KierunkiStudiów.pl

Menu

  • Start
  • Artykuły
  • Nowe kierunki studiów i specjalność na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy

11.07.2016, 10:10

Nowe kierunki studiów i specjalność na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy uruchomnił nowy kierunkek kształcenia na studiach stacjonarnych I-go stopnia - zoofizjoterapia oraz nową specjalność na studiach II stopnia na zootechnice - hodowla i chów zwierząt towarzyszących i egzotycznych.
utp3_dog.png
Kierunek Zoofizjoterapia, na którym zaproponowano kształcenie w zakresie specjalności: fizjoterapia zwierząt towarzyszących oraz  fizjoterapia zwierząt nieudomowionych i egzotycznych, pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności zoofizjoterapeutycznych, które prowadzą do zapewnienia dobrej kondycji zwierząt nawet w późnym wieku bez dodatkowych nakładów finansowych na leczenie. Fizjoterapia i rehabilitacja umożliwia także usprawnienie organizmu po urazach. Maksymalne skrócenie czasu powrotu zwierząt do pełnej sprawności fizycznej jest priorytetem w stanach nagłych - wypadki podczas zawodów, wypadki komunikacyjne oraz wymogiem dobrostanu w stanach przewlekłych - np. choroby zwyrodnieniowe czy patologie w obrębie aparatu ruchu u zwierząt „seniorów”. Od początki istnienia kierunek ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów, ponieważ uzyskanie dyplomu inżyniera zoofizjoterapii umożliwia współpracę z placówkami medycyny weterynaryjnej, z hodowcami i trenerami zwierząt, z ogrodami zoologicznymi i ogrodami fauny, schroniskami, azylami itp.

W roku akademickim 2015/2016 Wydział uruchomił nową specjalność na kierunku kształcenia Zootechnika - Hodowla i chów zwierząt towarzyszących i egzotycznych na studiach stacjonarnych II stopnia. Stworzy ona możliwość kształcenia dla studentów kierunków niszowych (np. Ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie, Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich). Ciężar zainteresowań proponowanej specjalności jest przesunięty w kierunku zwierząt amatorskich, towarzyszących i egzotycznych. Jednocześnie osiągnięcie kierunkowych efektów kształcenia pozwala na przygotowanie absolwentów w zakresie prowadzenia pracy hodowlanej, badań na zwierzętach z zastosowaniem metod molekularnych i biotechnik.
utp3_kon.png
Oferta kształcenia Wydziału jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie otoczenia na absolwentów dysponujących alternatywną wiedzą na temat niszowych gałęzi rolnictwa, łowiectwa, wspomaganie weterynarii. Zadowolenie naszych absolwentów i ich pracodawców jest dla nas najważniejsze, dlatego bardzo wysoko cenimy partnerską współpracę z innymi instytucjami, środowiskiem biznesu oraz organizacjami społecznymi. Dotychczasowa oferta Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów, dlatego Wydział kontynuuje kształcenie na kierunku Zootechnika, Ochrona środowiska oraz Ogrody Zoologiczne i zwierzęta amatorskie.

Wydział organizuje i bierze aktywny udział w wielu inicjatywach promujących ofertę dydaktyczną. Do najważniejszych wydarzeń należą organizowane od lat Międzynarodowe Sympozjum Naukowe z zakresu rolnictwa dla Doktorantów, Studentów oraz Młodych Naukowców. Wydział jest również współorganizatorem Międzynarodowego Sympozjum Drobiarskiego  „Nauka w praktyce - praktyka w nauce”, a także Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika”, który adresowany jest do uczniów podadgimnazjalnych szkół o profilu rolniczym.
utp3_lab.png
W ramach współpracy z wieloma szkołami z regionu prowadzone są interesujące wykłady i zajęcia pokazowe dotyczące dydaktyki i działalności naukowej. Corocznie organizowane Drzwi Otwarte WHiBZ przyciągają całą rzeszę młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu. W czasie imprezy prezentują także swoje osiągnięcia licznie działające na Wydziale koła naukowe.

Zapraszamy na stronę Wydziału po więcej informacji: www.whbz.utp.edu.pl

Podobne artykuły

  1. Rekrutacja 2025/2026 /

    Rekrutacja na kierunek lekarski i fizjoterapię w Akademii Śląskiej - do 14 lipca 2025 r.

    Jeszcze tylko przez 3 dni Akademia Śląska w Katowicach prowadzi rekrutację na kierunek lekarski i fizjoterapię. Chcesz zostać lekarzem lub fizjoterape...

  2. Rekrutacja 2025/2026 /

    Akademia Śląska rozpoczyna rekrutację na studia – start już 12 maja 2025 r.

    Akademia Śląska w Katowicach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na studia na rok akademicki 2025/2026. Już od 12 maja 2025 r. kandydaci będą mogli za...

  3. Rekrutacja 2025/2026 /

    Fizjoterapia na Akademii Śląskiej

    Akademia Śląska w Katowicach poszerza swoją ofertę o nowy kierunek – fizjoterapia. Kształcenie na nowym kierunku będzie możliwe j...

  4. Rekrutacja 2025/2026 /

    Rozpoczęła się rekrutacja na rok 2025/2026 w MWSLiT we Wrocławiu

    Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ogłasza rekrutację na rok akademicki 2025/2026. Uczelnia oferuje następujące kierunki...

Katalog kierunków