Ready? Study! Go!
Rozwój współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, wizyty, wymiany doświadczeń i wspólne programy, to jeden z głównych celów wpisanych w Statut Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej od początku istnienia Uczelni. Priorytetową rolę w tym procesie odrywają staże, praktyki, wizyty studyjne, organizowane z myślą o studentach WSB.
Aby studneci mogli w pełni wykorzystać możliwości międzynarodowej współpracy, Wyższa Szkoła Biznesu kładzie duży nacisk na naukę języków obcych, umożliwiając studentom udział w lektoratach, kursach i szkoleniach językowych prowadzonych przez wykwalifikowana kadrę (w tym nativ spekerów). Nie mniej ważna jest wymiana myśli naukowej, wzajemna pomoc i stały kontakt jaki utrzymują pracownicy naukowi WSB z kadrą zagranicznych uniwersytetów.
W dąbrowskim ośrodku akademickim intensywnie rozwija się także współpraca z uczelniami zza naszej wschodniej granicy. Pracownicy naukowi i studenci z Ukrainy oraz Białorusi chętnie odwiedzają Polskę, przyglądają się funkcjonowaniu WSB, biorą udział w spotkaniach i naukowych konferencjach. Młodzież wizytująca Uczelnię, zwykle wraca do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej już w charakterze jej studentów.
O tym, że obrany na początku drogi kierunek realizujemy konsekwentnie i z sukcesem, świadczą wysokie pozycje w rankingach poziomu umiędzynarodowienia szkół wyższych, które co roku przygotowuje prestiżowy miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”. W ostatnim zestawieniu WSB może poszczycić się wysoką 18 pozycją. W pierwszej dwudziestce uczelni dąbrowska szkoła jest jedyną reprezentantką województwa śląskiego.
Międzynarodowa wymiana doświadczeń, obserwacja rozwiązań stosowanych w zagranicznych ośrodkach akademickich sprawia, że Uczelnia chętnie wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, dopasowując swoją ofertę edukacyjną do potrzeb studentów i rynku pracy. Aby skutecznie rozwijać się w obranym kierunku Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej z sukcesem siega po środki zewnętrzne.
- Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków unijnych przeznaczonych na poszerzenie oferty edukacyjnej oraz rozwój infrastruktury. Do tej pory pozyskaliśmy blisko 70 milionów złotych. W każdym roku akademickim kandydaci podejmują u nas studia na bezpłatnych bądź dofinansowanych kierunkach – mówi prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
W tym roku akademickim, jako jedyna niepubliczna szkoła wyższa WSB otrzymała 4 mln zł na praktyczne kształcenie. Uczelnia znalazła się na drugim miejscu listy rankingowej, tuż za Politechniką Gdańską. Dzięki uczestnictwu w programie studenci kierunków: Fizjoterapia, Informatyka, Logistyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji mogą liczyć nie tylko na dofinasowanie edukacji, ale przede wszystkim w ramach cyklu kształcenia otrzymają cenione przez pracodawców certyfikaty i uprawnienia, które zwykle zdobywa się na płatnych szkoleniach.
>>Szczegółowe informacje<<
Podobne artykuły
-
Małopolska Noc Naukowców 2024 na UJ - 27. września 2024 r.
27 września 2024 r. Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny otwiera swoje drzwi, by pokazać, jak fascynujący jest świat nauki. Niezwykłe pokazy, inter...
-
Festiwal Nauki i Sztuki na UJ - 16 - 18 maja 2024 r.
Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny włącza się w organizację Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. 20. edycja wydarzenia, koordynowana przez UJ Col...
-
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
12 maja 2024 r. przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońsk...