Darmowy indeks na grafikę
Zaskocz niekonwencjonalnym pomysłem komisję i studiuj przez rok za darmo grafikę w SWPS Wrocław. Zgłoszenia prac do programu stypendialnego „Głowa się rusza” można nadsyłać od 13 kwietnia do 1 lipca 2015 r. O indeks ubiegać się mogą tegoroczni maturzyści, studenci, absolwenci oraz wszyscy zainteresowani studiami graficznymi.
„Głowa się rusza” to szansa, aby zaprezentować swój twórczy potencjał i wykazać się niekonwencjonalnym sposobem myślenia. – W pierwszej kolejności stawiamy na pomysłowość realizacji, nie na technikę wykonania. W przemyśle kreatywnym liczy się umiejętność zaskakiwania odbiorcy – mówi Mariusz Wszołek, pomysłodawca programu.
Zadanie kwalifikacyjne brzmi następująco: „Zadanie jest takie, że nie ma zadania. Prosimy na coś wpaść i nas w stosowny sposób zaskoczyć. Forma pracy jest dowolna, zaś forma prezentacji pracy wymaga przedstawienia rezultatów na plakacie formatu A3”. Jak mówią organizatorzy, tegoroczne zadanie eksploruje postawę kreatywną uczestników.
– Nie chcemy zamykać się na jeden wiodący temat, stąd pomysł na taką treść zadania. W ręce uczestników oddajemy możliwość wykorzystania własnego potencjału i kreatywności. Prostota wynikająca z treści zadania jest paradoksalnie znaczącym utrudnieniem. Nie ma ram, nie ma zasad, nie ma kontekstu, w którym uczestnicy mogliby poczuć się bezpiecznie. Nie ma punktu orientacyjnego, a więc można płynąć na ślepo. Jedynym ograniczeniem są sami uczestnicy i ich świat. A zatem dajemy możliwość, z której można skorzystać – mówi Mariusz Wszołek.
Brak zadania w programie „Głowa się rusza” jest zadaniem, które w pierwszej kolejności polega na znalezieniu sobie przestrzeni projektowej i stworzenia treści zadania lub znalezienia sobie problemu, który można w niekonwencjonalny i kreatywny sposób rozwiązać.
– Kreatywność to kompetencja, która pozwala na sprawne i efektywne rozwiązywanie problemów, tych życiowych i tych projektowych. Postawa kreatywna to perspektywa widzenia świata innymi niż wszyscy kategoriami, to ruchliwość umysłowa pozwalająca odnajdywać się w skomplikowanym i dynamicznie zmieniającym się kontekście społecznym. Zarówno kompetencja kreatywności i wynikająca z niej postawa kreatywna są przedmiotem zainteresowania i treningu w ramach procesu dydaktycznego w Instytucie Grafiki SWPS – mówi Mariusz Wszołek.
Organizatorzy tłumaczą, że szukają ludzi, którzy nie tylko potrafią myśleć w niekonwencjonalny sposób, ale również takich, którzy potrafią tworzyć sobie kontekst dla własnego myślenia. – Nie potrzebują punktu odniesienia, ale możliwości zrobienia czegoś, co sami sobie zdefiniują – dodaje Wszołek.
Autor najlepszego pomysłu i zrealizowanego projektu otrzyma stypendium pokrywające opłatę rekrutacyjną oraz koszty czesnego za pierwszy rok studiów na grafice w SWPS Wrocław. W ramach tego kierunku, poza twardymi kompetencjami projektowymi, studenci zdobywają doświadczenie w zakresie pracy projektowej, umiejętności kreatywnego myślenia, pracy zespołowej i komunikacji społecznej.
Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.swps.pl w zakładce Wrocław – aktualności lub na www.grafika.swps.pl .
Podobne artykuły
-
Konkursy /
III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - I etap 11. października 2024 r.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jako wiodąca, specjalistyczna uczelnia logistyczna w Polsce, jest organizatorem III e...
-
Konkursy /
Wyniki 9. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK”
Po raz kolejny uczniowie klas maturalnych zawalczyli o dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską. 24 lutego 2024 r. odbył się II etap ko...
-
Konkursy /
Konkurs na tekst i melodię Hymnu Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie ogłasza konkurs na opracowanie Hymnu Uczelni. Konkurs ma charakter otwarty. Oznacza to, że jest adresowany do...
-
Konkursy /
Powalczą o indeksy WATu
W pierwszej edycji Konkursu Fizycznego im. prof. Lecha Solarza wzięło udział 414 uczniów z 43 szkół średnich z całej Polski. Do ścisłego...