Inżynieria i ochrona środowiska - kolejne kierunki zamawiane w AGH
Jednym z głównych problemów gospodarki krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, jest niewystarczająca ilość absolwentów uczelni technicznych. Coraz szybszy rozwój technologii i związane z tym zagrożenia dla środowiska naturalnego spowodowały konieczność kształcenia specjalistów z tego zakresu.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. |
Jednym z głównych problemów gospodarki krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, jest niewystarczająca ilość absolwentów uczelni technicznych. Coraz szybszy rozwój technologii i związane z tym zagrożenia dla środowiska naturalnego spowodowały konieczność kształcenia specjalistów z tego zakresu.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydziały: Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Górnictwa i Geoinżynierii, oferują możliwość kształcenia na kierunkach zamawianych: Inżynierii i Ochronie Środowiska. Rekrutacja na ww. kierunki została rozpoczęta w roku akademickim 2009/10 i będzie trwała przez najbliższe 3 lata, tj. 2010/11, 2011/12.
Celem projektu jest zwiększenie liczby absolwentów kierunków technicznych o kluczowym znaczeniu dla gospodarki.
Projekt „Inżynieria i Ochrona Środowiska na AGH - kierunki zamawiane”, który finansowany jest w ramach IV Priorytetu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 4.1, Poddziałanie 4.1.2 „Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy”) z Europejskiego Funduszu Społecznego, uzyskał akceptację Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W ramach realizowanego projektu przewidziano comiesięczne, bezzwrotne stypendia dla najlepszych studentów w wysokości 1 000 zł.
Uczelnia dysponuje doświadczoną i przyjazną studentom kadrą naukową, posiada bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne i laboratoria naukowe. Studenci podczas trwania studiów pracują na wysokiej klasie sprzęcie specjalistycznym. Biorą udział w licznych dodatkowych zajęciach podnoszących atrakcyjność kształcenia, m.in. specjalistycznych kursach językowych, a także praktykach oraz stażach studenckich, za które otrzymują wynagrodzenie.
AGH nie pozostawia również bez pomocy studentów I roku mających kłopoty z przedmiotami technicznymi, oferując bezpłatnie dodatkowe kursy wyrównawcze z matematyki, fizyki i chemii.
Więcej informacji o realizowanym projekcie znajduje się na www.zkk.agh.edu.pl
Podobne artykuły
-
Kierunki zamawiane wracają
Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt w...
-
Studia zamawiane II stopnia - informatyka stosowana i fizyka techniczna na UMK
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uczestniczy w programie znanym jako „studia zamawian...
-
Za moment ruszy rekrutacja na zamawiane studia II stopnia na AGH
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na absolwentów uczelni technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydz...
-
Jeszcze jest szansa na studiowanie kierunków zamawianych - wybierz ZUT!
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do studiowania kierunków zamawianych. Kandydaci mogą wybierać spośród 5 dofin...