Przejdź do treści

studia

Nawigacja: START arrow Dzieje się arrow Rekrutacja 2016/2017 arrow UJ rozpoczyna zimowy nabór na informatykę
Przejdź do treści

Zasady rekrutacji 2016/2017

UJ rozpoczyna zimowy nabór na informatykę Utwórz PDF Drukuj
Autor: Dział Rekrutacji na Studia Uniwersytetu Jagiellońskiego   
17.01.2011.

UJInstytut Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczął nabór zimowy na bezpłatne studia stacjonarne II stopnia z informatyki na rok akademicki 2010/11. Studia przeznaczone są przede wszystkim dla absolwentów studiów inżynierskich I stopnia, którzy ukończyli je w semestrze zimowym. Dzięki specjalnej ofercie UJ studenci nie muszą tracić pół roku przed podjęciem studiów II stopnia w semestrze zimowym - mogą zacząć studia już od semestru letniego.

KTÓRĄ SPECJALNOŚĆ WYBRAĆ?

Programy poszczególnych specjalności tworzone są w oparciu o analizę potrzeb rynku informatycznego, a ich rozmaitość tematyczna pozwala podjąć studia osobom zainteresowanym różnymi aspektami informatyki:

  • roboty1.jpgdla osób chcących związać ściśle swoją karierę z przemysłem IT poprzez wykonywanie zawodu programisty, analityka, projektanta, menedżera projektu, testera, inżyniera oprogramowania najodpowiedniejszą specjalnością jest Inżynieria Oprogramowania;
  • dla osób interesujących się modelowaniem i symulacją zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie oraz wykorzystywaniem metody sztucznej inteligencji w praktyce, najodpowiedniejsze będzie Modelowanie, Sztuczna Inteligencja i Sterowanie;
  • dla osób, których zainteresowania leżą na pograniczu matematyki i informatyki, które są zainteresowane wykorzystaniem metod komputerowych i obliczeniowych w praktyce, najodpowiedniejszą specjalnością jest Matematyka Komputerowa;
  • osoby, które nie mają jeszcze sprecyzowanych zainteresowań, ale chcą związać swoją przyszłość z sektorem IT lub podjąć pracę w działach informatycznych innych firm, mogą wybrać Informatykę Stosowaną;
  • dla osób, które chcą podjąć studia doktoranckie, pracować na uczelni i prowadzić badania naukowe, najodpowiedniejszą specjalnością jest Informatyka Teoretyczna.

PRAKTYCZNE INFORMACJE O STUDIACH

Dzięki temu, że jednolite 5-letnie studia magisterskie zostały podzielone na NIEZALEŻNE od siebie studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) oraz studia II stopnia (magisterskie) studenci rozpoczynający w Instytucie Informatyki UJ studia II stopnia nie muszą już, jak w latach poprzednich, uzupełniać różnic programowych. Dlatego studia II stopnia są łatwiejsze oraz bardziej praktyczne - student może wybierać tylko te przedmioty, które go interesują.

W Instytucie Informatyki obowiązuje dowolność w wyborze zajęć, tzn. studenci zapisują się na te przedmioty, które ich interesują. Zajęcia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów, którzy oprócz uczenia studentów prowadzą także badania naukowe związane z tematyką wykładanych przedmiotów oraz współpracują z firmami software'owymi i technologicznymi w zakresie rozwiązań IT.

roboty2.jpgW trakcie studiów II stopnia studenci obowiązkowo uczestniczą w trwającym przez pierwszy rok projekcie informatycznym. Zajęcia te mają na celu nauczyć studentów współpracy w zespole projektowym.

Instytut Informatyki współpracuje z wieloma firmami, dzięki czemu studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach i laboratoriach prowadzonych przez specjalistów pracujących w firmach informatycznych, takich jak Motorola czy SemiHalf. Studenci mają także możliwość uczęszczania na zajęcia związane z programowaniem robotów mobilnych. W Instytucie organizowane są Turnieje Robotów Walczących, w których biorą udział kilkuosobowe zespoły studentów. Ostatni turniej odbył się w grudniu 2010. Wzięło w nim udział ok. 20 drużyn.

SIEDZIBA WYDZIAŁU I WYPOSAŻENIE

Wydział ma siedzibę w nowym budynku na III Kampusie. Dysponuje 23 pracowniami z 352 stanowiskami komputerowymi oraz ogólnodostępną pracownią dla studentów. Instytut Informatyki posiada także specjalistyczne laboratoria:  układów cyfrowych, systemów wbudowanych, robotów mobilnych, kognitywistyczne (wraz z klastrem obliczeniowym), sieci komputerowych (od 2011/12) oraz laboratorium multimedialne (od 2011/12).

REKRUTACJA

Szczegółowe informacje o rekrutacji można uzyskać na stronie www.erk.uj.edu.pl

Informacje na temat studiów można uzyskać także bezpośrednio od studentów na Instytutowym Forum Dyskusyjnym oraz u sekretarza komisji rekrutacyjnej (dr Adam Roman, Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Generated in 1.08226 Seconds