IV Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters
Wycieczka do Szwajcarii i wysokiej klasy netbooki czekają na zwycięzców IV Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialNet Masters”. W tym roku zmianie uległa formuła konkursu, która ma aktywizować niepełnosprawną młodzież i seniorów. Zapisy do udziału w Olimpiadzie będą prowadzone do 22 stycznia 2010. W turnieju mogą wziąć udział drużyny w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Każdy z zespołów musi się składać się z czterech uczniów oraz nauczyciela prowadzącego. Do DialNet Masters może zostać zgłoszonych od trzech do pięciu drużyn z jednej szkoły, w zależności od jej wielkości.
Jak informuje Anna Kwolek z organizującej konkurs Telefonii Dialog, uczestnicy olimpiady powinni logicznie myśleć, orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem.
Po przejściu eliminacji wewnątrzszkolnych drużyny rejestrują się na stronie internetowej www.dialnetmasters.pl (zapisy przyjmowane są do 22 stycznia 2010 r.), a od 1 do 19 marca będą prowadzone dwa pierwsze etapy testów on-line, w trakcie których zespoły będą odpowiadały na pytania przygotowywane przez ekspertów merytorycznie wspierających olimpiadę.
Jednym z motywów tegorocznej edycji konkursu będzie Passive Optical Network (PON), czyli pasywna sieć optyczna. Nowością będą także – planowane na kwiecień i maj – zespołowe szkolenia komputerowe dla osób starszych „Surfuj z Seniorem”. Za przeprowadzone i udokumentowane szkolenie drużyny otrzymają dodatkowe punkty i tym samym zwiększą szansę zwycięstwa.
Po kwietniowych półfinałach, rozgrywanych w siedmiu miastach Polski, nastąpi Wielki Finał. Zaplanowano go na czerwcu 2010 r., a odbędzie się on we Wrocławiu. Merytorycznie olimpiadę wspierają Politechnika Wrocławska, Program CISCO Networking Academy, Google i Polski Uniwersytet Wirtualny.
Mistrzowie Internetu 2010, czyli zdobywcy I miejsca w obu kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w nagrodę zwiedzą atrakcyjne miejsca w Szwajcarii. Zobaczą siedzibę CERN-u oraz Google’a, a także porozmawiają z pracującymi tam inżynierami i zjedzą lunch w szczycącej się znakomitą kuchnią firmowej stołówce Google’a.
Dla drużyn, które zajmą trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach przygotowano: wysokiej klasy netbooki, indeksy i vouchery na szkolenia, nagrody dla szkół i zaświadczenia uczestnictwa w olimpiadzie.
W poprzedniej - trzeciej edycji olimpiady wzięło udział ok. 40 tys. uczestników. Do ścisłych rozgrywek zapisało się 3866 zespołów.
PAP – Nauka w Polsce
Podobne artykuły
-
Konkursy /
III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - I etap 11. października 2024 r.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jako wiodąca, specjalistyczna uczelnia logistyczna w Polsce, jest organizatorem III e...
-
Konkursy /
Wyniki 9. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK”
Po raz kolejny uczniowie klas maturalnych zawalczyli o dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską. 24 lutego 2024 r. odbył się II etap ko...
-
Konkursy /
Konkurs na tekst i melodię Hymnu Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie ogłasza konkurs na opracowanie Hymnu Uczelni. Konkurs ma charakter otwarty. Oznacza to, że jest adresowany do...
-
Konkursy /
Powalczą o indeksy WATu
W pierwszej edycji Konkursu Fizycznego im. prof. Lecha Solarza wzięło udział 414 uczniów z 43 szkół średnich z całej Polski. Do ścisłego...