Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP zaprasza na studia
Jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość z rolnictwem, biotechnologią, zostać architektem krajobrazu, specjalistą z zakresu technologii żywienia lub studiować unikatowy kierunek agrochemia - weź pod uwagę ofertę Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.
Wydział Rolnictwa i Biotechnologii posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk rolniczych w dyscyplinie agronomia (od 1975 roku) oraz ochrona i kształtowanie środowiska (od 2004 r.), a także prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie agronomii.
Jednostki organizacyjne Wydziału zlokalizowane są w czterech obiektach na terenie Bydgoszczy – główny obiekt mieści się przy ul. Bernardyńskiej 6/8, w centrum miasta nad Brdą, pozostałe znajdują się przy al. Prof. Kaliskiego 7 (kampus), ul. Seminaryjnej 5 oraz ul. Ks. Kordeckiego 20. W strukturze organizacyjnej znajduje się także Stacja Badawcza, w oddalonym około 15 km od Bydgoszczy Mochełku, mająca ponad stuletnią tradycję prowadzenia eksperymentalnych badań rolniczych. Studenci Wydziału odbywają praktyki zawodowe w kraju i za granicą (m. in. Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Szwajcaria).
Dotychczas studia na Wydziale ukończyło ponad 8500 osób, w zdecydowanej większości na kierunku rolnictwo. Z prowadzonych systematyczne badań nad losami absolwentów wynika, że blisko połowa z nich sprawuje funkcje kierownicze, 80% jest zadowolonych z aktualnego miejsca pracy i zajmowanego stanowiska. Powiększa się stale grupa absolwentów, szczególnie kierunku biotechnologia, z sukcesem rozwijających karierę zawodową także poza Polską. Badania te potwierdzają dużą wszechstronność kształcenia na Wydziale i przygotowanie absolwenta do aktywnego podejmowania różnorodnych przedsięwzięć gospodarczych, edukacyjnych i społecznych, nie tylko w środowisku wiejskim. Powyższe informacje znajdują potwierdzenie w licznych rankingach prowadzonych przez prasę i ośrodki opiniotwórcze.
Kształcenie na Wydziale odbywa się na pięciu kierunkach studiów:
- Rolnictwo – studia I stopnia (inżynierskie), II – stopnia (magisterskie) i III – doktoranckie – stacjonarne i niestacjonarne.
- Biotechnologia – studia I stopnia (inżynierskie) i II – stopnia (magisterskie – stacjonarne i niestacjonarne).
- Technologia żywności i żywienie człowieka – studia I stopnia (inżynierskie) – stacjonarne.
- Architektura krajobrazu – studia I stopnia (inżynierskie) – stacjonarne.
- Agrochemia – studia I stopnia (inżynierskie) – stacjonarne prowadzone we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, gdzie odbywa się rekrutacja.
W ramach kierunku rolnictwo prowadzone są następujące specjalności: agronomia i agrobiznes, kształtowanie środowiska, ochrona roślin oraz produkcja ogrodnicza, na biotechnologii: agrobiotechnologia oraz biotechnologia w produkcji zwierzęcej, a na technologii żywności i żywieniu człowieka – przetwórstwo rolno-spożywcze.
W ciągu ostatnich dwóch lat jakość kształcenia oraz badania naukowe związane z dwoma kierunkami studiów (rolnictwo i biotechnologia) zostały poddane ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej z wynikiem pozytywnym (akredytacja na 6 lat).
Zapraszamy także na studia podyplomowe: diagnozowanie stanu upraw rolnych oraz Rolnictwo dla absolwentów nierolniczych kierunków studiów.
Więcej informacji na
www.wrib.utp.edu.pl
i
www.utp.edu.pl
Podobne artykuły
-
"Na ostatni dzwonek" - promocja Akademii Śląskiej do 22 września 2024 r.
Zbliża się ostateczny termin rekrutacji na studia, a Ty nie złożyłeś jeszcze aplikacji na studia? Akademia Śląska przygotowała dla wszystkich kandydat...
-
Trwa rekrutacja w MWSLiT na rok akademicki 2024/2025
Do końca września trwa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu - najlepszej specjalistyczn...
-
Pielęgniarstwo w filii Akademii Śląskiej w Jaworznie
Akademia Śląska w Katowicach zaprasza na studia w Jaworznie na kierunku Pielęgniarstwo.Szczegóły: www.akademiaslaska.plRekrutacja on-line: http...
-
Nowy tryb Stacjonarny Weekendowy na kierunku Pielęgniarstwo w WSIiZ
Na prośbę kandydatów, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie otwiera nowy tryb stacjonarny weekendowy na kierunku pielęgniarstwo. Nowa...