KierunkiStudiów.pl

Menu

  • Start
  • Artykuły
  • Kierunki matematyczno-przyrodnicze drogą do zawodów z przyszłością

13.06.2012, 09:38

Kierunki matematyczno-przyrodnicze drogą do zawodów z przyszłością

W Akademii Pomorskiej w Słupsku od roku akademickiego 2011/2012 można studiować kierunki zamawiane. Studenci kierunków matematyka, fizyka i ochrona środowiska maja szansę zdobyć między innymi stypendia motywacyjne, bezpłatnie uzyskać wybrane certyfikaty, a także odbyć staże w renomowanych firmach z regionu.

Celem projektu jest wzrost atrakcyjności studiów na kierunkach: matematyka, fizyka, ochrona środowiska na Akademii Pomorskiej w Słupsku poprzez wzbogacenie oferty edukacyjnej w okresie 01.06.2011-30.10.2015.

Co możesz zyskać?

Motywacyjne stypendia dla najlepszych studentów/studentek

Wypłata połowie najlepszych studentów poszczególnych kierunków zamawianych stypendium w wysokości 1000 zł. Czynnikiem decydującym o wypłacie stypendium jest uzyskanie wysokiej średniej semestralnej. Weryfikowanie wyników w nauce co semestr daje możliwość wypłaty stypendium większej liczbie studentów.

Możliwość bezpłatnego uzyskania certyfikatów:

  • Analityk księgowy;
  • Naliczanie opłat środowiskowych;
  • Europejski Certyfikat Kompetencji informatycznych;
  • Język angielski w środowisku pracy.

Studenci matematyki otrzymają możliwość uzyskania m.in. certyfikatu: Analityk księgowy, który zezwala na otworzenie własnej działalności gospodarczej, również daje cenne kwalifikacje do pracy w banku czy przedsiębiorstwie. Studenci fizyki, fizyki technicznej i ochrony środowiska mogą w ramach projektu zdobyć m.in. certyfikat z zakresu: naliczanie opłat środowiskowych. Wszyscy uzyskają Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych oraz Język angielski w środowisku Pracy.

Płatne staże w renomowanych firmach z regionu

Grupa najlepszych studentów poszczególnych kierunków odbędzie 3-miesięczne staże płatne do 2000 zł miesięcznie w renomowanych firmach z regionu, m.in. Syndkraft S.A, Wodociągi S.A., Pekso S.A.

Daje to możliwość studentowi poznania przyszłego środowiska pracy a pracodawcy poznania umiejętności i kwalifikacji ewentualnych przyszłych pracowników.

Praktyczne aspekty studiów

Zadanie obejmuje szereg działań związanych z praktycznym przygotowaniem studenta do zawodu oraz pogłębieniu jego wiedzy, umiejętności i kwalifikacji.

W jego ramach zaplanowano:

  • wyjazdy studyjne do firm i przedsiębiorstw,
  • konferencje naukowo-techniczne
  • wykłady zamawiane oraz spotkania prowadzone przez wybitnych ekspertów z dziedziny nauki i przemysłu
  • udział w interdyscyplinarnych projektach w ramach Akademickiego Centrum Czystej Energii.

Szczegłówe inforamcje o projekcie na: apsl.edu.pl/kierunkizamawiane

Podobne artykuły

  1. Kierunki zamawiane /

    Kierunki zamawiane wracają

    Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt w...

  2. Kierunki zamawiane /

    Studia zamawiane II stopnia - informatyka stosowana i fizyka techniczna na UMK

    Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uczestniczy w programie znanym jako „studia zamawian...

  3. Kierunki zamawiane /

    Za moment ruszy rekrutacja na zamawiane studia II stopnia na AGH

    Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na absolwentów uczelni technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydz...

  4. Kierunki zamawiane /

    Jeszcze jest szansa na studiowanie kierunków zamawianych - wybierz ZUT!

    Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do studiowania kierunków zamawianych. Kandydaci mogą wybierać spośród 5 dofin...

Katalog kierunków