Napisz próbną maturę z Wydziałem Chemii UJ
Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z "Dziennikiem Polskim" zachęcają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w całkowicie bezpłatnej i powszechnej akcji próbnej matury z chemii.
Wydarzenie odbędzie się już po raz czwarty. Jego pomysłodawcami i autorami pytań są dr Karol Dudek i dr Michał Płotek z Wydziału Chemii UJ oraz mgr Tomasz Wichur z Wydziału Farmaceutycznego UJ Collegium Medicum. Arkusz egzaminacyjny przygotowywany jest tak, aby jak najlepiej oddawał standardy maturalne i wymagania podstawy programowej z chemii.
Próbny egzamin odbędzie się 30 marca 2019 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 33 o godzinie 10:30.
Wyniki egzaminu w formie zakodowanej (każdy uczeń otrzyma indywidualny kod znany tylko jemu) oraz odpowiedzi do zadań wraz z komentarzem będą opublikowane w formie elektronicznej. Arkusze nie będą przesyłane do szkół. Wgląd do prac będzie możliwy w sobotę 13 kwietnia 2019 roku o godzinie 12:00 przed rozpoczęciem warsztatów weekendowych w budynku Wydziału Chemii UJ przy ulicy Gronostajowej 2.
Do wzięcia udziału w maturze zachęcamy również uczniów klas 2 liceów, dla których rezultat matury zostanie przedstawiony w postaci dwóch składowych - pełny wynik matury oraz wynik nie uwzględniający chemii organicznej.
Rejestracja odbywa się przez stronę Fundacji Pro Chemia. Każdy uczeń rejestruje się samodzielnie. Rejestracji można dokonać bez zakładania konta. W formularzu rejestracyjnym proszę podać imię i nazwisko uczestnika próbnej matury oraz jego adres e-mail i numer telefonu.
Data: 30 marca 2019 roku
Czas rozpoczęcia: 10:30
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Organizator: Wydział Chemii UJ oraz "Dziennik Polski"
Kontakt: maturauj@chemia.uj.edu.pl
Witryna internetowa: maturachemiauj.com/matura-probna
Masz więcej pytań?
Wszelkie pytania odnośnie próbnej matury z chemii prosimy kierować na adres organizatorów: maturauj@chemia.uj.edu.pl lub telefonicznie: 12 686 25 87; 696 989 600 (dr Michał Płotek oraz dr Karol Dudek-Różycki).
Podobne artykuły
-
Matura polska a międzynarodowa - jak osiągnąć sukces w rekrutacji na uczelnie zagraniczne?
Czym różni się międzynarodowa matura od polskiego egzaminu dojrzałości? Jakie są perspektywy studiowania za granicą w zależności od wybranego e...
-
Repetytorium z geografii na UMK
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Uczniów związanym z uzyskaniem jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym Wydział Nauk o Ziemi i G...
-
Biznes i zarządzanie - nowy przedmiot od 2023 r.
Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zapowiedział, że w 2023 roku znikną z ramy programowej "Podstawy przedsiębiorczości" i zostaną zastąpione now...
-
Poradnik maturzysty 2021
Matura to nie tylko wiedza z książek, notatek i filmików na YouTube. To przede wszystkim psychologiczne wyzwanie: wysiłek, który wymaga...