Rozwijaj pasje z UKW
Studia to jeden z najwspanialszych okresów życia młodych ludzi, a studiowanie to czas zdobywania wiedzy i umiejętności oraz rozwijania zainteresowań. Jednak nie samą nauką student żyje! Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego zapewniamy możliwość aktywnego działania w kołach naukowych, klubach, organizacjach i stowarzyszeniach. Pomagamy rozwijać skrzydła każdemu.
Studencie! Masz pasję, chcesz ją rozwijać?
Pomyśl o wstąpieniu do koła naukowego. Rozpoczynając studia, warto zapisać się do jednego z kół naukowych, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w gronie rówieśników. Na uczelni działa ich niemal 80. Studenckie koła naukowe działają niemal przy każdej uczelnianej jednostce. Warto wymienić kilka z nich:
-
Koło Studentów Politologii - organizuje dla studentów UKW spotkania ze znanymi politykami, pisarzami czy dziennikarzami, ostatnio na ich zaproszenie gościli na uczelni m.in.: Kamil Durczok, Tomasz Lis, Jacek Kurski, Kinga Dunin, Jarosław Gugała, Janusz Śniadek; Patryk Jaki, Krzysztof Bosak,
- Studenckie Koło Seksuologiczne, które podejmuje trudne tematy dotyczące seksualności, czasem nawet kontrowersyjne. Studenci zapraszają ekspertów w tej dziedzinie. Ostatnio przygotowali specjalne pokazy filmu Larsa von Triera „Nifomanka” z dyskusją poświęconą uzależnieniu od seksu.
- Koła Naukowe Przyrodników zajmuje się m.in. obrączkowaniem ptaków czy organizacją naukowych spotkań połączonych z obcowaniem z naturą. Zajmują się także popularyzacją wiedzy o biologii, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum zorganizowali konkurs; „Ptaki wokół nas. Gdzie jest mój dom”. Studenci zorganizowali akcję czynnej ochrony płazów na bydgoskim Łęgnowie podczas ich wiosennych migracji. Biorą udział w monitoringu populacji Wilka szarego Canis lapus, brali udział w inwentaryzacji inwazyjnych gatunków roślin.
Nawet jeśli nie znajdziesz odpowiedniej grupy dla siebie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam ją tworzył. UKW jest jedną z najmłodszych uczelni w Polsce, ciągle rozwijającą się, dzięki czemu studenci mogą mieć duży wpływ na działanie Uniwersytetu. To daje każdemu możliwość wyjścia z własną inicjatywą i przekucie jej w rzeczywiste działania.
A może masz zacięcie dziennikarskie? Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, to wspaniałe miejsce, by stawiać pierwsze kroki jako dziennikarz. Możesz tworzyć materiały filmowe, reportaże zdjęciowe, pisać teksty czy udzielać się w radiu. To na UKW powstało pierwsze w Bydgoszczy radio internetowe „Radio Uniwersytet”, działające od grudnia 2007 r. To tam studenci mogą szlifować swe umiejętności, zdobywać informacje, prowadzić serwis informacyjny czy audycje tematyczne. Studenci wydają również pisma: literackie „Atheneum”, a także „Homo Politicus” o profilu politologicznym i „Forum Dydaktyczne” o profilu pedagogicznym.
Jeśli jesteś uzdolniony muzycznie wstąp do Chóru Akademickiego! Zespół od wielu lat współpracuje z liczącymi się w kraju i zagranicą instytucjami muzycznymi. Chór Akademicki zdobył wiele nagród i wyróżnień na zagranicznych oraz krajowych festiwalach i konkursach chóralnych.
A może działalność wolontariacka? Organizacją, która pozwoli Tobie pomagać innym jest Akademickie Centrum Wolontariatu. ACW organizuje słynne „Wampiriady” czyli akcje zbiórki krwi oraz współpracuje i wspiera organizacje międzynarodowe, krajowe i lokalne. Aktywnie włącza się w akcje UNICEF-u, jak „Dzień Dziecka w Afryce” czy „UNICEF na Gwiazdkę”.
Warto zaangażować się w działanie Projektora czyli programu wolontariatu studenckiego. Głównym zadaniem stawianym przed programem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich i małych miejscowości. Realizację tego celu zapewniają studenci przygotowujący i prowadzący projekty.
Maturzysto, dlaczego powinieneś wybrać Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy? Każdy zasługuje na to, co najlepsze. Jeżeli także dla Ciebie liczy się prestiż, jeżeli na co dzień wybierasz tylko to, co ma przed sobą przyszłość, a do tego chcesz mieć niezwykłe wspomnienia – wybierz nowoczesną i najszybciej rozwijającą się uczelnię w regionie, dla której ważne są przede wszystkim Twoje ambicje i oczekiwania. Warto wybrać dyplom Uniwersytetu. Na UKW każdy student jest wyjątkowy! Dołącz do tego grona!
Podobne artykuły
-
Małopolska Noc Naukowców 2024 na UJ - 27. września 2024 r.
27 września 2024 r. Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny otwiera swoje drzwi, by pokazać, jak fascynujący jest świat nauki. Niezwykłe pokazy, inter...
-
Festiwal Nauki i Sztuki na UJ - 16 - 18 maja 2024 r.
Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny włącza się w organizację Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. 20. edycja wydarzenia, koordynowana przez UJ Col...
-
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
12 maja 2024 r. przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońsk...