Kierunki przyszłości na Politechnice Koszalińskiej
Politechnika Koszalińska realizuje projekt unijny, którego celem jest promocja i rozwój kierunków technicznych. Studenci I roku mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach wyrównawczych z matematyki i fizyki, co ułatwi studiowanie i pozwoli zdać egzaminy na pierwszym roku studiów.
Politechnika Koszalińska realizuje projekt unijny, którego celem jest promocja i rozwój kierunków technicznych. Studenci I roku mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach wyrównawczych z matematyki i fizyki, co ułatwi studiowanie i pozwoli zdać egzaminy na pierwszym roku studiów.
Studenci semestru dyplomowego mogą odbyć trzymiesięczny płatny staż w przedsiębiorstwach o działalności ściśle związanej z kierunkiem kształcenia. Ponadto udostępniona jest platforma e-learningowa pomocna w codziennej nauce.
Projektem rozwojowym objęte są m.in. dwa kierunki studiów znajdujące się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej tj. Mechanika i Budowa Maszyn oraz Transport.
Pierwszy z nich pozwala na kształcenie absolwentów łączących wiedzę inżynierską z informatyczną oraz ekonomiczną. Studenci zyskują wiadomości z zakresu mechaniki, projektowania , wytwarzania i eksploatacji maszyn i systemów wytwórczych. Absolwent jest szczególnie poszukiwanym specjalistą w obszarze nowoczesnych technologii.
Drugi kierunek jest natomiast atrakcyjny w czasach dynamicznego rozwoju przemysłu i gospodarki, w szczególności usług związanych z transportem i jego środkami. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu funkcjonowania transportu. Absolwent jest zatrudniany w jednostkach eksploatacyjnych transportu samochodowego, a także może prowadzić samodzielną działalność w zakresie transportu i usług transportowych.
„Program rozwojowy Politechniki Koszalińskiej w zakresie kształcenia na kierunkach technicznych” realizowany będzie do 30 czerwca 2012 roku, a więc jeszcze wielu studentów ma szansę z niego skorzystać.
>> Więcej na www.tu.koszalin.pl
Człowiek - najlepsza inwestycja
Podobne artykuły
-
Kierunki zamawiane wracają
Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt w...
-
Studia zamawiane II stopnia - informatyka stosowana i fizyka techniczna na UMK
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uczestniczy w programie znanym jako „studia zamawian...
-
Za moment ruszy rekrutacja na zamawiane studia II stopnia na AGH
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na absolwentów uczelni technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydz...
-
Jeszcze jest szansa na studiowanie kierunków zamawianych - wybierz ZUT!
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do studiowania kierunków zamawianych. Kandydaci mogą wybierać spośród 5 dofin...