Wiele możliwości, jeden Uniwersytet - wybierz swój kierunek… na przyszłość!
Trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Wolne miejsca na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie kandydaci znajdą jeszcze na: Wydziale Biologii, Wydziale Filologicznym, Wydziale Humanistycznym, Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, Wydziale Matematyczno-Fizycznym, Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Wydziale Nauk o Ziemi, Wydziale Teologicznym oraz Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług. Jeszcze każdy kandydat na szansę na wybór własnej, idealnej drogi do kariery.
Wykaz kierunków, na które można aplikować znajduje się na stronie www.e-rekrutacja.univ.szczecin.pl/dokumenty/komunikat_2012_07_13a.pdf .
Równocześnie trwa także nabór na studia stacjonarne II stopnia orz studia niestacjonarne – tu kandydaci mogą jeszcze wybierać spośród kierunków wszystkich trzynastu wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego.
Kandydaci mogą rejestrować się w serwisie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów na stronie internetowej uczelni. Znajdują się tu także informacje dotyczące kryteriów kwalifikacji na studia, poszczególnych etapów rekrutacji, wymaganych dokumentów, płatności, a także wykaz olimpiad, których laureaci i finaliści mogą korzystać z preferencji w procesie rekrutacji.
Nowatorskie kierunki odpowiedzią na potrzeby rynku pracy
Od nadchodzącego roku akademickiego kandydaci mają możliwość wyboru kierunków, które po raz pierwszy pojawiły się w ofercie uczelni:
- POLITYKA SPOŁECZNA to oferta studiów skierowana jest do osób zainteresowanych pracą w administracji państwowej i samorządowej, a także we wszelkiego typu instytucjach zajmujących się polityką społeczną. Brak absolwentów takiego kierunku na regionalnym rynku pracy oraz aktualne zwiększenie aktywności administracji rządowej w sferze polityki społecznej czyni ofertę studiów atrakcyjną dla młodych ludzi.
- MEDIACJA MIĘDZYKULTUROWA wykształci absolwentów posiadających wiedzę, która pozwoli na diagnozę stanu określonej zbiorowości oraz występujących w niej zagrożeń zwłaszcza w takich obszarach jak: wielokulturowość, zróżnicowanie etniczne i religijne oraz migracje. Ponadto kierunek mediacja międzykulturowa kształcić będzie specjalistów, którzy dobrze będą się odnajdywać w międzynarodowych zespołach pracowniczych, kreując jednocześnie właściwą atmosferę pracy oraz przeciwdziałając pojawiającym się konfliktom społecznym. Ich działania sprzyjać mają również odpowiedniemu włączaniu migrantów w system społeczeństwa europejskiego.
- ANALITYKA GOSPODARCZA to czwarty unikatowy kierunek w Polsce i pierwszy taki kierunek w województwie zachodniopomorskim. Kierunek ten jest odpowiedzią na potrzeby współczesnej gospodarki opartej na wiedzy. Absolwenci kierunku analityka gospodarcza będą specjalistami stosującymi zaawansowane metody matematyczno-statystyczne oraz najnowsze technologie informatyczne i zaawansowane komputerowe pakiety statystyczne do przygotowywania i opracowywania analiz, diagnoz i prognoz, będących podstawą podejmowanych decyzji gospodarczych.
Dziś ciekawe studia, jutro świetnie płatna praca
Kierunki zamawiane są projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Projekt ma na celu wyszkolenie specjalistów nauk ścisłych, którzy w przyszłości wypełnią zapotrzebowanie na specjalistów nauk ścisłych na rynku pracy. W ramach projektu na Uniwersytecie Szczecińskim prowadzony jest kierunek matematyka. Oferta związana z uczestnictwem w projekcie obejmuje bezpłatne, dodatkowe zajęcia z matematyki, dodatkowo uczestnicy studiów mogą liczyć na praktyki studenckie, konferencje naukowe i wykłady z wizytującymi profesorami. W przypadku spełniania wymogów regulaminowych, najlepsi studenci otrzymają wysokie stypendia. Rynek pracy zgłasza coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów nauk ścisłych, wg szacunków TNS OBOP w roku 2013 zapotrzebowanie na absolwentów tego typu kierunków studiów urośnie do 47 tys. Oferta Uniwersytetu Szczecińskiego jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy. Więcej informacji: www.1000.wmf.univ.szczecin.pl.
Co? Jak? Kiedy?
Zasady przyjmowania na studia w nadchodzącym roku akademickim kandydaci znajdą na stronie www.informator.univ.szczecin.pl/2012-13/docs/zalacznik.pdf, natomiast na stronie www.informator.univ.szczecin.pl/2012-13/docs/terminy.pdf odnajdą terminy postępowania rekrutacyjnego. Wszelkie dodatkowe pytania dotyczące rekrutacji można kierować na adres: rekrutacja@univ.szczecin.pl.
Podobne artykuły
-
"Na ostatni dzwonek" - promocja Akademii Śląskiej do 22 września 2024 r.
Zbliża się ostateczny termin rekrutacji na studia, a Ty nie złożyłeś jeszcze aplikacji na studia? Akademia Śląska przygotowała dla wszystkich kandydat...
-
Trwa rekrutacja w MWSLiT na rok akademicki 2024/2025
Do końca września trwa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu - najlepszej specjalistyczn...
-
Pielęgniarstwo w filii Akademii Śląskiej w Jaworznie
Akademia Śląska w Katowicach zaprasza na studia w Jaworznie na kierunku Pielęgniarstwo.Szczegóły: www.akademiaslaska.plRekrutacja on-line: http...
-
Nowy tryb Stacjonarny Weekendowy na kierunku Pielęgniarstwo w WSIiZ
Na prośbę kandydatów, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie otwiera nowy tryb stacjonarny weekendowy na kierunku pielęgniarstwo. Nowa...