Studentka WAT laureatką konkursu Inżynierki 4.0 firmy Siemens
Julia Wiśniewska, studentka IV roku kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT znalazła się w gronie 5 laureatek tegorocznej edycji konkursu Inżynierki 4.0, organizowanego przez firmę Siemens w ramach warsztatów o tej samej nazwie. Nagrodą jest szkolenie w firmie KUKA.
Julia Wiśniewska studia realizuje na specjalności awionika. W konkursie została wyróżniona za najlepszy film: „Jakie wyzwania współczesnego świata chcę rozwiązać, będąc inżynierką?”. W swojej pracy konkursowej podejmuje tematykę gwałtownych zmian i dynamicznego rozwoju technologicznego, jaki dokonuje się we współczesnym świcie. Jest to szczególnie widoczne teraz, w czasie trwającej pandemii koronawirusa, kiedy następują szybkie zmiany dotychczasowych standardów, także w przemyśle. W epoce szybkich zmian, które napędzają rozwój technologiczny, w czasie optymalizacji procesów i wykorzystania zasobów, inżynier powinien wykazywać się takimi cechami jak elastyczność, umiejętność podejmowania ryzyka i gotowość poszerzania horyzontów.
„Chciałam podjąć nowe wyzwanie, z możliwością zdobycia ciekawych i rozwijających nagród. Celem pracy była chęć skorzystania z szansy jaką dała mi firma Siemens i udowodnienie sobie, że mogę się sprawdzić w nowych dla mnie rzeczach” – podkreśla Julia Wiśniewska.
Studentka WAT zdobyła nagrodę w postaci warsztatów w firmie KUKA, specjalizującej się w zakresie automatyzacji i cyfryzacji w procesie kompleksowej optymalizacji systemów produkcyjnych. Szkolenie to obejmuje: obsługę robotów PRO – zakończone egzaminem i wystawieniem certyfikatu oraz obsługę oprogramowania do symulacji KUKA.Sim, zakończoną wystawieniem licencji na oprogramowanie software.
„Nagroda w postaci szkoleń w firmie KUKA to okazja zdobycia nowych praktycznych umiejętności, potwierdzonych certyfikatem, które pomogą mi na rynku nowych technologii. W programie mogłam wziąć udział dzięki studiom w Wojskowej Akademii Technicznej, które pomagają mi w realizacji moich celów i rozwijaniu swoich kompetencji” – dodaje Julia Wiśniewska.
Laureatka konkursu podkreśla również, że jako inżynier 4.0 zamierza dążyć do zrównoważonego rozwoju technologii, wychodząc naprzeciw wyzwaniom dotyczącym automatyzacji i zwiększenia efektywności produkcji, usprawnienia komunikacji on-line i bezpieczeństwa w świecie cyfrowym oraz ochrony środowiska i zdrowia ludzkiego.
Program Inżynierki 4.0 kierowany jest do studentek uczelni technicznych. Jego celem jest inspirowanie kobiet, studentek i przyszłych inżynierek do rozwoju kariery w branży technologicznej.
Podobne artykuły
-
„Adapciak – obóz integracyjny dla nowych studentów Politechniki Krakowskiej
15 września 2023 r. w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 uczestn...
-
Na Politechnice Krakowskiej powstało laboratorium VR – kolejna pracownia wspomagająca nowoczesne kształcenie
Baza laboratoryjna Politechniki Krakowskiej poszerzyła się o unikatową pracownię komputerową – laboratorium VR. Uroczyste otwarcie z udziałem wł...
-
Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej PK podczas Festiwalu Nauki i Sztuki - 16-18 maja 2024 r.
Po pięciu latach przerwy wraca Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie. Politechnika Krakowska, która od samego początku istnienia festiwalu jest za...
-
Uniwersytet Jagielloński z nową kampanią: ZNAJDŹ POMYSŁ NA SIEBIE NA UJ
To nie tylko slogan, ale też motto przewodnie tegorocznej kampanii. Ma ona na celu zachęcenie młodych ludzi do studiowania i pokazania, że UJ to miejs...