Zostań swoim szefem z WSNHiD
Zapotrzebowanie na dobrych trenerów w różnych branżach jest bardzo duże. Jak donoszą badania przedsiębiorstwa i firmy wydają nawet 700 milionów złotych na ich pracę. Ponadto coraz więcej szkoleń jest dofinansowanych przez Unię Europejską, co wpływa też znacząco na honoraria dla trenerów. Raporty z przeprowadzonych badań informują, że w latach 2007-2013 ich praca w Polsce zostanie dofinansowana przez unię Unia Europejską kwotą 9,5 miliarda euro.
Techniki komunikacyjne, etykieta w biznesie, aktywne metody nauczania i utrzymywania skupienia grupy, poprawna emisja głosu i autoprezentacja, techniki radzenia sobie z konfliktem w grupie – to tylko część warsztatu dobrego trenera, prowadzącego szkolenia. Ważne rzecz jasna są również odpowiednie predyspozycje i świadomość własnych umiejętności i możliwości.
Niemniej jednak zanim rozpoczniemy szkolić innych, warto zadbać o własne solidne przygotowanie. Świetny sposobem na zdobycie praktycznego przygotowania zarówno pod kątem prowadzenia jak i projektowania szkoleń są roczne studia podyplomowe z tej dziedziny.
W Poznaniu kierunek Akademia trenera prowadzi Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Kierunek ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób z doświadczeniem zawodowym, które chcą przekazywać umiejętnie innym, jak i wśród „świeżo upieczonych” absolwentów, którzy chcą nauczyć się praktycznych metod pracy z grupą, właściwej autoprezentacji czy odpowiedniego wysławiania się oraz zdobyć umiejętności przywódcze – mówi Magdalena Heimrath, Dyrektor Działu Studiów Podyplomowych i Szkoleń. Zostało dosłownie kilka wolnych miejsc.
Przede wszystkim zajęcia prowadzone w WSNHiD mają charakter interaktywny i przygotowują absolwentów do prowadzenia szkoleń aktywnymi metodami, poprawnego diagnozowania potrzeb szkoleniowych pracowników oraz radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach w pracy zespołowej. Słuchacze nauczą się efektywnie wykorzystywać narzędzia instruktażowe oraz świadomie kreować swój styl trenerski. Zapoznają się z metodyką pracy warsztatowej oraz różnymi technikami i narzędziami nowoczesnego nauczania. Zdobędą wiedzę dotyczącą sposobów aktywizacji uczestników szkoleń, zarządzania dynamiką grupy. Nauczą się także wykorzystywać różne środki wyrazu do przekazywania określonych treści i nadawania właściwej ekspresji wypowiedzi.
Warto także pamiętać, że różnorodność grup szkoleniowych i sposób przebiegu szkolenia wymaga od trenera elastyczności w dostosowywaniu się do sytuacji, zmian czy innowacyjności. Dobry trener musi wiedzieć jak wyzwolić w uczestnikach szkolenia chęć rozwoju czy co więcej wprowadzania zmian w swojej pracy i aktywnego uczestniczenia w samym szkoleniu. W osiągnięciu tych założeń i celów pomocna jest wiedza psychologiczna. Stąd też część zajęć w WSNHID prowadzą psychologowie i psychoterapeuci.
Zawód trenera dostarcza wiele profitów zarówno materialnych jak i prestiżowych. Często również osoby będące trenerem czy szkoleniowcem zakładają własną działalność, stając się jednocześnie swoim szefem i pracownikiem.
Więcej informacji na www.wsnhid.pl
Podobne artykuły
-
"Na ostatni dzwonek" - promocja Akademii Śląskiej do 22 września 2024 r.
Zbliża się ostateczny termin rekrutacji na studia, a Ty nie złożyłeś jeszcze aplikacji na studia? Akademia Śląska przygotowała dla wszystkich kandydat...
-
Trwa rekrutacja w MWSLiT na rok akademicki 2024/2025
Do końca września trwa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu - najlepszej specjalistyczn...
-
Pielęgniarstwo w filii Akademii Śląskiej w Jaworznie
Akademia Śląska w Katowicach zaprasza na studia w Jaworznie na kierunku Pielęgniarstwo.Szczegóły: www.akademiaslaska.plRekrutacja on-line: http...
-
Nowy tryb Stacjonarny Weekendowy na kierunku Pielęgniarstwo w WSIiZ
Na prośbę kandydatów, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie otwiera nowy tryb stacjonarny weekendowy na kierunku pielęgniarstwo. Nowa...