KierunkiStudiów.pl

Menu

14.05.2018, 13:28

Majówka z SGGW

Dni SGGW wpisały się już w kalendarz majowych wydarzeń na warszawskim Ursynowie. Każdego roku społeczność akademicka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na teren swojego kampusu mieszkańców Warszawy i okolic, kandydatów na studia oraz absolwentów, aby wspólnie bawić się i uczyć podczas pokazów, wykładów, warsztatów i innych wydarzeń. W tym roku na imprezę odbywającą się pod patronatem Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki zapraszamy 18 i 19 maja 2018 r.

Podczas pikniku swoją ofertę i osiągnięcia zaprezentują nie tylko wszystkie wydziały, lecz także koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne. Maturzyści dostaną niepowtarzalną okazję, aby zapoznać się z ofertą dydaktyczną, zapleczem i możliwościami, jakie daje studiowanie w SGGW. Studenci i pracownicy naukowi w przystępny sposób prezentujący swoje osiągnięcia i możliwości, jakie daje praca z uczelnianą infrastrukturą, to gratka nie tylko dla licealistów, lecz także dla wszystkich osób zainteresowanych światem, także tych najmłodszych.

Tegoroczny patron, Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki zadbał o to, by zainteresować swoją dyscypliną wszystkie grupy wiekowe. Podczas wykładów i pokazów poruszą zarówno ważne tematy społeczne, jak problem anonimowości w sieci, jak i te związane z rozrywką: projektowaniem gier komputerowych czy konstruowaniem robotów. Stoisko WZIiM to także Kącik Malucha, a w nim gry komputerowe, planszówki, matematyczne wycinanki, zabawy logiczne i łamigłówki.

Wydział Nauk o Zwierzętach jak co roku zadbał o to, aby na kampusie pojawiły się zwierzęta. W minizoo pojawią się zwierzęta gospodarcze, m.in. kozy, owce oraz osioł, a na trawniku przed Pałacem odbędą się pokazy psów policyjnych i ratowniczych. Z kolei na terenie za pasieką zaprezentują się ptaki drapieżne oraz konie. Jak każdego roku studenci i pracownicy Wydziału Medycyny Weterynaryjnej będą udzielać porad weterynaryjnych, zorganizują tez akcję adopcji psów ze schroniska. Do zwiedzania udostępnione będą Klinika Małych Zwierząt, Klinika Koni, stajnia i ujeżdżalnia w Wolicy, a także Muzeum Anatomii i Anatomii Patologicznej.

Wydział Nauk o Żywności oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji przybliżą swoją działkę: na ich stoiskach będzie można otrzymać porady dietetyczne, zmierzyć ciśnienie czy wykonać sobie pomiar składu ciała. Nie zabraknie też degustacji: dań kuchni molekularnej, lodów z ciekłego azotu czy soft drinków. Wszystkich miłośników kuchennych ciekawostek zapraszamy też na prezentacje o zaletach różnych rodzajów kaw i herbat, właściwościach lodów prozdrowotnych oraz warsztaty wyrabiania masła. Wydział Inżynierii Produkcji zaprasza z kolei na prezentację modelu mechanicznej prasy ręcznej do tłoczenia oleju na zimno.

Nie zabraknie kiermaszów roślin i nasion, kącika porad ogrodniczych przygotowanego przez Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, pokazów renowacji mebli oraz warsztatów barwienia tkanin barwnikami uzyskanymi z drewna zorganizowanych przez Wydział Technologii Drewna oraz pokazów wykorzystania dronów w rolnictwie Wydziału Rolnictwa i Biologii. Drony ma w swoim programie także Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – osoby związane z tym wydziałem wykorzystują je w badaniach niedostępnych bagien biebrzańskich. W trakcie Dni SGGW odbędzie się finał IX Zawodów drwali studentów leśnictwa organizowane przez Wydział Leśny. Ten sam wydział zaprasza też m.in. na warsztaty destylowania olejków eterycznych.

Dni SGGW to nie tylko pokazy na powietrzu, lecz także wykłady. Wydział Nauk Ekonomicznych skupi się na prelekcjach dotyczących szeroko pojętej ekonomii, m.in. rynku walutowego w Polsce, zmian wartości pieniądza oraz długu publicznego. Z kolei specjaliści z Wydziału Nauk Społecznych przybliżą zainteresowanym tematykę diagnozy psychologicznej w praktyce, zanalizują socjologiczne aspekty piłki nożnej oraz wpływ kultury masowej na wychowanie.

Stałym punktem programu Dni SGGW jest konkurs „Start po Indeks”. Tegoroczni maturzyści zapraszani są do tego, by napisać test z wybranego przedmiotu maturalnego. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów (łączenie 12 osób) otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na wybrany kierunek.

Impreza odbędzie się w piątek i sobotę (18 i 19 maja 2018 r.) w godz. 10.00-17.00 na kampusie SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166.

>>SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I PROGRAM<<

Podobne artykuły

 1. Drzwi Otwarte /

  Dzień Otwarty UZ w Sulechowie - 30 maja 2019 r.

  Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 30 maja 2019 r. w godz. od 9.00 do 15.00....

 2. Drzwi Otwarte /

  Dni SGGW - 17-18 maja 2019 r.

  Dni SGGW to coroczne święto Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku odbędzie się ono w dniach 17-18 maja 2019 r. w...

 3. Drzwi Otwarte /

  Drzwi Otwarte 2019 na UTP w Bydgoszczy - 31 stycznia 2019 r.

  Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy zapraszam na Drzwi Otwarte, które odbędą się 31 stycznia 2019 roku od godziny 10:00 (Kalis...

 4. Drzwi Otwarte /

  Dzień Otwarty na WFAiIS na UMK w Toruniu - 11 kwietnia 2019 r.

  Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu jak co roku włączył się w ogólnopolską kampanię Dziewczyny do ścisłych!, orga...

Katalog kierunków