Przejdź do treści

studia

Nawigacja: START arrow Uczelnie arrow Wyszukiwarka  Kierunek studiów  techniczne  mechanika i budowa maszyn 
Przejdź do treści
Tryb wyświetlania : [wg wybranej kategorii] | pogrupowane alfabetycznie | pogrupowane wg kategorii | alfabetycznie (nie pogrupowane)
 
 Wyszukiwarka  Kierunek studiów  techniczne  mechanika i budowa maszyn 
<<  start < poprz. 1 [2] nast.  > koniec >>
Pozycje :: : 31 - 40 z 40
Kierunek studiów / techniczne / mechanika i budowa maszyn 
studia techniczne, kierunek: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

PODYSKUTUJ NA FORUM


OGÓLNIE


Ogólnie

Absolwenci studiów I stopnia posiadają podstawową wiedzę i umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Posiadają gruntowną znajomość zasad mechaniki oraz projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych.
Absolwenci są przygotowani do:
  • realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn,
  • prac wspomagających projektowanie maszyn, dobór materiałów inżynierskich stosowanych jako elementy maszyn oraz nadzór nad ich eksploatacją,
  • pracy w zespole,
  • koordynacji prac i oceny ich wyników,
  • sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi.
Absolwenci studiów powinni znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku kształcenia.

Absolwenci studiów II stopnia mają umiejętności posługiwania się zaawansowaną wiedzą z zakresu mechaniki, projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i systemów wytwórczych. Uzyskują wiedzę w zakresie technologii procesów wytwarzania maszyn i produktów, metod informatycznych wspomagających prace inżynierskie: projektowanie, wytwarzanie, eksploatację  maszyn i dobór materiałów inżynierskich. Posiadają wiedzę z zakresu technologii proekologicznych i systemów zintegrowanego zarządzania środowiskiem, bezpieczeństwem i jakością w procesach wytwórczych.

Absolwenci są przygotowani do: 
  • twórczej działalności w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i systemów wytwórczych,
  • kierowania i rozwijania produkcji w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz zarządzania procesami technologicznymi,
  • samodzielnego prowadzenia badań w jednostkach naukowo-badawczych,
  • zarządzania pracowniami projektowymi z zakresu konstrukcji maszyn i procesów technologicznych,
  • podejmowania twórczych inicjatyw i decyzji,
  • samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Absolwenci powinni opanować umiejętność współpracy z ludźmi, kierowania zespołami oraz zarządzania jednostkami przemysłowymi i naukowo-badawczymi.

STUDIA – W SKRÓCIE


Co będziesz studiować?
matematyka, fizyka, mechanika techniczna, wytrzymałość materiałów i mechanika płynów, konstrukcja i eksploatacja maszyn oraz grafika inżynierska, nauka o materiałach, inżynieria wytwarzania, termodynamika techniczna, elektrotechnika i elektronika, automatyka i robotyka, metrologia i systemy pomiarowe, zarządzanie środowiskiem i ekologia, mechanika analityczna, modelowanie wspomagające projektowanie maszyn, współczesne materiały inżynierskie, zintegrowane systemy wytwarzania;

Przynajmniej 50% zajęć powinny stanowić seminaria, ćwiczenia audytoryjne, laboratoryjne i projektowe, względnie pracownie problemowe.

szczegółowe treści programowe
obciążenie godzinowe
praktyki

zobacz


JAKA UCZELNIA?


Gdzie można studiować mechanikę i budowę maszyn:

JAKA PRACA?


Perspektywy pracy

Kończący ten kierunek studiów są chętnie zatrudniani w:
  • przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego oraz w innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn,
  • jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych,
  • jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych,
  • instytucjach naukowo-badawczych, konsultingowych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych,
  • innych jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy technicznej i informatycznej,
  • małych i średnich przedsiębiorstwach,
  • jednostkach zajmujących się doradztwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii wytwarzania,
  • szkolnictwie.


  Politechnika Poznańska
Pl. M.Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań
tel. 61 665 35 48, fax 61 665 37 50
  Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego
ul. Malczewskiego 29, 26-600 Radom
tel.  48 361 80 00, fax 48 361 70 21
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce
tel. 41 342 44 44, fax 41 344 29 97
  Politechnika Wrocławska
Wyb. Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław
tel. 71 320 27 78
  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
ul. Oczapowskiego 2, 10-719 Olsztyn-Kortowo
tel. 89 523 38 35, 89 523 43 87
  Uniwersytet Zielonogórski
ul. Licealna 9, 65-417 Zielona Góra
tel. 68 328 32 70, 68 328 29 37, fax 68 324 55 97
  Wyższa Szkoła Biznesu im. Biskupa Jana Chrapka w Radomiu ul. Kolejowa 22, 26-600 Radom
tel./fax 48 363 70 07, 48 384 71 80
  Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie ul. Mełgiewska 7/9, 20-950 Lublin
tel. 81 749 17 77, 81 532 59 29
ul. Królewska 3, 20-109 Lublin (sekretariat)
tel./fax 81 532 59 29, 81 532 86 26
  Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Al. Piastów 17, 70-310 Szczecin
tel. 91 449 41 11 (centrala)
  Ż=== miejsce dla uczelni posiadającej w ofercie dydaktycznej ten kierunek===|Ż  
  Do góry
<<  start < poprz. 1 [2] nast.  > koniec >>
Pozycje :: : 31 - 40 z 40
Generated in 0.98784 Seconds