KierunkiStudiów.pl

Menu

25.05.2015, 19:57

Nowe kierunki studiów II stopnia na UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie poszerzył swoją ofertę dydaktyczną o nowe kierunki studiów II stopnia: archiwistykę i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi, turystykę historyczną, translację konferencyjną, gospodarkę przestrzenną, kognitywistykę, kierunek prawno-menedżerski oraz studia w języku angielskim: Science and Technology i International Relations.


International Relations to nowy kierunek II st. na Wydziale Politologii. Studia prowadzone będą w języku angielskim. Kandydat może wybierać spośród dwóch specjalności: stosunków międzynarodowych w Europie Środkowej i Wschodniej lub dyplomacji ekonomicznej. Możliwości zatrudnienia po studiach obejmują następujące dziedziny i instytucje: dyplomacja, administracja państwowa, organizacje międzynarodowe, organizacje pozarządowe, międzynarodowe instytucje finansowe, przedsiębiorstwa międzynarodowe, handel międzynarodowy, media, projekty międzynarodowe, szkolnictwo wyższe.

umcs_2_st.jpgArchiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi to propozycja Wydziału Humanistycznego. Do wyboru są trzy specjalności: archiwistyka historyczna, zarządzanie dokumentacją współczesną, informatyka biurowa.Absolwent może być zatrudniony m.in.: jako archiwista oraz records and information manager, w archiwum bieżącym organizacji, w archiwum historycznym.

Turystyka historyczna to kolejny kierunek II st. uruchamiany na Wydziale Humanistycznym. Kierunek ma profil ogóloakademicki.Studenci mogą studiować dwie specjalności: lublinistykę lub historię stosowaną. Studia prowadzone są również w systemie "35+", dla osób powyżej 35 roku życia posiadających minimum stopień licencjata. Możliwości zatrudnienia obejmują: instytucje krajoznawczo-turystyczne, instytucje samorządowe, fundacje, muzea, media, przewodnik, pilot wycieczek, organizator widowisk historycznych. Ukończenie studiów z zakresu turystyki historycznej umożliwi otrzymanie certyfikatu uprawniającego do oprowadzania turystów po Lublinie i okolicach, wydawanego przez Instytut Historii i jedną z lubelskich organizacji turystycznych.

Translacja konferencyjna  na Wydziale Humanistycznym to nowe studia II st. o profilu praktycznym.  Do wyboru są  dwie specjalności: język angielski lub język niemiecki.Możliwości zatrudnienia obejmują: agencje tłumaczeniowe, instytucje międzynarodowe, instytucje użyteczności publicznej w kraju i zagranicą, organizacje pozarządowe, sektor prywatny, turystyka.

Science and Technology na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki to studia w języku angielskim o profilu ogólnoakademickim. Prace dyplomowe będą mogły być wykonywane w specjalnościach: astrofizyka, biofizyka molekularna, nanotechnologie, nauki materiałowe. Absolwent może być zatrudniony m.in.: przy badaniach naukowych i inżynierskich w dziedzinach związanych z nowoczesnymi technologiami, w przemysłowych laboratoriach badawczych zajmujących się nanotechnologiami czy wytwarzaniem nowych materiałów, jako fizyk medyczny, w nauczaniu.

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej poszerza swoją ofertę edukacyjną o kierunek gospodarka przestrzenna na studiach II st. Oferowane specjalności to: urbanistyka i polityka przestrzenna; gospodarka regionalna. Jako absolwent możesz być zatrudniony m.in. w: jednostkach administracji samorządowej, jednostkach administracji rządowej, instytucjach publicznych związane z gospodarką przestrzenną, instytucjach i organizacjach działających na rzecz wspomagania rozwoju, pracowniach planistycznych i projektowych

Możliwości zatrudnienia po kognitywistyce na Wydziale Filozofii i Socjologii obejmują: ośrodki przetwarzania danych, agencje reklamowe i public relations, firmy brokerskie, mass-media, neuromarketing, serwisy internetowe (jako architekt stron i zarządzający nimi), zarządzanie lokalną siecią komputerową, projektowanie, implementacja i zarządzanie stronami internetowymi opartymi o system CMS. Na studiach II st. możesz wybierać spośród specjalności: sztuczna inteligencja i logika; znak, język i komunikacja.

Kierunek prawno-menedżerski na to nowość na Wydziale Prawa i Administracji. Absolwent kierunku znajdzie zatrudnienie w przedsiębiorstwach prowadzących działalność handlową, usługową, wytwórczą, budowlaną, instytucjach finansowych, instytucjach pozarządowych uczestniczących w działalności gospodarczej lub wspierających taką działalność.

Podobne artykuły

  1. Rekrutacja 2025/2026 /

    Rekrutacja na kierunek lekarski i fizjoterapię w Akademii Śląskiej - do 14 lipca 2025 r.

    Jeszcze tylko przez 3 dni Akademia Śląska w Katowicach prowadzi rekrutację na kierunek lekarski i fizjoterapię. Chcesz zostać lekarzem lub fizjoterape...

  2. Rekrutacja 2025/2026 /

    Akademia Śląska rozpoczyna rekrutację na studia – start już 12 maja 2025 r.

    Akademia Śląska w Katowicach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na studia na rok akademicki 2025/2026. Już od 12 maja 2025 r. kandydaci będą mogli za...

  3. Rekrutacja 2025/2026 /

    Fizjoterapia na Akademii Śląskiej

    Akademia Śląska w Katowicach poszerza swoją ofertę o nowy kierunek – fizjoterapia. Kształcenie na nowym kierunku będzie możliwe j...

  4. Rekrutacja 2025/2026 /

    Rozpoczęła się rekrutacja na rok 2025/2026 w MWSLiT we Wrocławiu

    Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ogłasza rekrutację na rok akademicki 2025/2026. Uczelnia oferuje następujące kierunki...

Katalog kierunków