Nie tylko dla przyszłych prawników
Na obecnym rynku pracy liczy się bez wątpienia określona wiedza specjalistyczna, ale i szereg kompetencji z różnych dziedzin. Wykształcenie dotychczas zdobyte, wsparte wiedzą i doświadczeniem w zakresie prawa gwarantuje swobodne poruszanie się w gąszczu regulaminów i procedur, a studia prawnicze mogą być krokiem nie tylko ku intelektualnemu rozwojowi, ale i milowym krokiem w karierze.
SWPS jako pierwsza uczelnia w Polsce uruchomiła właśnie studia prawnicze II stopnia. Od października będzie można podjąć naukę także na poznańskim wydziale SWPS. Studia skierowane są do absolwentów I stopnia kierunków społecznych i humanistycznych bądź posiadających dowolny tytuł magistra lub lekarza.
Studia prawnicze II stopnia w SWPS to w Polsce rzeczywiście nowość, a jednocześnie duża szansa. Studia takie dają bowiem absolwentom innych kierunków możliwość poprawienia kwalifikacji zawodowych i zwiększenia swoich szans na rynku pracy – mówi dr Bartłomiej Wróblewski, p.o. Dyrektora Instytutu Prawa na WZ SWPS w Poznaniu. Program studiów II stopnia jest zorientowany ściśle zawodowo i praktycznie. Studenci zapoznają się ze wszystkimi istotnymi gałęziami prawa, a jednocześnie mają szeroki wybór przedmiotów fakultatywnych. Ważną rolę w przygotowaniu do zawodu odgrywają m.in. warsztaty oraz praktyki w sądach, kancelariach prawniczych i firmach prywatnych. Naszą ambicją jest zapewnienie studentom optymalnego przygotowania praktycznego - dodaje dr Wróblewski.
Studia II stopnia w 2,5 roku pozwalają w intensywnym trybie uzyskać dyplom magistra prawa. Istotne jest to, że dają one takie same uprawnienia jak tradycyjne 5-letnie studia prawnicze. Dzięki temu absolwenci tych studiów mają szansę zdawania na aplikacje prawnicze.
O studia prawnicze II stopnia pytają jak dotąd głównie dwie grupy ludzi – pierwsza grupa to osoby już aktywne zawodowo, po takich kierunkach jak np. finanse czy zarządzanie, dla których uzupełnienie wiedzy o kompetencje prawnicze wiązałoby się z lepszym, sprawniejszym funkcjonowaniem w firmie czy korporacji lub może nawet awansem zawodowym. Druga grupa to osoby, które marzą o przekwalifikowaniu zawodowym – są zdeterminowani i mają ambitny plan, by zostać prawnikiem – mówi Marcelina Hęćka z biura rekrutacji SWPS w Poznaniu.
Studia prawnicze II stopnia zapoznają studentów z zagadnieniami takimi jak prawo cywilne, karne, gospodarcze czy międzynarodowe, które są niezwykle istotne dla poszczególnych gałęzi prawa. Wiedza teoretyczna jest wspierana praktycznym stosowaniem prawa podczas warsztatów oraz zajęć z udziałem pracodawców, w trakcie których studenci zdobywają umiejętność interpretacji prawa, argumentacji prawniczej, dyskusji i mediacji. Przygotowują również do egzaminów na wszystkie aplikacje prawnicze oraz podejmowania pracy we wszystkich zawodach prawniczych. Z pewnością znajomość prawa jest wielkim atutem dla każdego, kto chce się liczyć na rynku pracy - mówi student ostatniego roku prawa SWPS Tomek Tłuczek, prezes Koła Naukowego Prawa i Procedury Cywilnej „Argenta Fibula”.
Wyróżnikiem oferty studiów II stopnia Prawa SWPS jest kadra złożona z naukowców, ekspertów w swoich dziedzinach z wieloletnim doświadczeniem oraz uznanych praktyków, dzięki którym studenci już podczas studiów szlifują swój warsztat i zdobywają cenne umiejętności praktyczne. Na Wydziale Zamiejscowym SWPS w Poznaniu wykładać będą wybitni specjaliści, twórcy i teoretycy prawa, sędziowie, adwokaci oraz radcowie prawni.
Potwierdzeniem wysokich kwalifikacji kadry naukowo-dydaktycznej są zewnętrzne oceny zarówno pracodawców zatrudniających absolwentów, jak i rankingi m.in. Dziennika Gazety Prawnej, w którym w czerwcu 2011 roku Wydział Prawa SWPS otrzymał najwyższą notę. Ponadto Wydział w ostatniej ocenie parametrycznej uzyskał drugą lokatę wśród wszystkich jednostek naukowych w kraju (publicznych i niepublicznych). Wysoki poziom potwierdzają również uprawnienia do nadawania stopnia doktora prawa, które pozwalają absolwentom dalej rozwijać swoje zainteresowania naukowe.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.swps.pl.
Podobne artykuły
-
Rekrutacja na kierunek lekarski i fizjoterapię w Akademii Śląskiej - do 14 lipca 2025 r.
Jeszcze tylko przez 3 dni Akademia Śląska w Katowicach prowadzi rekrutację na kierunek lekarski i fizjoterapię. Chcesz zostać lekarzem lub fizjoterape...
-
Akademia Śląska rozpoczyna rekrutację na studia – start już 12 maja 2025 r.
Akademia Śląska w Katowicach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na studia na rok akademicki 2025/2026. Już od 12 maja 2025 r. kandydaci będą mogli za...
-
Fizjoterapia na Akademii Śląskiej
Akademia Śląska w Katowicach poszerza swoją ofertę o nowy kierunek – fizjoterapia. Kształcenie na nowym kierunku będzie możliwe j...
-
Rozpoczęła się rekrutacja na rok 2025/2026 w MWSLiT we Wrocławiu
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ogłasza rekrutację na rok akademicki 2025/2026. Uczelnia oferuje następujące kierunki...