KierunkiStudiów.pl

Menu

Regulamin funkcjonowania serwisu kierunkistudiow.pl® i korzystania z dostępnych usług

W trosce o poczucie bezpieczeństwa naszych użytkowników, prezentujemy zarys usług dostępnych w serwisie i zasady korzystania z nich, a także stanowisko w sprawie gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania informacji, dostarczanych przez użytkowników serwisu.

Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

 1. Serwis kierunkistudiow.pl dostarcza informacje z zakresu edukacji w szkolnictwie wyższym:
  • informacje o kierunkach studiów opracowane przez redakcję serwisu na podstawie standardów nauczania publikowanych przez MEN;
  • baza danych uczelni wyższych;
  • oferty edukacyjne i prezentacje publikowane przez uczelnie współpracujące z serwisem;
  • artykuły, wywiady, porady i raporty na temat edukacji;
  • informacje o wydarzeniach, opracowywane przez redakcję, uczelnie wyższe oraz zarejestrowanych użytkowników serwisu;
   oraz świadczy usługi dla instytucji edukacyjnych.
 2. Serwis stanowi platformę umożliwiającą kontakty oraz wymianę myśli, idei, informacji pomiędzy użytkownikami (forum, artykuły redagowane przez użytkowników).
 3. Z serwisu kierunkistudiow.pl mogą korzystać użytkownicy posiadający dostęp do internetu i korzystający z  graficznej przeglądarki internetowej z obsługą języka JavaScript (zalecane wersje przeglądarek to Internet Explorer 7.0+, Opera 9.6+ , Mozilla Firefox 3+).
 4. Serwis kierunkistudiow.pl używa cookies w celu personalizacji zawartości serwisu oraz gromadzenia informacji dla celów statystycznych. W celach statystycznych wykorzystywane są również adresy IP.
 5. W celu wyświetlania reklam w trakcie Twojej wizyty w naszej witrynie korzystamy z usług zewnętrznych firm reklamowych. Firmy te mogą wykorzystywać informacje (z wyłączeniem imienia i nazwiska, adresu, adresu e-mail i numeru telefonu) związane z Twoimi wizytami w tej oraz innych witrynach do wyświetlania reklam towarów i usług, które mogą Cię zainteresować. Kliknij tutaj , aby uzyskać więcej informacji na ten temat oraz dowiedzieć się, w jaki sposób możesz uniknąć wykorzystania informacji przez te firmy.
 6. Użytkownicy poruszający się po stronach internetowych serwisu kierunkistudiow.pl pozostają anonimowi do momentu rejestracji w serwisie.
 7. Do korzystania z niektórych funkcji serwisu konieczna jest rejestracja, która jest dobrowolna i bezpłatna. Do założenia konta w serwisie niezbędne jest posiadanie konta pocztowego (e-mail), które należy podać w procesie rejestracji. Informacje o użytkownikach, zebrane w procesie rejestracji, gromadzone są w celu umożliwienia korzystania z niektórych funkcji serwisu i nie są udostępniane podmiotom trzecim.
 8. Zarejestrowani użytkownicy mogą po zalogowaniu się ustawić preferencje dotyczące otrzymywania newslettera (-ów). W tym celu należy zalogować się, a następnie wybrać pozycję Newsletter dostępną w menu TWOJE MENU. W każdej chwili użytkownicy mogą zmienić swoje dane, podane w rejestracji oraz preferencje, co do wykorzystywania usług serwisu kierunkistudiow.pl (w szczególności rezygnacji z otrzymywania informacji i ofert na swój adres e-mail).
 9. Niezarejestrowani użytkownicy mogą zapisać się, aby otrzymywać newsletter, na stronie głównej.
 10. Rezygnacja z rejestracji - usunięcie konta w serwisie - może nastąpić poprzez wysłanie ze strony Kontakt prośby o usunięcie konta po uprzednim zalogowaniu się użytkownika na swoje konto. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania kont nieużywanych przez okres 6 miesięcy bez uprzedzenia.
 11. Publikowanie w jakimkoliwek miejscu serwisu treści o tematyce i/lub charakterze całkowicie niezwiązanym z tematyką serwisu jest niedozwolone. Zabronione jest także publikowanie na łamach forum lub artykułów redagowanych przez użytkowników treści o charakterze reklamowym. Zabronione jest publikowanie treści mających na celu reklamowanie stron/portali internetowych. Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do dokonania dowolnego skrótu publikowanej informacji lub do nieopublikowania informacji w całości. Ocena redakcji serwisu w tym zakresie jest ostateczna.
 12. Publikowanie w serwisie kierunkistudiow.pl i zamieszanie w bazach danych treści niezgodnych z polskim prawem lub stanowiących naruszenie powszechnie uznawanych dobrych obyczajów jest niedozwolone. Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo usuwania takich zapisów bez poinformowania o tym użytkownika, który zapisu dokonał. Punkt ten nie dotyczy wyrażania na łamach serwisu kierunkistudiow.pl krytycznych opinii, jeśli nie naruszają one prawa i dobrych obyczajów.
 13. Wszystkie publikowane treści (teksty, opracowania, artykuły) chronione są prawem autorskim. Jeżeli nie zaznaczono inaczej, autorem treści jest Redakcja serwisu. Publikowanie, kopiowanie, powielanie jakichkolwiek części lub całości tekstów dostępnych na stronie (z wyłączeniem treści udostępnianych przez systemy RSS i ATOM) wymaga pisemnej zgody Redakcji serwisu.
 14. Wszelkie uwagi, wątpliwości, pytania i reklamacje prosimy kierować na adres redakcja@kierunkistudiow.pl .

Katalog kierunków