Przejdź do treści

studia

Przejdź do treści
 Wyszukiwarka  Województwo  śląskie  państwowe 
Dane szczegółowe
Politechnika Śląska w Gliwicach Gold Bookmark 
ul. Akademicka 2a, 44-100 Gliwice
tel. 32 237 10 00
www.polsl.pl
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

O Uczelni


polsl_budynek.jpg

Politechnika Śląska to uczelnia o 68-letniej tradycji, jedna z największych w Polsce i najstarsza uczelnia techniczna na Górnym Śląsku, która z sukcesem spełnia swoją misję edukacyjną, badawczą i wychowawczą. 

Na 14 wydziałach Politechniki Śląskiej prowadzonych jest 48 kierunków studiów, obejmujących cały zakres działalności inżynierskiej. Dziewięć wydziałów uczelni oraz Kolegium Języków Obcych znajduje się w Gliwicach, dwa w Katowicach i dwa z Zabrzu. Oprócz tego, Politechnika Śląska prowadzi zajęcia dydaktyczne w Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Rybniku i Tychach. Obecnie uczelnia kształci blisko 30 tysięcy studentów. Uczelnia prowadzi studia inżynierskie i licencjackie I stopnia ,magisterskie na kierunkach technicznych i nietechnicznych, podyplomowe, doktoranckie oraz kursy doszkalające. Studia prowadzone są w systemie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. W porównaniu z ubiegłym rokiem akademickim w ofercie edukacyjnej uczelni znalazły się dwa nowe kierunki studiów – teleinformatyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz energetyka na Wydziale Elektrycznym. Do tej pory Politechnika Śląska wypromowała ponad 143 tysiące inżynierów, ponad 4 tysiące tytułów doktorskich oraz 661 habilitacji. Absolwenci Politechniki nierzadko zajmują stanowiska kierownicze, dyrektorskie oraz wysokie pozycje w korporacjach przemysłowych.

Politechnika Śląska w Gliwicach niezmiennie od lat należy do ścisłej czołówki polskich uczelni technicznych, o czym świadczą m.in. wysokie miejsca zajmowane przez nią w rankingach szkół wyższych. Swoją silną pozycję Politechnika Śląska potwierdza dorobkiem naukowym i dydaktycznym wybitnych specjalistów oraz licznymi sukcesami na skalę ogólnopolską i międzynarodową.

Studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach to szansa na współpracę z wieloma firmami, które chętnie zatrudniają absolwentów uczelni. Szkoła oferuje również swoim studentom  możliwość zagranicznego wyjazdu stypendialnego do jednej z ponad dwustu uczelni na całym świecie.

Oferta edukacyjna


KIERUNKI STUDIÓW OFEROWANE PRZEZ POLITECHNIKĘ ŚLĄSKĄ
Architektura i Urbanistyka
Architektura Wnętrz
Automatyka i Robotyka
Biotechnologia
Elektronika i Telekomunikacja
Informatyka
Automatyka i Robotyka, Elektronika i Telekomunikacja, Informatyka
(w jęz. angielskim)
Teleinformatyka
Budownictwo (w jęz. polskim lub w jęz. angielskim)
Biotechnologia
Chemia
Inżynieria Chemiczna i Procesowa
Technologia Chemiczna
Technologia i Inżynieria Chemiczna
(w jęz. angielskim)
Elektronika i Telekomunikacja (w jęz. polskim lub w jęz. angielskim)
Elektrotechnika (w jęz. polskim lub w jęz. angielskim)
Energetyka
Informatyka
Mechatronika
Wydział Górnictwa i Geologii
Górnictwo i Geologia
Inżynieria Bezpieczeństwa

Wydział Inżynierii Biomedycznej
Inżynieria Biomedyczna
Inżynieria Materiałowa
Metalurgia
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Informatyka Przemysłowa
Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki 
Biotechnologia
Energetyka
(w jęz. polskim lub w jęz. angielskim)
Inżynieria Bezpieczeństwa
Inżynieria Środowiska
Mechanika i Budowa Maszyn
Ochrona Środowiska
Wydział Matematyki Stosowanej
Matematyka
Informatyka
Automatyka i Robotyka
Inżynieria Materiałowa
Mechanika i Budowa Maszyn
Mechatronika
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Informatyka Stosowana z Komputerową Nauką o Materiałach
Nanotechnologia i Technologie Procesów Materiałowych
Administracja
Logistka
Socjologia
Zarządzanie
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Wydział Transportu
Transport
Filologia (angielska, francuska lub włoska)

Obok nauki


Życie studenckiere.jpg

Życie studenckie na Politechnice Śląskiej animowane jest przez sprawnie działający Samorząd Studencki, który wspiera żaków radą i pomocą, a przy tym organizuje wiele imprez, jak Igry, bale studenckie czy liczne koncerty.

Na uczelni działa ponad sto kół naukowych, w ramach których najzdolniejsi studenci rozwijają swoje zdolności naukowe. A o pozanaukowy rozwój studentów dbają działające na uczelni organizacje i agendy studenckie oferujące wiele ciekawych spotkań, imprez, konkursów czy szkoleń. Natomiast studenci spragnieni rozwoju artystycznego mogą przyłączyć się do działających na uczelni teatrów studenckich, kabaretów czy zespołów muzycznych.

Oprócz tego, dzięki mnogości i różnorodności obiektów sportowych, studenci Politechniki Śląskiej mają stworzone doskonałe warunki do uprawiania wielu dyscyplin sportowych. To właśnie świetna infrastruktura oraz szeroki wachlarz uprawianych na uczelni dyscyplin sportowych sprawiły, że Politechnika Śląska jest jedną z najbardziej usportowionych uczelni w Polsce i zdobywcą tytułu Mistrza Polski Szkół Wyższych.


Wstecz
Generated in 1.01261 Seconds