Spotkajmy się na Informatyce
W związku z rozwojem społeczeństwa informacyjnego istnieje na rynku pracy stałe zapotrzebowanie na absolwentów kierunku informatyka oraz kierunków pokrewnych związanych z zastosowaniem technologii informacyjnych i szeroko rozumianego przetwarzania informacji w automatyce, telekomunikacji, logistyce, optymalizacji itp.
|
SPOTKAJMY SIĘ NA INFORMATYCE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
W związku z rozwojem społeczeństwa informacyjnego istnieje na rynku pracy stałe zapotrzebowanie na absolwentów kierunku INFORMATYKA oraz kierunków pokrewnych związanych z zastosowaniem technologii informacyjnych i szeroko rozumianego przetwarzania informacji w automatyce, telekomunikacji, logistyce, optymalizacji itp.
Aby zapewnić gospodarce dostateczną podaż wysoko cenionych i dobrze wynagradzanych projektantów systemów informatycznych, programistów, grafików komputerowych, specjalistów od sieci komputerowych i bezpieczeństwa systemów, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaliczyło Informatykę do priorytetowych kierunków kształcenia i objęło ją programem studiów zamawianych, finansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Celem programu STUDIÓW ZAMAWIANYCH przyznanego w drodze konkursu do realizacji na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej jest doskonalenie jakości kształcenia i zwiększenie liczby absolwentów kierunku INFORMATYKA. Program wspomagany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki jest przewidziany do realizacji w okresie 5 lat i będzie obejmował studentów studiów I stopnia rekrutowanych w latach 2010 i 2011.
W projekcie respektowana będzie zasada równych szans i możliwości rozwoju dla wszystkich studentów bez względu na płeć, niepełnosprawności itp.. Ponadto zostaną zapewnione warunki równego dostępu kobiet do zdobycia wykształcenia w cenionym na rynku pracy zawodzie inżyniera informatyka oraz przyszłej pracy zawodowej w zakresie technologii informacyjnych poprzez aktywne przełamywanie istniejących w tym zakresie barier.
- Nabór w latach 2010/2011 i 2011/2012 corocznie po 140 studentów/studentek.
- System stypendialny premiujący uzyskiwane wyniki w nauce i planowy przebieg studiów (40 stypendiów na I semestrze studiów w wysokości 900 zł/m-c, 15 stypendiów w semestrach II-VII w wysokości 1000zł/m-c).
- Obowiązkowe, bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki dla 80 studentów w I semestrze nauki.
- Bezpłatny, intensywny, trzyletni kurs języka angielskiego dla wszystkich studentów kierunku INFORMATYKA ukierunkowany na umiejętność czytania, pisania, komunikacji i prezentacji ze szczególnym uwzględnieniem obszaru nauki, techniki i technologii informacyjnych.
- Bezpłatne specjalistyczne kursy organizowane przez uczelnię (sieci komputerowe CISCO, sterowniki programowalne PLC, programowanie układów cyfrowych FPGA).
- Studenckie koło naukowe wspierane finansowo i wyposażone we własny serwer zakupiony ze środków programu.
- Program płatnych praktyk wakacyjnych i płatnych 2-3 miesięcznych staży w firmach z branży IT oraz udział w projektach badawczych zleconych bezpośrednio przez przedsiębiorstwa.
- Cykliczne spotkania z przedstawicielami nauki i firm informatycznych pokazujące nowoczesne zastosowania informatyki i tendencje rozwojowe technologii informacyjnych.
>>Więcej informacji o projekcie<<
Podobne artykuły
-
Kierunki zamawiane wracają
Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt w...
-
Studia zamawiane II stopnia - informatyka stosowana i fizyka techniczna na UMK
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uczestniczy w programie znanym jako „studia zamawian...
-
Za moment ruszy rekrutacja na zamawiane studia II stopnia na AGH
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na absolwentów uczelni technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydz...
-
Jeszcze jest szansa na studiowanie kierunków zamawianych - wybierz ZUT!
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do studiowania kierunków zamawianych. Kandydaci mogą wybierać spośród 5 dofin...