Studiuj fizykę techniczną w UTP w Bydgoszczy
Instytut Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy prowadzi studia I stopnia (inżynierskie, stacjonarne) i II stopnia (magisterskie, niestacjonarne) na kierunku fizyka techniczna od 1994 roku. Od tego czasu tytuł magistra inżyniera fizyki technicznej uzyskało ponad 300 absolwentów, którzy bez trudności znaleźli zgodne ze swoim wykształceniem zatrudnienie w najróżniejszych miejscach, w tym m.in. w laboratoriach badawczych, firmach produkcyjnych i doradczych, biurach konstrukcyjnych, szpitalach, bankach i szkołach.
Wielu z absolwentów prowadzi także własne firmy. Wszyscy oni podkreślają, że kierunek, który studiowali dobrze przygotował ich do przyszłej pracy dostarczając konkretnej wiedzy i umiejętności, a także ukształtował ich osobowość. Cenią sobie to, że stali się kreatywni, otwarci na nowe i niekonwencjonalne rozwiązania, że mieli możliwość kontaktu z najnowszą wiedzą i nabyli umiejętność jej praktycznego wykorzystania w wielu dziedzinach życia.
Studia na kierunku fizyka techniczna (specjalność miernictwo komputerowe z informatyką) dostarczają wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu fizyki, informatyki oraz elektroniki. Przyszły absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy na stanowiskach związanych z tymi trzema dziedzinami.
Absolwent studiów I stopnia ma wiedzę ogólną z zakresu fizyki, technicznych zastosowań fizyki oraz informatyki opartą na gruntownych podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych. Nabywa praktycznych umiejętności konstruowania układów elektronicznych i ich komputerowej obsługi. Posiada umiejętności rozumienia i ścisłego opisu zjawisk fizycznych, korzystania z nowoczesnej aparatury pomiarowej i technicznych systemów diagnostycznych oraz gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji. Dobrze zna język angielski oraz umie posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu nauk fizycznych i technicznych. Ma kompetencje niezbędne do obsługi i nadzoru urządzeń, których działanie wymaga podstawowej wiedzy z zakresu fizyki.
Absolwent studiów II stopnia posiada poszerzoną - w stosunku do studiów pierwszego stopnia - wiedzę podstawową z dziedziny nauk fizycznych oraz informatyki. Wiedza i zdobyte umiejętności pozwalają mu rozwiązywać problemy fizyczne i informatyczne – zarówno rutynowe, jak i niestandardowe. Absolwent potrafi pozyskiwać wiedzę z literatury naukowej i specjalistycznej, prowadzić dyskusje fachowe zarówno ze specjalistami jak i niespecjalistami, a także organizować pracę i kierować pracą zespołu.
W trakcie studiów w ramach wybranego tematu dyplomowania studenci poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z fizyki teoretycznej i doświadczalnej w zakresie fizyki ciała stałego, fizyki próżni i powierzchni, a także optyki, fizyki półprzewodników, modelowania matematycznego i biofizyki.
Podobne artykuły
-
"Na ostatni dzwonek" - promocja Akademii Śląskiej do 22 września 2024 r.
Zbliża się ostateczny termin rekrutacji na studia, a Ty nie złożyłeś jeszcze aplikacji na studia? Akademia Śląska przygotowała dla wszystkich kandydat...
-
Trwa rekrutacja w MWSLiT na rok akademicki 2024/2025
Do końca września trwa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu - najlepszej specjalistyczn...
-
Pielęgniarstwo w filii Akademii Śląskiej w Jaworznie
Akademia Śląska w Katowicach zaprasza na studia w Jaworznie na kierunku Pielęgniarstwo.Szczegóły: www.akademiaslaska.plRekrutacja on-line: http...
-
Nowy tryb Stacjonarny Weekendowy na kierunku Pielęgniarstwo w WSIiZ
Na prośbę kandydatów, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie otwiera nowy tryb stacjonarny weekendowy na kierunku pielęgniarstwo. Nowa...