KierunkiStudiów.pl

Menu

05.08.2011, 08:00

Kierunki zamawiane na Uniwersytecie Szczecińskim

Uniwersytet Szczeciński, największa na Pomorzu Zachodnim uczelnia, zaprasza do studiowania na „kierunkach zamawianych”. Oferta zwraca uwagę m.in. ze względu na wysokie, comiesięczne bezzwrotne stypendium w wysokości 1000 zł, przyznawane wszystkim najlepszym studentom na kierunku.

logo_zamawiane.jpg

elektryczna_kula.jpg


Uniwersytet Szczeciński, największa na Pomorzu Zachodnim uczelnia, zaprasza do studiowania na „kierunkach zamawianych”. Oferta zwraca uwagę m.in. ze względu na wysokie, comiesięczne bezzwrotne stypendium w wysokości 1000 zł, przyznawane wszystkim najlepszym studentom na kierunku.

Czym są kierunki zamawiane?

Kierunki zamawiane są projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Projekt ma na celu wyszkolenie specjalistów nauk ścisłych, aby zapełnić lukę na rynku pracy. W ramach projektu przyznawane będzie bezzwrotne stypendium wszystkim najlepszym studentom na kierunku w wysokości 1000 złotych miesięcznie. Realizowane są również bezpłatne zajęcia wyrównawcze.

Dlaczego powstały kierunki zamawiane?

Rynek pracy zgłasza coraz więcej zapotrzebowania na specjalistów nauk ścisłych, od 10 lat powiększa się dysproporcja pomiędzy studentami nauk humanistycznych a ścisłych, co utrudnia znalezienie przez pracodawcę odpowiedniego pracownika. Wg szacunków TNS OBOP w roku 2013 zapotrzebowanie na specjalistów nauk ścisłych urośnie do 47 tys.

zamawiane_matematyka.jpgKtóre kierunki są objęte projektem?

Studia I stopnia, rozpoczynając od roku akademickiego 2011/2012:

MATEMATYKA, w specjalnościach:

  • teoria optymalizacji i sterowania
  • teoria kodowania
  • zastosowania matematyki
  • analityka procesów gospodarczych
  • matematyka z fizyką (nauczycielska)

Kto może się ubiegać o stypendium?

Każdy student, który pozytywnie przejdzie proces rekrutacji na studia 3-letnie dzienne licencjackie na kierunku Matematyka na Wydziale Matematyczno-Fizycznym w roku akademickim 2011/2012.

Jakie są warunki otrzymania stypendium?

Stypendium będzie przyznawane co najwyżej połowie studentów kierunków objętych programem. Podczas pierwszego semestru o przyznaniu stypendium będą decydowały wyniki maturalne, natomiast po pierwszym semestrze będą brane pod uwagę oceny z zakończonej sesji egzaminacyjnej. O liczbie tych stypendiów będzie decydowała komisja powołana przez Rektora.

Ile można łącznie otrzymać stypendium?

Maksymalna wysokość stypendium wynosi 27000 przez cały okres trwania studiów nie licząc stypendiów z tytułu wyników w nauce, osiągnięć sportowych lub pomocy socjalnej.

Czy muszę zwrócić otrzymane stypendium gdy zrezygnuję ze studiów?

Stypendium jest dotacją bezzwrotną, także osoby które zrezygnowały ze studiów nie będą musiały zwrócić dotacji.

Czy możemy ubiegać się o inne stypendia i pomoc?

Zachowujemy wszystkie prawa do stypendiów i pomocy takich jak: stypendia naukowe, za osiągnięcia w sporcie, socjalne, stypendium od ministra, zapomogi oraz możliwość zakwaterowania w domach studenckich.

Co jeśli sobie nie radzę z przedmiotami?

Projekt zakłada również zajęcia dodatkowe, które mają korygować, rozszerzać lub utrwalać wiedzę.

Z ilu bezpłatnych korepetycji mogę skorzystać?

Możemy skorzystać co najmniej z 120 godzin bezpłatnych zajęć dodatkowych.

Gdzie mogę pracować po ukończeniu studiów?

Absolwenci Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego znajdują pracę w różnych sektorach gospodarki w przedsiębiorstwach w których ceniona jest zdolność logicznego myślenia oraz wiedza matematyczna, fizyczna lub informatyczna. Nasi absolwenci w szczególności znajdują zatrudnienie w firmach consultingowych, analitycznych, informatycznych, bankach, w firmach produkujących oprogramowanie, przemyśle, w jednostkach administracji państwowej i samorządowej oraz jednostkach naukowo-badawczych.

Szczegółowe informacje można zaleźć na stronie internetowej:

www.1000.wmf.univ.szczecin.pl

Kontakt:
Wydział Matematyczno- Fizyczny
Uniwersytet Szczeciński
Ul. Wielkopolska 15
70-41 Szczecin

Informacje o projekcie:
pok. 20b, tel. 91 444 12 63 (w godzinach 8:00 - 15:00)

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna (WKR)

pok. 20a, tel. 91 444 12 62

Dziekanat
pok.108, tel. 91 444 12 15/16

Podobne artykuły

  1. Kierunki zamawiane /

    Kierunki zamawiane wracają

    Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt w...

  2. Kierunki zamawiane /

    Studia zamawiane II stopnia - informatyka stosowana i fizyka techniczna na UMK

    Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uczestniczy w programie znanym jako „studia zamawian...

  3. Kierunki zamawiane /

    Za moment ruszy rekrutacja na zamawiane studia II stopnia na AGH

    Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na absolwentów uczelni technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydz...

  4. Kierunki zamawiane /

    Jeszcze jest szansa na studiowanie kierunków zamawianych - wybierz ZUT!

    Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do studiowania kierunków zamawianych. Kandydaci mogą wybierać spośród 5 dofin...

Katalog kierunków