Pierwszy krok w stronę zrozumienia przestrzeni
Fundamentem Gospodarki przestrzennej jest dorobek wielu różnorodnych dyscyplin naukowych, zajmujących się aspektami ekonomicznymi, społecznymi, przyrodniczymi i przestrzennymi. Zróżnicowanie to jest niewątpliwym atutem kierunku. Najważniejszym zadaniem stojącym przed absolwentami kierunku jest umiejętne łączenie wiedzy ze wspomnianych wyżej zagadnień, w celu zrozumienia zależności zachodzących na styku człowiek - gospodarka - środowisko.
Studia tego typu adresowane są do osób kreatywnych, otwartych, mających wyobraźnię przestrzenną, z predyspozycjami do pracy w zespole, do współpracy, negocjacji i zawierania kompromisu.
Wykształcenie z zakresu gospodarki przestrzennej jest atutem na rynku pracy. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest bardzo duże. Wymienić tu można np.: struktury samorządu terytorialnego, biura planowania przestrzennego, pracownie projektowe, agencje nieruchomości, biura obrotu nieruchomościami, biura rozwoju, marketingu i promocji, instytucje zarządzania środowiskiem.
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w ramach kierunku Gospodarka przestrzenna oferuje w Warszawie i w swoich wydziałach zamiejscowych zróżnicowane specjalności Inżynierskie lub licencjackie. Profil zawodowy naszych absolwentów to: specjaliści, projektanci i koordynatorzy, menedżerowie i liderzy, analitycy i audytorzy.
Kształcimy specjalistów zdolnych do: opracowania koncepcji zagospodarowania terenu, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i studium uwarunkowań; opracowania specjalistycznych inżynierskich analiz, planów i projektów przekształceń przestrzennych z uwzględnieniem technicznych wymagań poszczególnych form zagospodarowania; przygotowywania ofert inwestycyjnych; planowania rozwoju systemów infrastruktury technicznej i związanych z nimi obiektów obsługi transportu; współpracy przy opracowywaniu programów rewitalizacji; stosowania podstawowych narzędzi programów Systemu Informacji Przestrzennej (GIS).
Gospodarka przestrzenna w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego posiada ugruntowaną pozycję oraz renomę. Kierunek prowadzony jest na Wydziale Zamiejscowym w Chełmie, Wydziale Zamiejscowym w Elblągu, Wydziale Zamiejscowym w Opolu, Wydziale Zamiejscowym w Zabrzu oraz Wydziale Zarządzania w Warszawie.
Uczelnia jest jedną z pierwszych niepublicznych uczelni w Polsce. Kandydatom oferuje unikatowe studia, nowatorskie specjalizacje, zajęcia prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków.
Podobne artykuły
-
Rekrutacja na kierunek lekarski i fizjoterapię w Akademii Śląskiej - do 14 lipca 2025 r.
Jeszcze tylko przez 3 dni Akademia Śląska w Katowicach prowadzi rekrutację na kierunek lekarski i fizjoterapię. Chcesz zostać lekarzem lub fizjoterape...
-
Akademia Śląska rozpoczyna rekrutację na studia – start już 12 maja 2025 r.
Akademia Śląska w Katowicach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na studia na rok akademicki 2025/2026. Już od 12 maja 2025 r. kandydaci będą mogli za...
-
Fizjoterapia na Akademii Śląskiej
Akademia Śląska w Katowicach poszerza swoją ofertę o nowy kierunek – fizjoterapia. Kształcenie na nowym kierunku będzie możliwe j...
-
Rozpoczęła się rekrutacja na rok 2025/2026 w MWSLiT we Wrocławiu
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ogłasza rekrutację na rok akademicki 2025/2026. Uczelnia oferuje następujące kierunki...