KierunkiStudiów.pl

Menu

25.06.2019, 14:05

Zoofizjoterapia - studia z przyszłością na UTP

Programy nauczania dla kierunku Zootechnika i Zoofizjoterapia Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zostały dostrzeżone i wyróżnione w konkursie na najlepszy program studiów i otrzymały certyfikat „STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ”. Dodatkowo kierunek Zoofizjoterapia otrzymał certyfikat "LIDER JAKOŚCI KSZTAŁCENIA”.

W marcu 2018 r. studenci kierunków Zoofizjoterapia i Zootechnika UTP ruszyli „Galopem na STAŻ”. Jest to projekt stażowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - POWR.03.01.00-00-S185/17. Staże realizowane są w ośrodkach fizjoterapeutycznych i zootechnicznych w całej Polsce np.: Animal Center w Warszawie, Kliniki dla koni - Equi Vet Serwis dr. Macieja Przewoźnego oraz Lecznicą Weterynaryjną Pawła Golonki, Hycon Sp. z o.o., Klinika Weterynaryjna dr. Grzegorza Wąsiatycza, GOODVALLEY, Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny, Niezależne Laboratorium Badawcze STANLAB.

Studenci kierunku Zootechnika mają możliwość podnoszenia umiejętności i kwalifikacji w ramach uczestnictwa w projekcie pn. "Certyfikowane szkolenia i zajęcia praktyczne jako podniesienie kompetencji zawodowych studentów kierunku Zootechnika na WHiBZ UTP" POWER.03.01.00-00-K146/16.

Studenci z kierunku Inspekcja weterynaryjna jako pierwsi będą mieli możliwość zapoznania się z zasobami platformy e-learningowej i przetestowania jej możliwości. Odbędą intensywny staż zorganizowany w IZSAM we włoskim krajowym centrum referencyjnym ds. genomiki. Staż ten będzie miał na celu zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego pozwalającego na zastosowanie umiejętności akademickich i technicznych w zakresie „Bioinformatyki Żywności” – a to wszystko w ramach międzynarodowego projektu LEGO (Projekt Erasmus + "LEARNING GenOmics for food safety").

Praktyczne zajęcia na kierunku Zoofizjoterpia prowadzone są w nowo otwartym Laboratorium Zoofizjoterapii. Profesjonalnie wyposażona sala umożliwia studentom poznanie nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych. Warto podkreślić, że studenci pracują na specjalistycznym sprzęcie do terapii fizykalnych (urządzenie do magnetoterapii, elektroterapii, laseroterapii oraz sonoterapii) i manualnych (goniometry, aplikator wieloigłowy, materace oraz stoły do masażu). Dzięki temu realizują prace dyplomowe, które są zgodne z ich zainteresowaniami, ponadto mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanej kadry, głównie zatrudnionych lekarzy weterynarii.

Większość zajęć na pierwszym kierunku praktycznym „Gospodarowanie Zasobami Naturalnymi” realizują doświadczeni specjaliści z długoletnim stażem praktycznym. Studenci poznają zarówno przepisy prawne regulujące gospodarowanie zasobami jak i praktyczne metody ich pozyskania, przetwarzania i wykorzystania. Interdyscyplinarna zaawansowana wiedza z zakresu nauk biologicznych, rolniczych, leśnych, technicznych, ekonomicznych i zarządzania, ukoronowana 6 miesięcznymi praktykami sprawi, że poczujesz swoją siłę !!!

Ale nie samą nauką Student żyje, dlatego na Wydziale prężnie działają Koła Naukowe, w których można rozwijać swoje pasje.
Po ciężkich i wyczerpujących zajęciach studenci mogą się pozytywnie doładować w Strefie Relaksu, która powstała dzięki owocnej współpracy z firmą GOODVALLEY.

>>Więcej informacji<<

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2019/2020 /

  Limit miejsc na studiach lekarskich

  W roku akademickim 2019/2020 limit przyjęć na kierunek lekarski jest wyższy o 318 w stosunku do roku 2018/2019. W sumie przygotowano 8158 miejsc...

 2. Rekrutacja 2019/2020 /

  Trwa rekrutacja w Akademii Morskiej w Szczecinie do 20 września

  Akademia Morskia w Szczecinie przedłuża termin rekrutacji kandydatów na studia. Przyszli studenci Akademii mogą wybrać studia na kierunkach tzw...

 3. Rekrutacja 2019/2020 /

  SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia

  Finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, turystyka i rekreacja, zarządzanie, dietetyka oraz ekonomia to najbardziej popularne w tym roku kierun...

 4. Rekrutacja 2019/2020 /

  Poradnik Maturzysty – rekrutacja na studia – WST Katowice

  Okres rekrutacji na studia często wydaje się być dla kandydata lekko skomplikowanym procesem. Dzieje się tak m.in. ze względu na niechęć do niezbędnej...

Katalog kierunków