Sukces Uczelni Łazarskiego w rankingu Wydziałów Prawa
W IV rankingu wydziałów prawa „Rzeczpospolitej” Uczelnia Łazarskiego znalazła się obok siedmiu najlepszych uniwersytetów w Polsce. Za nią uplasowały się tak renomowane uczelnie jak Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i wiele innych państwowych szkół wyższych. Pod względem potencjału naukowego wyprzedziły ją tylko Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które zajęły ex aequo drugie miejsce.
W ostatnio ogłoszonym rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” zostały ocenione publiczne i prywatne szkoły wyższe z całego kraju. Uczelnia Łazarskiego znalazła się w nim na siódmej pozycji, obok najlepszych uniwersytetów w Polsce i tuż za Uniwersytetem Warszawskim. Pod względem potencjału naukowego jej Wydział Prawa zajął w tym rankingu trzecie miejsce, przed Uniwersytetami Warszawskim, Łódzkim i wielu innymi.
Powyższe rezultaty są wynikiem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Wydziału. Nieustannie modyfikuje on i aktualizuje programy nauczania oraz dba o praktyczny wymiar kształcenia, w porozumieniu z najlepszymi pracownikami naukowymi i studentami. Oferuje aż 16 specjalizacji prawniczych. Znakomita większość wykładowców Wydziału to uznani specjaliści i praktycy prawa, przekazujący młodzieży akademickiej najbardziej potrzebne jej umiejętności.
Siła naukowa Wydziału została tak wysoko oceniona w rankingu, ponieważ w latach 2009-2014 zrealizował on 1079 tematów badawczych, jego pracownicy opublikowali 870 opracowań naukowych i zorganizowali 123 konferencje naukowe. Te liczby robią wrażenie, jeśli weźmie się pod uwagę, że niektóre wydziały prawa innych uczelni organizują tylko 1 lub 2 konferencje naukowe w ciągu roku.
Nic w tym dziwnego, że Polska Komisja Akredytacyjna, która ostatnio wizytowała Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego, przyznała mu ocenę wyróżniającą we wszystkich ośmiu kategoriach, które sprawdzała. Osiem kategorii i osiem ocen wyróżniających. Takiego rezultatu nie uzyskał prawdopodobnie żaden inny Wydział Prawa w Polsce.
Wydział angażuje się bardzo mocno we współpracę międzynarodową, w przygotowanie konferencji, prowadzenie badań, wymianę studentów i pracowników. Organizuje między innymi ogólnopolskie eliminacje do „The Phillip C. Jessup International Moot Court Competition”, największego i najstarszego konkursu prawniczego, który cieszy się ogromnym prestiżem w światowych środowiskach uniwersyteckich i kończy się każdego roku w Stanach Zjednoczonych.
Wydział został również doceniony w rankingu za innowacyjną ofertę, związaną z wprowadzaniem niszowych specjalizacji w zakresie prawa. Jako jedyny w Polsce specjalizuje się w prawie lotniczym. Anna Konert, profesor Wydziału, została sędzią światowego konkursu prawa lotniczego, a studenci Wydziału zajęli drugie miejsce w Air Law Moot Court w Pekinie.
– W tegorocznym rankingu „Rzeczpospolitej” nasz Wydział Prawa awansował z 11 na 7 miejsce. Wynik potwierdza nasze zaangażowanie w konsekwentne budowanie najlepszego Wydziału Prawa w Polsce. Cieszymy się z kolejnego wyróżnienia oraz obecności w tak szacownym gronie najlepszych uczelni w Polsce. Ta nobilitacja stanowi dla nas dodatkową motywację do jeszcze lepszej pracy – mówi dr Mieczysław Błoński, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.
Podobne artykuły
-
Małopolska Noc Naukowców 2024 na UJ - 27. września 2024 r.
27 września 2024 r. Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny otwiera swoje drzwi, by pokazać, jak fascynujący jest świat nauki. Niezwykłe pokazy, inter...
-
Festiwal Nauki i Sztuki na UJ - 16 - 18 maja 2024 r.
Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny włącza się w organizację Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. 20. edycja wydarzenia, koordynowana przez UJ Col...
-
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
12 maja 2024 r. przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońsk...