KierunkiStudiów.pl

Menu

  • Start
  • Artykuły
  • Nie zostań w tyle już na starcie - nowa oferta programowa Wydziału Zarządzania UŁ

31.08.2012, 01:00

Nie zostań w tyle już na starcie - nowa oferta programowa Wydziału Zarządzania UŁ

Świat zmienia się każdego dnia. Przemiany nie omijają również rynku pracy, co przed absolwentami studiów stawia coraz większe wymagania. Kto im sprosta i już dziś pomyśli o swojej przyszłości, może liczyć na satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Co zrobić, by dobrze zarabiać i być łakomym kąskiem dla pracodawców?

wz_ul3.jpg

Świat zmienia się każdego dnia. Przemiany nie omijają również rynku pracy, co przed absolwentami studiów stawia coraz większe wymagania. Kto im sprosta i już dziś pomyśli o swojej przyszłości, może liczyć na satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Co zrobić, by dobrze zarabiać i być łakomym kąskiem dla pracodawców?

Trzeba dobrze wybrać

Oferta szkół wyższych jest bardzo bogata. Nie wszystkie jednak nadążają za zmianami i dbają o to, by za kilka lat ich absolwenci mogli liczyć na atrakcyjną pracę. Decyzja o wyborze kierunku studiów nie jest więc prosta i podejmując ją warto pomyśleć, czy w danym zawodzie znajdzie się jeszcze dla nas miejsce. Trzeba dobrze wybrać, bo sam dyplom już nie gwarantuje sukcesu.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych pracodawców. Zapoznawszy się wcześniej, czego oczekują od swoich pracowników i w jakich dziedzinach najbardziej ich potrzebują. W tym celu powołano zespół ekspertów, który analizując programy uczelni europejskich i amerykańskich oraz wykorzystując współpracę z biznesem, w tym firmami finansowymi, doradczymi i personalnymi, jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził innowacyjne programy kształcenia.

Zawody przyszłości

Prognozy dotyczące rynku pracy pokazują, że pracownikami po tradycyjnych studiach rynek jest już nasycony, a do tego niektóre zawody mogą wkrótce przestać istnieć. Przyszedł czas na kształcenie w wąskich profesjach i tacy specjaliści są dziś najbardziej poszukiwani. Wybór jednego z kierunków Wydziału Zarządzania UŁ na pewno będzie trafioną inwestycją. Ich absolwenci na brak pracy w przyszłości nie powinni narzekać. A przy okazji będą dobrze zarabiać.

Jak pokazują badania, w związku z szybką ekspansją gospodarczą Polski i Europy, rynek specjalistów branży finansowej, marketingowej i logistycznej rozwija się najbardziej dynamicznie. Analitycy i doradcy finansowi, bankowi czy giełdowi, pracownicy instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, specjaliści zarządzania ryzykiem, kierownicy działów w banku ds. marketingu internetowego, specjaliści ds. działalności e-commerce, specjaliści do spraw organizacji i rozwoju transportu – to zawody gwarantujące sukces. I przy okazji bardzo dobrze płatne. Według danych firmy doradztwa personalnego Sedlak&Sedlak* większość z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce raportu najlepiej opłacanych stanowisk w Polsce.

Ucz się, myśl i działaj!

Nowe programy wprowadzają nie tylko nowe kierunki kształcenia, ale również rewolucjonizują sposób zdobywania wiedzy. Dzięki nowoczesnym formom kształcenia dostosowanym do współczesnych czasów studiowanie zmieniło swój charakter i stało się o wiele bardziej atrakcyjne. Koniec z dotychczasowym „wysłuchaj i powtórz”. Teraz czas na „zrozum i zrób”! To zwiększa  interaktywność, zaangażowanie studenta i nauczyciela, ogranicza do minimum wykład na rzecz dyskusji, prezentacji czy  gier symulacyjnych.

W czasie studiów przyszli specjaliści zdobywają kompetencje niezbędne do działalności w ramach określonego zawodu, a absolwenci już na starcie potrafią zarządzać własną karierą zawodową. Przyszły pracownik nie wie jeszcze wszystkiego, ale potrafi myśleć, uczyć się i działać. I nie musi martwić się o swoją przyszłość.


STUDIA I STOPNIA (STACJONARNE I NIESTACJONARNE)
STUDIA II STOPNIA (STACJONARNE I NIESTACJONARNE)
Analiza i zarządzanie w biznesie
Business Management (tylko stacjonarne)
Marketing
Zarządzanie publiczne
Zarządzanie zasobami ludzkimi
Zarządzanie:
  • Analityka systemowa i technologie e-biznesu
  • Projektowanie i doskonalenie organizacji
  • Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami
Rachunkowość
Finanse i inwestycje
Logistyka
Gospodarka przestrzenna
(studia prowadzone wraz z Wydziałem Nauk Geograficznych)
Zarządzanie:
  • Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa
  • Zarządzanie biznesem (studia dla nieekonomistów)
  • Marketing
  • Zarządzanie publiczne
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi
Finanse i rachunkowość
  • Rachunkowość i zarządzanie finansami
  • Doradca finansowy
Logistyka
  • Informatyka w logistyce
  • Zarządzanie łańcuchem dostaw
Prawo podatkowe i rachunkowość (tylko niestacjonarne; studia prowadzone wraz z Wydziałem Prawa i Administracji)
Gospodarka przestrzenna (studia prowadzone wraz z Wydziałem Nauk Geograficznych)

* Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2009 roku

Podobne artykuły

  1. Rekrutacja 2024/2025 /

    "Na ostatni dzwonek" - promocja Akademii Śląskiej do 22 września 2024 r.

    Zbliża się ostateczny termin rekrutacji na studia, a Ty nie złożyłeś jeszcze aplikacji na studia? Akademia Śląska przygotowała dla wszystkich kandydat...

  2. Rekrutacja 2024/2025 /

    Trwa rekrutacja w MWSLiT na rok akademicki 2024/2025

    Do końca września trwa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu - najlepszej specjalistyczn...

  3. Rekrutacja 2024/2025 /

    Pielęgniarstwo w filii Akademii Śląskiej w Jaworznie

    Akademia Śląska w Katowicach zaprasza na studia w Jaworznie na kierunku Pielęgniarstwo.Szczegóły: www.akademiaslaska.plRekrutacja on-line: http...

  4. Rekrutacja 2024/2025 /

    Nowy tryb Stacjonarny Weekendowy na kierunku Pielęgniarstwo w WSIiZ

    Na prośbę kandydatów, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie otwiera nowy tryb stacjonarny weekendowy na kierunku pielęgniarstwo. Nowa...

Katalog kierunków