Przejdź do treści

studia

Nawigacja: START arrow Rekrutacja
Przejdź do treści

II nabór 2014/2015

A Morska Szczecin
APS Warszawa
PWSZ Wałbrzych
U Opolski
Rekrutacja
Podnoszenie swojej "jakości" jako współczesna konieczność pracownika
23.07.2014.

JańskiObecnie polskim przedsiębiorcom coraz częściej zależy na „jakości” pracowników niż na ich ilości. Badania „Problemy polskich przedsiębiorców” przeprowadzone przez TNS OBOP na zlecenie firmy pkt.pl i Polski Przedsiębiorczej wskazują, że niejasnym obszarem relacji pracodawca – pracownik są wysokie oczekiwania płacowe pracowników (88%), przy jednoczesnym braku wykwalifikowanej kadry (71%). Dziś rynek pracy wciąż ulega zmianie, a wraz z nim zmienia się zapotrzebowanie na nowe kwalifikacje. Warto zatem pomyśleć o inwestycji w różne formy doskonalenia zawodowego tj. szkolenia, kursy, coaching indywidualny, studia (I i II stopnia oraz studia podyplomowe).

Czytaj całość
 
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach odpowiada na zapotrzebowanie rynku
22.07.2014.

UE KatwoiceOd dłuższego czasu mówi się, że edukacja na poziomie wyższym powinna być prowadzona także w sposób praktyczny. Najlepiej, gdyby część przedmiotów prowadzili praktycy biznesu, przedstawiciele firm i instytucji działających na rynkach - tak polskim, jak i zagranicznych. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach potraktował sprawę poważnie. - W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku w tegorocznej rekrutacji na rok akademicki 2014/2015 uruchomiliśmy dwa nowe kierunki i dziesięć specjalności - mówi Marek Kiczka, rzecznik prasowy katowickiej uczelni.

Czytaj całość
 
Na UMK trwa rekrutacja na studia
17.07.2014.

UMK20 tysięcy kandydatów zapisało się na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Lista najbardziej popularnych kierunków przypomina tę sprzed roku. Największą liczbę chętnych przyciągnął kierunek lekarski, na którym chciałoby studiować ponad 4 tysiące osób.

Czytaj całość
 
Praca ze zwierzętami to twoje marzenie? Wybierz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP
17.07.2014.

WHiBZOd chwili powstania w roku 1971 Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy kształci studentów dostosowując kierunki, specjalności i profile dyplomowania do bieżących potrzeb rolnictwa regionu i kraju. Na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt cenimy różnorodność poglądów i punktów widzenia, a dzięki klimatowi wzajemnego szacunku i zrozumienia tworzymy warunki do ich nieskrępowanej wymiany.

Czytaj całość
 
Uczelnie kuszą kandydatów na studia na wiele sposobów. Jak wybrać właściwą?
16.07.2014.

UE KatowiceKandydaci na studia przede wszystkim powinni wiedzieć, co chcą studiować. Dopiero później, na jakiej uczelni. Gdy wybiorą już kierunek studiów, należy spojrzeć na warunki i możliwości, jakie daje uczelnia, a w przypadku studiów niestacjonarnych także na koszty - przekonuje rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Robert Tomanek. Zapraszamy do przeczytania całej rozmowy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 225
Generated in 0.18604 Seconds