Wydział Zarządzania UTP zaprasza na studia II stopnia
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oferuje studia II stopnia z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji trwające 3 semestry. Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów inżynierskich w tym zakresie lub innego, pokrewnego kierunku związanego z technikami i technologiami obejmującymi procesy wytwórcze w przemyśle i budownictwie czy bioprodukcję lub ochronę środowiska.
Perspektywy zawodowe po ukończeniu zarządzania i inżynierii produkcji
Perspektywy zawodowe są różne w zależności od specjalności. Wydział Zarządzana oferuje dwie specjalności, utworzone w odpowiedzi na potrzeby rynku: „Inżynierię produkcji w agrobiznesie” oraz „Zarządzanie recyklingiem”. Badania potrzeb pracodawców w regionie kujawsko-pomorskim wskazują na wiele miejsc pracy czekających na absolwentów z takimi umiejętnościami zarówno w szeroko pojętym agrobiznesie, jak i na rynku pracy związanym z recyklingiem.
Różne specjalności, różne możliwości
Wybierając specjalność „Inżynieria produkcji w agrobiznesie” student zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje m. in. z zakresu zarządzania marką produktu w gospodarce żywnościowej, metod przechowywania żywności, logistyki produkcji żywności, logistyki dystrybucji żywności oraz segmentacji przetwórstwa żywności.
Na „Zarządzaniu recyklingiem” student nabywa umiejętności i kompetencje przede wszystkim w zakresie klasyfikacji odpadów, recyklingu w przemyśle, gospodarki odpadami w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz zarządzania zmianami w organizacji przetwórstwa odpadów.
Indywidualne i elastyczne podejście do studenta i dobra organizacja Wydziału pozwalają na równoległe studiowanie i pracę zawodową.
Praktyczny wymiar wiedzy
Absolwenci Wydziału Zarządzania wykorzystują w swojej późniejszej pracy umiejętności z zakresu technologii informatycznych, zarządzania produkcją i usługami nabyte podczas laboratoriów. Także zagadnienia związane z mapowaniem procesów czy logistyką przydają się w codziennej pracy zawodowej. Istnieje również możliwość udziału w płatnych stażach, które są świetnym startem do kariery zawodowej.
Skuteczność procesu kształcenia zapewnia doświadczona, wysoko kwalifikowana kadra profesorska oraz szereg laboratoriów znajdujących się na Wydziale Zarządzania. Należą do nich laboratoria systemów zarządzania produkcją, logistyką i relacjami z klientem, rachunkowości finansowej, rachunkowości zarządczej i controllingu, zarządzania zasobami ludzkimi oraz systemów Business Intelligence.
Rozwiązywanie konkretnych problemów w laboratoriach uczy poszukiwać konkretnych rozwiązań w zakresie podejmowania decyzji dotyczących analizy i usprawnień procesów, produktów i usług a także szkolić i promować nowoczesne oraz innowacyjne sposoby działania w oparciu o zaawansowane, zintegrowane systemy informatyczne i narzędzia baz danych oraz baz wiedzy.
Podobne artykuły
-
Rozpoczęła się rekrutacja na rok 2025/2026 w MWSLiT we Wrocławiu
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ogłasza rekrutację na rok akademicki 2025/2026. Uczelnia oferuje następujące kierunki...
-
Odkryj swoją przyszłość na Uniwersytecie Jagiellońskim! Ruszyła rekrutacja 2025! #InspirUJ
Marzysz o studiowaniu w miejscu, które łączy wielowiekową tradycję z najnowocześniejszą technologią? Chcesz rozwijać swoje pasje, zdobywać wied...
-
Letnia rekrutacja w MWSLiT rozpoczęta!
Rozpoczęła się letnia rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia rozpoczynające się od marca są...
-
Nowy kierunek studiów w WSIiZ- Chemia II stopnia
Ostatnie lata to prawdziwy rozkwit przemysłu chemicznego, który przynosi nowe szanse rozwoju na całym świecie, ale jednocześnie stawia przed...