Konkurs "To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości"
Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej ogłosiło ogólnopolski konkurs dla studentów pod hasłem "To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości". Laureaci będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed gronem specjalistów zajmujących się badaniem i eksploracją kosmosu, w tym przed jednym z amerykańskich astronautów.
Celem konkursu jest promowanie astronautyki w środowiskach akademickich, wśród studentów-pasjonatów, jak i przyszłych pracowników przemysłu kosmicznego. Zamiarem Studenckiego Koła Astronautycznego jest również działanie mające poszerzać świadomość polskiego społeczeństwa na polu badań przestrzeni kosmicznej oraz rozwoju niezbędnej do tego technologii.
Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym rektora Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Włodzimierza Kurnika oraz Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk.
Aby wziąć w nim udział, należy przygotować referat na jeden z tematów: "Najciekawsze konstrukcje powstałe w programach NASA", "Kosmiczne innowacje - Jakie problemy napotka człowiek podczas budowy kolonii pozaziemskiej?. Co powinni uwzględniać w swoich projektach kosmiczni inżynierowie? Zaproponuj rozwiązania najważniejszych według Ciebie problemów", "Zostań projektantem kosmicznej mody - Opisz zaprojektowany przez Ciebie strój dla przyszłych osób mieszkających na Marsie lub Księżycu (uwzględniając również niezbędne aspekty techniczne)".
Referaty nie powinny być dłuższe niż 1000 słów. Należy do nich dołączyć prezentacje multimedialne (w formacie PPS, PDF lub ODP). Prace nadsyłać można do 31 października 2008 roku na adres e-mail: ska.konkurs@gmail.com wraz z danymi (imię i nazwisko, adres korespondencyjny, e-mail, telefon kontaktowy, dane uczelni, kierunek oraz rok studiów). Regulamin konkursu dostępny jest w serwisie internetowym SKA, pod adresem http://ska.pw.edu.pl.
Prace będą oceniane przez jury pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Piotra Wolańskiego. Wyniki zostaną ogłoszone 8 listopada 2008 roku, a rozdanie nagród odbędzie się 17 listopada podczas przyjęcia w rezydencji ambasadora USA Victora Ashe'a.
Przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym możliwość zaprezentowania swojej pracy szerszemu gronu odbiorców (składającego się również z najlepszych w Polsce specjalistów z dziedziny technologii kosmicznych).
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Podobne artykuły
-
Konkursy /
III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - I etap 11. października 2024 r.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jako wiodąca, specjalistyczna uczelnia logistyczna w Polsce, jest organizatorem III e...
-
Konkursy /
Wyniki 9. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK”
Po raz kolejny uczniowie klas maturalnych zawalczyli o dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską. 24 lutego 2024 r. odbył się II etap ko...
-
Konkursy /
Konkurs na tekst i melodię Hymnu Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie ogłasza konkurs na opracowanie Hymnu Uczelni. Konkurs ma charakter otwarty. Oznacza to, że jest adresowany do...
-
Konkursy /
Powalczą o indeksy WATu
W pierwszej edycji Konkursu Fizycznego im. prof. Lecha Solarza wzięło udział 414 uczniów z 43 szkół średnich z całej Polski. Do ścisłego...