Przejdź do treści

studia

Nawigacja: START
Przejdź do treści

Zasady rekrutacji 2016/2017

projekty ue

NewsletterWiadomość HTML?

Powstał Poznański Kampus Akademicki Utwórz PDF Drukuj
Autor: PAP - Nauka w Polsce   
16.03.2010.

WSNHiDDwie niepubliczne wyższe uczelnie działające na terenie Poznania - Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - utworzyły Poznański Kampus Akademicki. Kampus ma być pierwszym krokiem do utworzenia  niepublicznego Uniwersytetu Humanistycznego.

W ramach Kampusu obie uczelnie, zachowując formalną odrębność, będą korzystały z bazy dydaktycznej należącej do WSNHiD, a naukowcy z obu uczelni będą wspólnie prowadzić badania naukowe i zajęcia dydaktyczne.

"Pierwszym krokiem będzie powołanie Akademii, a następnie pierwszego w Europie wielokampusowego niepublicznego Uniwersytetu Humanistycznego" - powiedział rektor WSNHiD prof. Karol Olejnik. Rektor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej prof. Andrzej Eliasz chciałby, aby powołany w przyszłości uniwersytet był oparty o wydziały zamiejscowe tej uczelni we Wrocławiu, Sopocie, Katowicach i Poznaniu. "Chcielibyśmy tak to zorganizować, żeby każdy kampus w każdym z tych miast specjalizował się w jakiejś dziedzinie. Np. we Wrocławiu będzie silny ośrodek psychologii zdrowia" - powiedział prof. Eliasz.

WSNHiD działa w Poznaniu od 14 lat i kształci na siedmiu kierunkach 7 tys. studentów. SWPS kształci w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie (od roku 2010/2011 także w Katowicach i Poznaniu) 13,5 tys. studentów na 20 kierunkach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 1.11660 Seconds