KierunkiStudiów.pl

Menu

16.03.2011, 15:44

Podsumowanie XIV Łódzkich Targów Edukacyjnych

Od 10 do 12 marca 2011 w hali EXPO przy ul. Stefanowskiego 30 trwały XIV Łódzkie Targi Edukacyjne. Ich organizatorami byli Spółka Międzynarodowe Tragi Łódzkie i Wydział Edukacji UMŁ. Na targach swoją ofertę zaprezentowało 186 wystawców: szkoły różnych typów i szczebli – gimnazja, licea, szkoły zawodowe, wyższe uczelnie z całego kraju, ośrodki kształcenia pozaszkolnego, szkoły tańca,  biura podróży oraz producenci i dystrybutorzy środków dydaktycznych. Imprezę odwiedziło ponad 12 tysięcy zwiedzających z Łodzi i regionu.

lodzkie_targi_edu.jpg

Uroczystego otwarcia XIV Łódzkich Targów Edukacyjnych dokonali Wiceprezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski, doradca Wojewody Łódzkiego – Wiesława Zewald, Łódzki Kurator Oświaty – Jan Kamiński.

Podczas tegorocznych targów szczególnie promowane było szkolnictwo zawodowe.

lodz_targi2011_3.jpgW wydzielonej strefie Salonu Szkolnictwa Zawodowego młodzież zapoznała się z ofertą wszystkich publicznych łódzkich szkół zawodowych. Nowością tegorocznej edycji było zorganizowanie przestrzeni z punktami konsultacyjnymi doradztwa zawodowego, gdzie młodzież mogła korzystała z profesjonalnych, bezpłatnych konsultacji.

Podczas Łódzkich Targów Edukacyjnych została podpisana umowa patronacka między Chint Polska Sp. z o.o. a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi oraz umowa założycielska Akademii Chint.

Targom towarzyszyły liczne imprezy towarzyszące skierowane zarówno do młodzieży jak i nauczycieli i dyrektorów szkół.

Przez wszystkie dni trwania Targów odbywało się certyfikowanie umiejętności informatycznych nauczycieli (System Vera). Pierwszego dnia targów odbyła się konferencja "Jak promować szkołę poprzez nowoczesne technologie". Podczas konferencji zostały pokazane zarówno narzędzia, dzięki którym w nowoczesny sposób można promować placówkę, ale także przykłady dobrej praktyki, jak różne narzędzia są skutecznie i efektywnie wykorzystywane do promocji szkoły. A także jak się przygotować strategicznie do promowania własnej placówki,  żeby podjęte działania okazały się skuteczne i efektywne. Także do nauczycieli skierowane były wykłady i prezentacje: "Kopiowanie z internetu, kompilowanie gotowców, czy własna praca? Elektroniczny system antyplagiatowy jako narzędzie do weryfikowania samodzielności uczniów", „Informatyka to nauka myślenia - Twórcza informatyka z Baltie dla SP, G i SPG“ oraz „E-learning w nauczaniu“.

Tradycyjnie łódzkiej imprezie towarzyszył bogaty program konferencji i seminariów opracowanych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Młodzież mogła uczestniczyć, m.in. w pokazowych lekcjach statystyki, astronomii pod fascynującym tytułem "Jeżeli nawet asteroida "Apophis" nie uderzy w Ziemię, to jaki może być ostateczny koniec Wszechświata ?" oraz przygotowujących do egzaminów językowych. Gościem trzeciego dnia imprezy była Wicemiss Polonia 2009 – Agata Biernat, które poprowadziła pokazową lekcję modelingu.

XIV Łódzkim Targom Edukacyjnym towarzyszyły konkursy:
  • Na Najciekawsze Stoisko Targowe
  • Statuetkę MTŁ za Najlepszy Środek Dydaktyczny prezentowany na targach.
Jury Konkursu na Najciekawsze Stoisko Targowe w składzie: przewodnicząca: - Dorota Wojtuś Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Dorota Ceran - Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Elżbieta Obarek-Gałka - Kuratorium Oświaty, Justyna Trybuła Wydział Edukacji UMŁ, Alicja Pukaczewska – plastyk MTŁ i Jan Welhan – Wydział Edukacji UMŁ, przyznało następujące nagrody:

I NAGRODA DLA: lodz_targi2011_2.jpg
  • Zespołu  Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie
II NAGRODA DLA:
  • Publicznego Gimnazjum nr 21  im. Marii Skłodowskiej-Curii  w Łodzi
III NAGRODA DLA:
  • Gimnazjum nr 12 im. Noblistów Polskich w Łodzi
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 w Łodzi
Kapituła Konkursu O Statuetkę MTŁ na Najlepszy Środek Dydaktyczny w składzie: przewodniczący - Prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak – Dziekan Wydziału Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, Barbara Kapruziak  – Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Bogumiła Kunikowska – Kuratorium Oświaty w Łodzi, Krzysztof Makowski  – Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Marek Szymański – Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi  przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

STATUETKI MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW ŁÓDZKICH dla:
  • Archimedes Sp. z o. o. za stanowisko dydaktyczne z zakresu mechatroniki
  • Festo Sp. z o. o. za stanowisko automatyzacji procesów ciągłych
  • Image Recording Solutions Sp. z o. o. za aplikację SMART Notebook Math Tools
WYRÓŻNIENIA dla:
  • Agraf Sp.  z o. o. za bezprzewodowy interaktywny tablet Mobi View
  • MTS CNC za oprogramowanie dydaktyczno-przemysłowe MTS CNC CAD/CAM w wersji V7 (4)
Dziękujemy wszystkim za udział w XIV Łódzkich Targach Edukacyjnych i zapraszamy na ich kolejną edycję.

Podobne artykuły

  1. Targi edukacyjne /

    Politechnika Krakowska na Krakowskim Salonie Maturzystów - 27 i 28 września 2023 r.

    27 i 28 września 2023 r. przedstawiciele Politechniki Krakowskiej wezmą udział w Krakowskim Salonie Maturzystów, który odbędzie się w Au...

  2. Targi edukacyjne /

    SGH na targach edukacyjnych w Warszawie - 15-16 marca 2024 r.

    Szkoła Główna Handlowa zaprasza na swoje stoisko na największych targach edukacyjnych w Warszawie, które odbędą się 15-16 marca 2024 r....

  3. Targi edukacyjne /

    XXVI Ogólnopolskie Targi „Edukacja 2024” w Katowicach - 19-20 marca 2024 r.

    W dniach 19-20 marca 2024 r., godz. 9.00-15.00 odbędzie się kolejna edycja tarów edukacyjnych w Katowicach EDUKACJA 2024, które z pewnoś...

  4. Targi edukacyjne /

    Planujesz studia za granicą? Przed nami X Elab Education Expo - największe targi edukacji zagranicznej w Polsce

    14 października 2023 w Warszawie odbędzie się Elab Education Expo. To już dziesiąta edycja wydarzenia poświęconego edukacji międzynarodowej i budowani...

Katalog kierunków