Akademia WSB zaingurowała rok akademicki 2020/2021
W murach Akademii WSB po raz 26. wybrzmiał „Gaudeamus igitur” – tradycyjny hymn środowisk studenckich. – Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque sit – oby wypadło dobrze, szczęśliwie i pomyślnie! W tym roku musi być pomyślnie, bezpiecznie i w zdrowiu – tymi słowami JM Rektor Akademii WSB, dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oficjalnie zainaugurowała nowy rok akademicki 2020/2021. Wydarzenie odbyło się 7 października 2020 r. w Audytorium Maximum AWSB i miało charakter hybrydowy.
- Ostatni rok to dla Akademii WSB czas realizacji strategii Uczelni na lata 2016-2020. W wielu obszarach osiągnęliśmy więcej, niż zakładaliśmy – w minionym roku akademickim realizowaliśmy strategię rozwoju cyfrowego, międzynarodowe partnerstwa zagraniczne, poszerzyliśmy wachlarz studiów w języku obcym. Realizowaliśmy obszar stworzenia środowiska międzykulturowego, naukowego i dydaktycznego. To dla nas ogromny sukces i na tej podstawie chcemy budować dalszy rozwój. Jednocześnie podmiotem każdej uczelni wyższej zawsze są studenci – podkreślała dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.
Tradycyjnie najważniejszym momentem Inauguracji Roku Akademickiego był Akt Immatrykulacji. Po złożeniu ślubowania, do grona Społeczności Akademickiej Akademii WSB zostali przyjęci studenci polscy i zagraniczni oraz doktoranci.
Podczas uroczystości wręczono tytuł "Lidera Roku" (projekt ten został zainicjowany przez Akademię WSB w 2000 r., a laureatami tej prestiżowej nagrody są absolwenci, którzy uzyskali w trakcie wszystkich lat studiów najwyższe średnie ocen oraz wyróżnili się aktywną i znaczącą działalnością naukową, społeczną oraz kulturalną na rzecz społeczności akademickiej). Statuetką Lidera Roku 2020 wyróżniono mgr Magdalenę Pasternak.
Inauguracja była również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień za działalność naukową i organizacyjną na rzecz Akademii WSB, m.in. za wybitne osiągnięcia sportowe, prace naukowe opublikowane w prestiżowych czasopismach czy za rozwój potencjału naukowego Uczelni poprzez udział w międzynarodowych i krajowych programach badawczych.
Podobne artykuły
-
Małopolska Noc Naukowców 2024 na UJ - 27. września 2024 r.
27 września 2024 r. Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny otwiera swoje drzwi, by pokazać, jak fascynujący jest świat nauki. Niezwykłe pokazy, inter...
-
Festiwal Nauki i Sztuki na UJ - 16 - 18 maja 2024 r.
Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny włącza się w organizację Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. 20. edycja wydarzenia, koordynowana przez UJ Col...
-
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
12 maja 2024 r. przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońsk...