KierunkiStudiów.pl

Menu

20.05.2014, 12:02

Studia techniczne w Bydgoszczy? Tylko na UTP

Oferta dydaktyczna Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki (WTIiE) Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy to realna odpowiedź na oczekiwania przedsiębiorstw branży informatycznej, elektronicznej, elektrycznej, energetycznej i telekomunikacyjnej z województwa kujawsko-pomorskiego ale także z województw ościennych.

Zajęcia na kierunkach oferowanych przez Wydział prowadzone są przez nauczycieli akademickich mających praktyczne doświadczenie zdobyte w projektach i badaniach realizowanych przy współpracy z firmami działającymi w obszarze telekomunikacji, informatyki, automatyki, mechatroniki, energetyki czy elektrotechniki. Praktyczna wiedza wykładowców przekłada się na ciekawe i profesjonalne prowadzenie zajęć dydaktycznych. W ramach współpracy z przedsiębiorstwami, wybrane przedmioty prowadzą osoby z tzw. przemysłu co umożliwia bezpośredni kontakt pracodawcy z przyszłym pracownikiem (studentem). Studenci podczas zajęć laboratoryjnych uczą się między innymi praktycznie wykorzystywać specjalistyczne oprogramowanie inżynierskie takie jak np. AutoCAD, MathCAD, Matlab, SCILAB, LabView oraz umiejętnie korzystać ze specjalistycznego sprzętu pomiarowego takiego jak np. cyfrowe oscyloskopy, analizatory widma, generatory arbitralne, kamery termowizyjne, analizatory jakości energii, reflektometry i wiele innych.

wtiie_nowe1.png Wydział udostępnia swoim studentom oprogramowanie firmy Microsoft w ramach licencji MSDN AA. Na Wydziale działa lokalna Akademia CISCO oraz można uzyskać certyfikat ECDL. Studenci mają możliwość uczestniczenia w kołach naukowych dedykowanych dla programistów, elektroników oraz elektryków. Na Wydziale i całej Uczelni studenci mają bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Internet w ramach systemu EDUROAM. Wydział cyklicznie organizuje bezpłatne warsztaty, szkolenia, pokazy oraz seminaria dla studentów, którzy chcą rozwinąć swoje zainteresowania. Zainteresowani studenci mogą studiować zagranicą np. w Hiszpanii, Szwecji, Danii w ramach międzynarodowego programu ERAZMUS+ w którym uczestniczy Wydział.

Wyposażenie laboratoriów umożliwia zapoznanie studentów z zadaniami i problemami współczesnych systemów teleinformatycznych, automatyki, sterowania, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz teleinformatyki w energetyce. Na Wydziale zlokalizowanych jest kilkanaście nowoczesnych i unikalnych laboratoriów dydaktycznych i badawczych np. laboratorium techniki światłowodowej, laboratorium pomiarów teletransmisyjnych systemów cyfrowych, laboratorium energoelektroniki czy laboratorium teleinformatyki i monitorowania w elektroenergetyce.

wtiie_nowe2.jpgWydział prowadzi kształcenie na następujących kierunkach studiów w formie stacjonarnej i niestacjonarnej:

  • elektronika i telekomunikacja - studia I (inżynier) i II stopnia (magister inżynier)
  • elektrotechnika - studia I (inżynier) i II stopnia (magister inżynier)
  • energetyka – studia I stopnia (inżynier)
  • informatyka stosowana – studia I stopnia (inżynier) – NOWOŚĆ
  • teleinformatyka - studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia (inżynier)

Specjalności w ramach oferowanych kierunków zostały wybrane po konsultacjach pracodawcami i dla poszczególnych kierunków I stopnia (studia inżynierskie) są następujące: systemy i sieci telekomunikacji cyfrowej (kierunek: elektronika i telekomunikacja), elektrotechnika przemysłowa (kierunek: elektrotechnika), eksploatacja systemów energetycznych (kierunek: energetyka), technologie informacyjne (kierunek: informatyka stosowana) i technologie teleinformatyczne (kierunek: teleinformatyka).

Nowością w 2014 roku w ofercie dydaktycznej Wydziału jest nowy kierunek studiów Informatyka stosowana, który powstał w wyniku ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami branży informatycznej i teleinformatycznej z regionu (ATOS i Alcatel-Lucent), które zatrudniają wielu absolwentów Wydziału. Kierunek ten charakteryzuje się maksymalnym udziałem przedmiotów dotyczących programowania w tym urządzeń mobilnych, systemów wbudowanych czy programowania obiektowego i równoległego.

Absolwenci wszystkich kierunków prowadzonych przez Wydział znajdują pracę w ciągu kilku tygodni od ukończenia studiów lub pracują już na ostatnim roku studiów. Największymi firmami, które zatrudniają absolwentów Wydziału są m.in.: Atos, PESA Pojazdy Szynowe, Polskie Sieci Elektroenergetyczne – Północ, Lucent Alcatel, Bazy i Systemy Bankowe, ENEA, ENERGA, APATOR i wiele innych.

Zachęcamy do studiowania na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Studiuj na WTIiE a zdobędziesz ciekawą i atrakcyjną pracę. Czekamy na Ciebie!

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wydziału: http://wtie.utp.edu.pl/ i Uniwersytetu: http://www.utp.edu.pl/

Rekrutacja: http://rekrutacja.utp.edu.pl

Podobne artykuły

  1. Rekrutacja 2025/2026 /

    Rekrutacja na kierunek lekarski i fizjoterapię w Akademii Śląskiej - do 14 lipca 2025 r.

    Jeszcze tylko przez 3 dni Akademia Śląska w Katowicach prowadzi rekrutację na kierunek lekarski i fizjoterapię. Chcesz zostać lekarzem lub fizjoterape...

  2. Rekrutacja 2025/2026 /

    Akademia Śląska rozpoczyna rekrutację na studia – start już 12 maja 2025 r.

    Akademia Śląska w Katowicach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na studia na rok akademicki 2025/2026. Już od 12 maja 2025 r. kandydaci będą mogli za...

  3. Rekrutacja 2025/2026 /

    Fizjoterapia na Akademii Śląskiej

    Akademia Śląska w Katowicach poszerza swoją ofertę o nowy kierunek – fizjoterapia. Kształcenie na nowym kierunku będzie możliwe j...

  4. Rekrutacja 2025/2026 /

    Rozpoczęła się rekrutacja na rok 2025/2026 w MWSLiT we Wrocławiu

    Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ogłasza rekrutację na rok akademicki 2025/2026. Uczelnia oferuje następujące kierunki...

Katalog kierunków