Geoinformatyka - nowy kierunek na Politechnice Warszawskiej
Chcesz tworzyć mapy internetowe, aplikacje nawigacyjne czy zaawansowane trójwymiarowe wizualizacje terenu? Chcesz projektować bazy danych przestrzennych i programować zaawansowane algorytmy przetwarzania ogromnych zbiorów danych np. obrazów satelitarnych i lotniczych? Chcesz zdobyć jeden z „zawodów przyszłości”, masz zdolności informatyczne i ciekawość poznawania świata? – geoinformatyka na Politechnice Warszawskiej jest dla Ciebie!
Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej od roku akademickiego 2015/2016 wprowadza nowy kierunek studiów - geoinformatyka. Jest to pierwszy w Polsce kierunek studiów na uczelni technicznej i pierwszy tego typu kierunek mający tzw. „profil praktyczny”, w ramach którego student realizuje między innymi 3-miesięczną praktykę zawodową. W czasie studiów przewidziane są również wykłady specjalistów z firm geoinformatycznych oraz wykładowców z zagranicy.
W odróżnieniu od kierunków „geoinformacja” tworzonych na uniwersytetach, większy nacisk położony jest na przygotowanie absolwentów do tworzenia nowych innowacyjnych technologii i rozumienie specyficznych zagadnień geodezyjno-kartograficznych.
Student kierunku „Geoinformatyka” w trakcie studiów będzie zdobywał zdolność łączenia wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki oraz z zakresu szeroko rozumianych nauk geoinformacyjnych (w szczególności geodezji i kartografii), dzięki czemu przygotowany będzie do kreowania nowych innowacyjnych produktów geoinformacyjnych (m.in. map cyfrowych, geoportali, aplikacji lokalizacyjnych i nawigacyjnych), do właściwego stosowania standardów z zakresu informacji geograficznej oraz będzie posiadał umiejętność efektywnej komunikacji w ramach interdyscyplinarnych zespołów projektowych (informatycy, geodeci, kartografowie, fotogrametrzy, geologowie, itp.).
Absolwent będzie potrafił zaprojektować, wykonać lub współuczestniczyć w tworzeniu oprogramowania i systemów wspomagających pracę specjalistów pozyskujących, przetwarzających i wykorzystujących informację przestrzenną (w tym geograficzną).
Absolwent będzie przygotowany zarówno do pracy zarówno w instytucjach oraz przedsiębiorstwach działających w sektorze geodezji i kartografii, informatyki jak i w innych sektorach gospodarki w działalności związanej z zarządzeniem geoinformacją (np. telekomunikacja, energetyka, bankowość i ubezpieczenia, geomarketing, bezpieczeństwo i obronność, turystyka, logistyka i transport, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, geologia, leśnictwo).
Absolwent studiów inżynierskich (I stopnia) może kontynuować naukę na II stopniu studiów na Wydziale Geodezji i Kartografii na kierunku „Geodezja i Kartografia”, rozwijając swoja wiedzę i umiejętności w takich specjalnościach jak: Systemy Informacji Przestrzennej, Kartografia i Systemy Informacji Geograficznej Kataster, Fotogrametria i Teledetekcja, Geodezja i Nawigacja Satelitarna, Kataster i Gospodarka Nieruchomościami, Geodezja Inżynieryjno-Przemysłowa.
Podobne artykuły
-
Rozpoczęła się rekrutacja na rok 2025/2026 w MWSLiT we Wrocławiu
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ogłasza rekrutację na rok akademicki 2025/2026. Uczelnia oferuje następujące kierunki...
-
Odkryj swoją przyszłość na Uniwersytecie Jagiellońskim! Ruszyła rekrutacja 2025! #InspirUJ
Marzysz o studiowaniu w miejscu, które łączy wielowiekową tradycję z najnowocześniejszą technologią? Chcesz rozwijać swoje pasje, zdobywać wied...
-
Letnia rekrutacja w MWSLiT rozpoczęta!
Rozpoczęła się letnia rekrutacja na studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia rozpoczynające się od marca są...
-
Nowy kierunek studiów w WSIiZ- Chemia II stopnia
Ostatnie lata to prawdziwy rozkwit przemysłu chemicznego, który przynosi nowe szanse rozwoju na całym świecie, ale jednocześnie stawia przed...