I Ty możesz zostać maklerem! - trwa Szkolna Gra Giełdowa
Hossa, bessa, akcje i obligacje to terminy, które nie są już obce kilkunastu uczniom z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy biorą udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „I Ty możesz zostać maklerem. Szkolna gra giełdowa”. Dzięki projektowi realizowanemu przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie poszerzają oni wiedzę z zakresu przedsiębiorczości oraz poznają tajniki inwestowania i zasad działania rynku kapitałowego.
„I Ty możesz zostać maklerem. Szkolna gra giełdowa” to jedyna taka lekcja przedsiębiorczości, która łączy wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami. Uczniowie w trakcie zajęć prowadzonych przez profesjonalnego maklera giełdowego pana Rolanda Ayindę z Domu Maklerskiego BDM w Krakowie, zwiększają i utrwalają swoją wiedzę z obszaru przedsiębiorczości, a także dowiadują się o działaniu rynku kapitałowego oraz giełdy. Będą oni także tworzyć własny portfel inwestycyjny na portalu internetowym, a następnie będą mogli analizować efektywność operacji.
- Najbardziej podoba nam się forma prowadzenia zajęć. Dowiadujemy się wielu ciekawych informacji oraz uzupełniamy wiedzę, którą zdobywamy na lekcjach przedsiębiorczości. Interesujemy się giełdą i gramy w szkolną internetową grę giełdową, dlatego zdobyte wiadomości przydają się nam w praktyce - mówią uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.
Przedsiębiorczość jest niezbędna nie tylko w biznesie. To cechy i umiejętności, które sprawiają, że człowiek potrafi wykorzystać szansę pojawiającą się w otoczeniu i przekształcić ją w sukces. Podkreśla to także pani Dorota Skiba, nauczycielka przedsiębiorczości z Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 w Krakowie: - Cieszę się, że uczniowie uczestniczą w zajęciach w Wyższej Szkole Europejskiej, gdyż w ten sposób zachęcam ich do aktywnej postawy i zaangażowania. Zajęcia z giełdy są bardzo atrakcyjne, czekam na część warsztatową związaną z zakładaniem portfela inwestycyjnego. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w konkursie. Dla najlepszych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody.
W projekcie udział biorą uczniowie z: VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 w Krakowie oraz Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie.
Projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera dofinansowała Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym. Projekt będzie trwał do końca marca 2014 roku.
Podobne artykuły
-
Konkursy /
III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - I etap 11. października 2024 r.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jako wiodąca, specjalistyczna uczelnia logistyczna w Polsce, jest organizatorem III e...
-
Konkursy /
Wyniki 9. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK”
Po raz kolejny uczniowie klas maturalnych zawalczyli o dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską. 24 lutego 2024 r. odbył się II etap ko...
-
Konkursy /
Konkurs na tekst i melodię Hymnu Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie ogłasza konkurs na opracowanie Hymnu Uczelni. Konkurs ma charakter otwarty. Oznacza to, że jest adresowany do...
-
Konkursy /
Powalczą o indeksy WATu
W pierwszej edycji Konkursu Fizycznego im. prof. Lecha Solarza wzięło udział 414 uczniów z 43 szkół średnich z całej Polski. Do ścisłego...