Przejdź do treści

studia

Przejdź do treści
 Wyszukiwarka  Uczelnie publiczne i niepubliczne  publiczne  ekonomiczne 
Dane szczegółowe
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Gold Bookmark 
al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa (metro Pole Mokotowskie)
tel. 22 564 60 00, fax 22 849 53 12, rekrutacja: 22 564 98 58
www.sgh.waw.pl
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

O SGH


siedziba_sgh.jpg

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce, jej historia sięga 1906 r. Absolwenci SGH znajdują pracę m.in. w bankach, instytucjach finansowych, firmach doradczych i koncernach międzynarodowych.

SGH oferuje kształcenie dostosowane do wymagań rynku pracy – studia pod okiem najlepszych naukowców i specjalistów wszystkich dziedzin powiązanych z ekonomią, w międzynarodowym otoczeniu, z dużą dawką praktyki dzięki współpracy z firmami i instytucjami publicznymi. Uczelnia zdobyła renomę także za granicą; jako jedyna w Polsce należy do stowarzyszenia CEMS – Global Alliance in Management Education.

Cechą wyróżniającą SGH na tle innych szkół wyższych jest swoboda tworzenia własnej ścieżki studiów, którą od początku lat 90. umożliwia bezwydziałowa struktura uczelni. Dzięki temu każdy student sam decyduje nie tylko o kierunku studiów, ale także o wyborze przedmiotów i wykładowców. Zgodnie z zainteresowaniami może też swobodnie dobierać zajęcia z innych kierunków.

Współpraca SGH z zagranicą daje studentom możliwość odbycia części studiów w którejś z ponad 250 partnerskich uczelni na całym świecie. Z drugiej strony, dzięki zacieśnianiu tej współpracy coraz więcej zagranicznych studentów wybiera SGH jako miejsce swoich studiów. 

 

Dla kandydatów


Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oferuje od czasu reformy przeprowadzonej w 2006 roku trzy stopnie studiów, zgodnie z postanowieniami tzw. deklaracji bolońskiej:

Studia I i II stopnia oferujemy w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym sobotnio-niedzielnym i popołudniowym.

*Zgodnie z założeniami procesu bolońskiego, studia magisterskie skierowane są NIE TYLKO do absolwentów kierunków ekonomicznych.

Odwiedź nas

kandydaci_sgh.jpg
Oferta SGH obejmuje także m.in.:
 • ponad 100 studiów podyplomowych
 • program MBA
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • kursy i szkolenia
 • ok. 100 kół naukowych i kilkanaście organizacji studenckich
 • biuro ds. absolwentów
 • kariera.sgh.waw.pl - serwis łączący studentów i absolwentów SGH z rynkiem pracy

Studia I stopnia


Na studia licencjackie prowadzimy kwalifikację na uczelnię, a nie na konkretny kierunek. Studia rozpoczynają się od przedmiotów ogólnych, wspólnych dla wszystkich kierunków, a studenci wybierają kierunek dopiero pod koniec I roku nauki.

studia_1_stopnia.jpg
Kierunki na studiach licencjackich:
 1. ekonomia
 2. europeistyka
 3. finanse i rachunkowość
 4. gospodarka przestrzenna
 5. metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne
 6. polityka społeczna
 7. stosunki międzynarodowe
 8. zarządzanie
 9. międzynarodowe stosunki gospodarcze
 10. Bachelor Studies in Quantitative Methods In Economics and Information Systems - studia w języku angielskim
 11. Bachelor Studies in International Economics - studia w języku angielskim
 12. Bachelor Studies in Management (2 specjalizacje: Project Management, Entrepreneurship) - studia w języku angielskim

Przyjęcie na studia stacjonarne i niestacjonarne prowadzone w języku polskim następuje w wyniku postępowania kwalifikacyjnego, uwzględniającego wyniki z egzaminu maturalnego lub oceny z egzaminu dojrzałości lub oceny końcowe na świadectwie dojrzałości wydanym za granicą z następujących przedmiotów:

 • zdawanych na poziomie rozszerzonym:
 1. matematyka lub fizyka,
 2. geografia lub historia lub wiedza o społeczeństwie lub ekonomia,
 3. język obcy (spośród następujących: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski),
 • drugiego języka obcego zdawanego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (jednego spośród wyżej wymienionych).
Na studia w języku angielskim podstawą kwalifikacji jest złożenie wymaganych dokumentów.

>>Informacje na temat zasad przyjęć<<

Studia II stopnia


Kierunki na studiach magisterskich:

 1. administracjastudia_2_stopnia.jpg
 2. ekonomia
 3. ekonomiczna analiza prawa
 4. europeistyka
 5. finanse i rachunkowość
 6. gospodarka przestrzenna
 7. metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne
 8. międzynarodowe stosunki gospodarcze
 9. polityka społeczna
 10. stosunki międzynarodowe
 11. turystyka i rekreacja
 12. zarządzanie
 13. International Business (2 specjalizacje: International Business Management, Business in Central and Eastern Europe), studia na makrokierunku w języku angielskim
 14. Finance and Accounting (with opportunity of ACCA Qualification), unikalne studia w języku angielskim we współpracy z Ernst&Young Poland.
W rekrutacji zimowej 2013/2014 podstawą kwalifikacji na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia w języku polskim jest wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z wiedzy o gospodarce oraz języka obcego (spośród następujących: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski).

W rekrutacji na studia w roku akademickim 2014/2015 podstawą kwalifikacji na studia stacjonarne II stopnia w języku polskim jest wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z wiedzy o gospodarce oraz języka obcego. Postępowanie kwalifikacyjne wobec kandydatów na studia niestacjonarne II stopnia w języku polskim polega na rejestracji w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym i weryfikacji złożonych, wymaganych dokumentów.

Na studia w języku angielskim podstawą kwalifikacji jest złożenie wymaganych dokumentów.

>>Informacje na temat zasad przyjęć<<


Podyplomowe


podyplomowe.jpg
 

SGH oferuje ponad 100 programów studiów podyplomowych różnorodnych tematycznie.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych programów oraz rekrutacji na studia znajdują się w serwisie: www.sgh.waw.pl/podyplomowe

Oprócz studiów w języku polskim SGH prowadzi również studia MBA, których językiem wykładowym jest angielski. Szczegóły na stronie: www.sgh.waw.pl/mba


Współpraca z zagranicą


wspolpraca.jpgWspółpraca z zagranicą stanowi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie istotny element rozwoju nowoczesnej oferty  dydaktycznej i badawczej Szkoły. Wpływa na podniesienie jej jakości oraz wzmocnienie pozycji Uczelni wśród światowych szkół ekonomii i biznesu. Współpraca realizowana jest w oparciu o umowy bilateralne, programy międzynarodowe, a także indywidualne kontakty pracowników. W układzie geograficznym głównymi partnerami SGH są uczelnie z krajów Unii Europejskiej oraz USA i Kanady. Stałej intensyfikacji podlega współpraca SGH z uczelniami państw azjatyckich, w tym Japonii, Korei, Singapuru, Chin, oraz Ameryki Łacińskiej  i Rosji.

SGH uczestniczy w międzynarodowych programach wymiany studentów i pracowników, co roku blisko 500 Studentów SGH realizuje część swoich studiów za granicą, a prawie tyle samo studentów zagranicznych przyjeżdża na studia do SGH, z czego blisko 300 to studenci z programów wymiany. W chwili obecnej Uczelnia wymienia studentów z ponad 250 uczelniami z całego świata.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uczestniczy także w szeregu międzynarodowych projektów dydaktycznych i badawczych, realizowanych we współpracy z partnerami zagranicznymi, np. prestiżowe programy CEMS Master in International Management, QEM - Models and Methods of Quantitative Economics, European Master of Law & Economics, a także programy podwójnych dyplomów.

>>Współpraca z zagranicą<<

Pożyczka na studia


pozyczka na studia.png

Pieniądze na studia w SGH – specjalna pożyczka dla studentów i kandydatów

SGH i Bank Pekao S.A. mają dla Ciebie pożyczkę na dowolne studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Chciałeś studiować w SGH, ale brakowało Ci pieniędzy? Nie wystarczy Ci środków na utrzymanie się w Warszawie podczas studiów? Nie chcesz obciążać wydatkami rodziców i dziadków? A może planujesz studia podyplomowe w SGH i szukasz źródła finansowania?

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wraz ze swoim partnerem – Bankiem Pekao SA – przygotowali specjalną pożyczkę dla studentów i kandydatów na studia w SGH. Pożyczkę można wykorzystać na dowolne studia oferowane w SGH – licencjackie, magisterskie, podyplomowe, doktoranckie oraz MBA. Sfinansować w ten sposób można nie tylko pierwsze, ale także kolejne studia w SGH. Pieniądze można wydać na czesne i inne wydatki związane ze studiami, np. dojazdy, podręczniki, sprzęt komputerowy niezbędny do studiowania.

W ramach Akademickiego Programu Finansowania Studiów w SGH Bank Pekao S.A. oferuje pożyczkę w wysokości do 150 tys. zł, którą można spłacać w ratach przez okres nawet do siedmiu lat. Oprocentowanie pożyczki wynosi jedynie 12,99%, a dodatkowo bank nie pobiera prowizji za jej udzielenie. Aktualnie bank daje możliwość spłaty pierwszej raty dopiero od 3. miesiąca kalendarzowego po wypłacie pożyczki.

Bank Pekao S.A. należy do Klubu Partnerów SGH od 2011 roku.

Więcej informacji na stronie www.sgh.waw.pl/pozyczka

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla całkowitej kwoty pożyczki 8000 zł spłacanej w 30 równych ratach w wysokości 313,73 zł wynosi, w zależności od typu posiadanego rachunku Eurokonto, od 13,76 %, przy założeniu oprocentowania zmiennego 12,99 % w stosunku rocznym, prowizji za udzielenie pożyczki 0 % oraz opłaty za prowadzenie rachunku Eurokonto Net 0 zł miesięcznie (na całkowity koszt pożyczki składają się odsetki 1.412,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Pożyczkobiorcę wynosi 9.412,06 zł), do 19,18 %, przy tych samych parametrach cenowych oraz opłacie za prowadzenie rachunku Eurokonto Premium Plus 17,99 zł miesięcznie (na całkowity koszt pożyczki składają się odsetki 1.412,06 zł i opłata za prowadzenie konta 539,70 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Pożyczkobiorcę wynosi 9.951,76 zł). Stan na 18.07.2014 r.

Bank podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Szczegóły dostępne w placówkach Banku. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.


Wstecz
Generated in 1.11647 Seconds