- Start
- Artykuły
- Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach - makrokierunek zamawiany na PŚ
Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach - makrokierunek zamawiany na PŚ
Kierunki zamawiane to zgodnie z badaniami kierunki, po ukończeniu których absolwenci będą w najbliższej przyszłości najbardziej poszukiwanymi specjalistami w przemyśle. Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej w ramach kształcenia zamawianego oferuje projekt QUAPINFO. Pod tajemniczym hasłem kryje się makrokierunek Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach. Projekt obejmuje studentów studiów stacjonarnych I stopnia.
Projekt współfinansowany w 85% z Europejskiego Funduszu Społecznego i 15% z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Działania 4.1.2.
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt.: "QUAPINFO - Zwiększenie atrakcyjności i jakości kształcenia na makrokierunku Informatyka Stosowana z Komputerową Nauką o Materiałach"
NUMER KONKURSU: 1/POKL/4.1.2/2011
Oprócz zajęć objętych programem studiów oferowane są stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie dla najlepszych studentów - na pierwszym roku studiów przyznane zostanie 50 stypendiów. Wszyscy chętni studenci będą mogli uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych z zakresu przedmiotów podstawowych: matematyki, fizyki oraz podstaw informatyki. Przewidziane zostały także zajęcia dodatkowe dla wszystkich chętnych studentów na I stopniu studiów z zakresu metod sztucznej inteligencji w języku angielskim oraz komputerowej nauki o materiałach.
Studencki makrokierunku Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach moga także wziąć udział w specjalistycznych kursach zakończonych certyfikatami:
- kurs języka angielskiego (zakończony certyfikatem FCE/CAE/CPE)
- kurs administracji sieciami komputerowymi,
- kurs z zakresu komputerowej analizy obrazu,
- kurs z zakresu statystycznej analiza danych,
- kurs z zakresu modelowania MES
- Szkolenie z zakresu przygotowania dokumentacji aplikacyjnej,
- Szkolenie z zakresu autoprezentacji, radzenie ze stresem, poszukiwania pracy,
- Zajęcia przeznaczone szczególnie dla osób niepełnosprawnych.
Doceniona zostanie także dodatkowa aktywność najlepszych studentów. Wsparcie finansowe uzyskają studeci na następującą działalność:
- wsparcie finansowe nowych i istniejących kół naukowych,
- organizacja konferencji studenckich,
- udział studentów w konferencjach naukowych o zasięgu międzynarodowym,
- zakup pomocy naukowych dla najlepszych studentów,
- wydanie czasopisma studenckiego, konkursy wiedzy,
- wyjazd na zagraniczne targi informatyczne.
- spotkaniach indywidualnych i zajęciach grupowych z doradcą zawodowym, mających na celu ukierunkowanie studentów w wyborze specjalności kształcenia pod kątem lepszej adaptacji na rynku pracy.
- płatnych miesięcznych stażach przemysłowe (30zł/h),
- wyjazdowych wizytach studyjnych w zakładach pracy,
- opracowanie i aktualizacja portalu internetowego zawierającego materiały szkoleniowe, forum współpracy z przedsiębiorcami oraz indywidualne podstrony prezentujące informatyczne portfolio studentów,
- dla najlepszych studentów przewidziano indywidualne spotkania z ekspertami w celu realizacji innowacyjnych projektów informatycznych.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie pod adresem:
www.nabornastudia.pl
Podobne artykuły
-
Kierunki zamawiane wracają
Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt w...
-
Studia zamawiane II stopnia - informatyka stosowana i fizyka techniczna na UMK
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uczestniczy w programie znanym jako „studia zamawian...
-
Za moment ruszy rekrutacja na zamawiane studia II stopnia na AGH
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na absolwentów uczelni technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydz...
-
Jeszcze jest szansa na studiowanie kierunków zamawianych - wybierz ZUT!
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do studiowania kierunków zamawianych. Kandydaci mogą wybierać spośród 5 dofin...