KierunkiStudiów.pl

Menu

14.07.2017, 12:47

SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji

Finanse i rachunkowość, turystyka i rekreacja, dietetyka, informatyka, weterynaria, zarządzanie, biotechnologia oraz ekonomia to najbardziej popularne w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne. Kolejne tury rekrutacji potrwają do połowy sierpnia.

Nie słabnie zainteresowanie studiami w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku uczelnia zaoferowała kandydatom na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia łącznie 5745 miejsc. Chętnych było ponad 14 tysięcy osób. Na 37. kierunkach I stopnia i jednolitych magisterskich kandydaci mieli do dyspozycji ponad 3,5 tysiąca miejsc. Na te studia zarejestrowało się blisko 11 tysięcy kandydatów, czyli średnio ponad 3 os. na miejsce.

W tegorocznej rekrutacji największą popularnością cieszył się kierunek finanse i rachunkowość. O 120 miejsc ubiegało się tu 1027 osób, co oznacza, że o jedno miejsce walczyło 8,6 kandydatów. Na drugiej pozycji znalazła się turystyka i rekreacja, która do czołówki obleganych kierunków powróciła po kilku latach. Tutaj o jedno miejsce walczyło 8,2 kandydatów (o 60 miejsc ubiegało się 491 osób). Duża konkurencja była na dietetyce, gdzie o jedno miejsce ubiegało się 7,8 kandydatów (o 60 miejsc walczyło 469 osób). Czwarte miejsce zajęła informatyka – 6,7 os./miejsce (774 zarejestrowanych na 115 miejsc). O 150 miejsc na weterynarii ubiegało się 974 kandydatów, czyli 6,5 os./miejsce. W tym roku popularne są także studia na zarządzaniu – 5,0 os./miejsce (600 zarejestrowanych, 120 miejsc), biotechnologii – 4,8 os./miejsce (357 zarejestrowanych, 75 miejsc) oraz ekonomii – 4,6 os./miejsce (548 zarejestrowanych, 120 miejsc).

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami były: dietetyka – 10,2 os./miejsce, finanse i rachunkowość – 9,4 os./miejsce, logistyka – 7 os./miejsce, weterynaria – 6,6 os./miejsce, informatyka – 5,3 os./miejsce, budownictwo – 5 os./miejsce, zarządzanie – 5 os./miejsce.

>>Szczegółowe informacje na temat popularności kierunków w ubiegłych latach<<

>>Terminy rekrutacji, wolne miejsca oraz progi punktowe na poszczególnych kierunkach<<

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów. Dokumenty są składane w Biurze Spraw Studenckich dopiero po uzyskaniu informacji o przyjęciu na studia. Internetowa rejestracja kandydatów polega na wpisaniu danych osobowych oraz wyników matur. Dane te można uzupełniać w dowolnym momencie. Po wpisaniu wyników kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji. Komunikacja z maturzystami w trakcie rekrutacji odbywa się poprzez internetowe strony rekrutacyjne SGGW, Panel Administracyjny w Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) oraz pocztą elektroniczną (adres e-mail kandydata wpisany w SOK). Dzięki temu kandydaci w każdej chwili całego procesu rekrutacyjnego otrzymują bardzo precyzyjne informacje o jego przebiegu.
Dla kandydatów, którzy nie mają dostępu do internetu, uczelnia przygotowała stanowiska komputerowe w Biurze Spraw Studenckich przy ul. Nowoursynowskiej 166, w budynku 8, w dni robocze w godz. od 9.00 do 15.00. Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną w wysokości 85 złotych, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku na którym chcą studiować. 

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2017/2018 /

  Drugi nabór na studia na Uniwersytecie Szczecińskim

  10 lipca 2017 r. rozpoczął się drugi nabór na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Szczecińskim. Pierw...

 2. Rekrutacja 2017/2018 /

  Studia cywilne w Wojskowej Akademii Technicznej – rejestracja nadal trwa

  W Wojskowej Akademii Technicznej nadal trwa rejestracja na studia cywilne. Kandydaci mogą rejestrować się w systemie IRK (Internetowa Rejestracja...

 3. Rekrutacja 2017/2018 /

  Dietetyka w dwóch specjalnościach w WSIiZ w Warszawie!

  Podobno najważniejsze jest, aby robić to, co się lubi. Jeśli zatem interesuje Cię zdrowy styl życia i chcesz być bardziej świadomy w zakresie żywienia...

 4. Rekrutacja 2017/2018 /

  Taniej na Informatykę w WST w Katowicach

  Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną...

Katalog kierunków