Psychologia - nauka przyszłości
Wiedza psychologiczna znajduje zastosowanie w czterech tysiącach zawodów – dowodzą najnowsze badania przeprowadzone we Francji. To jedna z najmłodszych, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin nauki, uznawana przez specjalistów jako zawód przyszłości.
Jak odnieść sukces w negocjacjach? Jak zrozumieć potrzeby Klientów i budować ich lojalność? Jak radzić sobie ze stresem? Czy cechy charakteru są nabyte czy wrodzone? Co nasila, a co hamuje agresję? Jak zarządzać grupą? Jak skutecznie motywować do wykonywania trudnych zadań?
Współczesna psychologia udziela odpowiedzi na coraz więcej pytań dotyczących zachowań ludzkich. Wiedzę tę można wykorzystać w różnych dziedzinach, m.in. takich jak coaching, terapia uzależnień, media, negocjacje, poradnictwo rodzinne, czy strategie marketingowe. Powstają też – wraz z szybko następującymi zmianami społecznymi i rozwojem nauki – nowe, interesujące obszary stosowania wiedzy psychologicznej, np. neuromarketing, badania Internetu, analiza przemian społecznych i nowoczesnych mediów.
W ramach kierunku psychologia poznański Wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Uczelni stanowiącej jeden z najważniejszych ośrodków psychologicznych w Polsce, daje możliwość rozwijania bardzo wszechstronnych zainteresowań oferując 6 specjalizacji: psychologię biznesu, psychologię kliniczną, psychologię ogólną, psychologię społeczną, psychologię wspierania rozwoju osobistego i zawodowego oraz stosowaną psychologię społeczną.
Psychologia w SWPS to wyjątkowy kierunek studiów – odpowiedni zarówno dla humanistów, jak i umysłów ścisłych. Jak żaden inny – oferuje możliwość wszechstronnego rozwijania bardzo wielu zainteresowań – mówi prof. SWPS dr hab. Szymon Draheim - Dyrektor Instytutu Psychologii. Większość absolwentów psychologii, nawet ci, którzy po studiach nie pracują w zawodzie, jest przekonana, że ich wiedza i umiejętności przydaje się wszędzie tam, gdzie ktoś pracuje z ludźmi. Psycholog z dyplomem dobrej uczelni znajdzie zatrudnienie w agencjach reklamowych i PR, instytucjach badania rynku, firmach konsultingowych, psychoterapii, leczeniu uzależnień, szpitalu, więzieniu, poradni psychologicznej, a to tylko kilka, przykładowych miejsc. Umiejętności zdobyte podczas studiów psychologicznych ułatwiają też elastyczne reagowanie na zmiany rynku pracy. Absolwenci psychologii lepiej uświadamiają sobie mechanizmy rządzące światem ludzkich zachowań.
Studia prowadzone przez poznański wydział SWPS mają nowoczesny program, oparty na wieloletnich doświadczeniach innych wydziałów psychologii tej uczelni. Duży nacisk kładzie się tu na dobre przygotowanie do wykonywania zadań praktycznych, poprzedzone gruntowną znajomością aktualnych teorii i metod badań psychologicznych.
Ponadto osoby, które uzyskały po 1990 roku dyplom mają możliwość zdobycia na naszym poznańskim wydziale SWPS tytułu magistra psychologii okresie krótszym niż 5 lat, np. w ciągu 7 semestrów. Ta specjalna oferta psychologii dla magistrów zakładająca indywidualną organizację toku studiów cieszy się u nas bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Marcelina Hęćka, z biura rekrutacji SWPS.
Kadra naukowa tworząca poznańską psychologię SWPS (m. in. Prof. zw. dr hab. Paweł Boski, Prof. zw. dr hab. Teresa Rzepa, Prof. zw. dr hab. Grzegorz Sędek, Prof. SWPS dr hab. Anna Zalewska, Prof. SWPS dr hab. Filip Rybakowski ) wywodzi się z silnych ośrodków naukowych. Zarówno profesorowie, jak i adiunkci posiadają wysokie kwalifikacje badawcze i dydaktyczne. To gwarantuje, że studia u nas wyróżniają się dobrą jakością, podobnie jak inne, znane już w kraju i za granicą wydziały zamiejscowe Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – dodaje prof. SWPS dr hab. Szymon Draheim.
To ostatni dzwonek by złożyć dokumenty. Są jeszcze wolne miejsca.
Szczegóły na www.swps.pl
Podobne artykuły
-
Jak zostać bioinformatykiem? - unikatowy kierunek w WWSiS we Wrocławiu
Jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin naukowych jest bioinformatyka. Stanowi ona połączenie biologii z informatyką, które j...
-
Dekarz poszukiwany. Dlaczego warto nim zostać i jak zacząć pracować w zawodzie?
Bardzo często mówi się o rosnącym zapotrzebowaniu na programistów, lekarzy czy nauczycieli, ale coraz większym problemem staje się r&oac...
-
Zapotrzebowanie na etycznych hakerów
Cyberatak Rosji zwiększa zapotrzebowanie na etycznych hakerów. W Polsce brakuje ich ponad 17 tys., w UE aż 200 tys. W związku z wojną w Ukrain...
-
#womeninscience w WAT
Wojskowa Akademia Techniczna jest miejscem pracy i rozwoju kariery naukowej wielu kobiet nauki, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewc...