KierunkiStudiów.pl

Menu

  • Start
  • Artykuły
  • Wybierz jedną z interesujących specjalności na kierunku zootechnika

14.04.2011, 09:23

Wybierz jedną z interesujących specjalności na kierunku zootechnika

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zaprasza na studia I i II stopnia na kierunku zootechnika. Agroturystyka, Hodowla zwierząt i gospodarka paszowa, Hodowla zwierząt wolno żyjących i gospodarka łowiecka, Organizacja rozrodu i ochrona zdrowia zwierząt - to  specjalności, jakie możecie wybrać podejmując studia na zootechnice.

krowa.jpgSpecjalność Agroturystyka została uruchomiona jako odzew na rozwijające się w ostatnich latach bardzo dynamicznie usługi turystyczne. Ważną rolę w procesie edukacyjnym odgrywają kilkutygodniowe praktyki zawodowe, które studenci odbywają w okresie wakacji letnich. Pozwalają one na zastosowanie w praktyce zdobytej w Uczelni wiedzy. Absolwenci tej specjalności nabywają umiejętności w samodzielnym prowadzeniu gospodarstw rolnych, zwłaszcza z działalnością agroturystyczną, doradztwie z zakresu organizacji gospodarstwa agroturystycznego, w organizowaniu aktywnych form turystyki, takich jak: wędkarstwo, rekreacja konna i łowiectwo. Posiadają wszechstronną wiedzę z zakresu usług hotelarskich, podstaw dietetyki i żywienia człowieka, ochrony środowiska, a nawet zasad protokołu dyplomatycznego. Po ukończeniu studiów mogą również prowadzić działalność jako specjaliści w turystyce komercyjnej.

lab.jpgPonowny wzrost zainteresowania działalnością rolniczą i hodowlaną jest następstwem przemian strukturalnych w rolnictwie po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Studenci specjalności Hodowla zwierząt i gospodarka paszowa mają możliwość wykorzystania swojej wiedzy na temat chowu, hodowli i żywienia zwierząt dzięki praktykom zawodowym, które mogą odbywać w kraju i zagranicą. Absolwenci przygotowani są do organizowania i kierowania produkcją zwierzęcą, a także posiadają wiedzę na temat przetwórstwa i obrotu surowcami zwierzęcymi. Połączenie wiedzy z różnych zakresów pozwala na kierowanie produkcją w wybranej gałęzi i w różnych formach organizacji gospodarstw. Posiadają także niezbędne informacje z zakresu rachunku ekonomicznego, praw rynku i marketingu rolniczego.

Powstanie specjalności Hodowla zwierząt wolno żyjących i gospodarka łowiecka spotkało się z pełną akceptacją i poparciem PZŁ. Kształcenie na tej specjalności przygotowuje do prowadzenia szeroko pojętej gospodarki łowieckiej. Absolwent nabywa umiejętności w organizacji i kierowaniu gospodarką łowiecką w strukturach PZŁ, Lasów Państwowych i administracji państwowej, prowadzeniu chowu i hodowli zwierząt łownych, ich introdukcji i reintrodukcji, kierowaniu przedsiębiorstwami zajmującymi się organizacją polowań, odłowem oraz obrotem i przetwórstwem dziczyzny.

owce.jpgSoecjalność Organizacja rozrodu i ochrona zdrowia zwierząt dotyczy tylko stacjonarnych studiów drugiego stopnia i uprawnia do zdobycia tytułu zawodowego magistra. Absolwenci tej specjalności zdobywają wiedzę z zakresu wielu problemów zdrowotnych zwierząt, w tym zaburzeń rozrodu, zagrożeń o podłożu niedoborowym i toksycznym oraz zakaźnym. Ponadto nabywają umiejętności opracowywania programów profilaktycznych w chowie i hodowli zwierząt. Pozwoli to znaleźć zatrudnienie w ośrodkach nowocześnie prowadzonej hodowli, w zakładach wykorzystujących biotechnologię i biotechniki rozrodu, w zakładach produkcji środków higienicznych i immunopreparatów oraz produkcji pasz i dodatków mineralno-witaminowych, w zakładach obrotu i handlu zwierzętami oraz w produkcji żywności i w niektórych sektorach nadzoru sanitarno-epidemiologicznego.

Studia oferowane przez Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP:

Zootechnika

Studia stacjonarne I-go stopnia (inżynierskie) – 7 semestrów
  • agroturystyka
  • hodowla zwierząt i gospodarka paszowa
  • hodowla zwierząt wolno żyjących i gospodarka łowiecka
Studia stacjonarne  II-go stopnia (magisterskie) – 3 semestry
  • agroturystyka
  • hodowla zwierząt i gospodarka paszowa
  • hodowla zwierząt wolno żyjących i gospodarka łowiecka
  • organizacja rozrodu i ochrona zdrowia zwierząt
Studia niestacjonarne I-go stopnia (inżynierskie) – 8 semestrów
  • agroturystyka
  • hodowla zwierząt i gospodarka paszowa
Studia niestacjonarne  II-go stopnia (magisterskie) – 3 semestry
  • agroturystyka
  • hodowla zwierząt i gospodarka paszowa
  • hodowla zwierząt wolno żyjących i gospodarka łowiecka
Ochrona środowiska

Studia stacjonarne I-go stopnia (inżynierskie) – 7 semestrów i II stopnia (magisterskie) – 8 semestrów na dwóch specjalnościach:
  • ochrona środowiska przyrodniczego,
  • przemysłowe technologie w ochronie środowiska.

>>Więcej informacji o WHiBZ<<


Podobne artykuły

  1. Rekrutacja 2024/2025 /

    "Na ostatni dzwonek" - promocja Akademii Śląskiej do 22 września 2024 r.

    Zbliża się ostateczny termin rekrutacji na studia, a Ty nie złożyłeś jeszcze aplikacji na studia? Akademia Śląska przygotowała dla wszystkich kandydat...

  2. Rekrutacja 2024/2025 /

    Trwa rekrutacja w MWSLiT na rok akademicki 2024/2025

    Do końca września trwa rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu - najlepszej specjalistyczn...

  3. Rekrutacja 2024/2025 /

    Pielęgniarstwo w filii Akademii Śląskiej w Jaworznie

    Akademia Śląska w Katowicach zaprasza na studia w Jaworznie na kierunku Pielęgniarstwo.Szczegóły: www.akademiaslaska.plRekrutacja on-line: http...

  4. Rekrutacja 2024/2025 /

    Nowy tryb Stacjonarny Weekendowy na kierunku Pielęgniarstwo w WSIiZ

    Na prośbę kandydatów, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie otwiera nowy tryb stacjonarny weekendowy na kierunku pielęgniarstwo. Nowa...

Katalog kierunków