Uniwersytet Szczeciński zaprasza do studiowania kierunków zamawianych
Uniwersytet Szczeciński, największa na Pomorzu Zachodnim uczelnia, zaprasza do studiowania na „kierunkach zamawianych”. W ofercie studiów znajdują się atrakcyjne specjalności, odpowiadające zapotrzebowaniu na rynku pracy.
Uniwersytet Szczeciński, największa na Pomorzu Zachodnim uczelnia, zaprasza do studiowania na „kierunkach zamawianych”. W ofercie studiów znajdują się atrakcyjne specjalności, odpowiadające zapotrzebowaniu na rynku pracy.
Kierunki zamawiane są projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Projekt ma na celu wyszkolenie specjalistów nauk ścisłych, aby zapełnić lukę na rynku pracy.
W ramach projektu przeprowadzane są bezpłatne zajęcia dodatkowe wspomagające nauczanie z matematyki, poprawiamy bazę dydaktyczną Wydziału poprzez zwiększenie zasobów bibliotecznych WMF US, obejmujące książki, prenumeratę najnowszych branżowych czasopism, dostęp do specjalistycznych baz danych. Organizujemy dla uczestników projektu praktyki, konferencje naukowe i wykłady z wizytującymi z innych uczelni profesorami.
W przypadku spełniania wymogów regulaminowych najlepsi studenci mogą liczyć na wysokie stypendia (niezależnie od stypendiów socjalnych, naukowych, pomocy materialnej).
Warto wiedzieć, że rynek pracy zgłasza coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów nauk ścisłych, od 10 lat powiększa się dysproporcja pomiędzy studentami nauk humanistycznych a ścisłych, co utrudnia pracodawcy znalezienie odpowiedniego pracownika. Wg szacunków TNS OBOP w roku 2013 zapotrzebowanie na specjalistów nauk ścisłych urośnie do 47 tys.
Objęty projektem jest kierunek matematyka na studiach I stopnia, rozpoczynający się od roku akademickiego 2012/2013. Specjalności:
- zastosowania matematyki
- teoria kodowania
- teoria optymalizacji i sterowania
- analityka procesów gospodarczych
- matematyka z fizyką (nauczycielska)
Wybór specjalności rozpoczyna się po pierwszym roku.
Musisz wiedzieć, że absolwenci Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego znajdują pracę w różnych sektorach gospodarki w przedsiębiorstwach w których ceniona jest zdolność logicznego myślenia oraz wiedza matematyczna, fizyczna lub informatyczna. Nasi absolwenci w szczególności znajdują zatrudnienie w firmach consultingowych, analitycznych, informatycznych, bankach, w firmach produkujących oprogramowanie a także w instytucjach ochrony środowiska, przemyśle, w jednostkach administracji państwowej i samorządowej oraz jednostkach naukowo-badawczych.
Szczegółowe informacje można zaleźć na stronie internetowej:
www.1000.wmf.univ.szczecin.pl
Podobne artykuły
-
Kierunki zamawiane wracają
Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt w...
-
Studia zamawiane II stopnia - informatyka stosowana i fizyka techniczna na UMK
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uczestniczy w programie znanym jako „studia zamawian...
-
Za moment ruszy rekrutacja na zamawiane studia II stopnia na AGH
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na absolwentów uczelni technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydz...
-
Jeszcze jest szansa na studiowanie kierunków zamawianych - wybierz ZUT!
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do studiowania kierunków zamawianych. Kandydaci mogą wybierać spośród 5 dofin...