KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Poradnik Maturzysty – rekrutacja na studia – WST Katowice

11.07.2019, 10:12

Poradnik Maturzysty – rekrutacja na studia – WST Katowice

Okres rekrutacji na studia często wydaje się być dla kandydata lekko skomplikowanym procesem. Dzieje się tak m.in. ze względu na niechęć do niezbędnej biurokracji oraz brak zrozumiałych informacji związanych z całym cyklem rekrutacyjnym.

Kolejna kwestia, to stres związany z nieposiadaniem wystarczającej ilości punktów, która nie pozwoli kandydatowi dostać się na wymarzony kierunek studiów bądź z drugiej strony, brak pewności, co do słuszności jego wyboru.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych studentów, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozjaśnia na czym polega proces rekrutacyjny WST w Katowicach dla kandydatów na I rok studiów dyplomowych. Poradnik, w trzech krokach rozwieje wątpliwości i odpowiedzie na kilka najbardziej nurtujących pytań!

PO PIERWSZE – Co tak właściwie nas interesuje? Czyli wybór kierunku!

Stojąc przed wyborem kierunku studiów, bardzo często podejmujemy decyzje bardzo pochopnie. Wybieramy kierunek ze względu na znajomych, rodziców czy lokalizację. Powinniśmy przede wszystkim zadać sobie pytanie: co nas interesuje i co sprawia nam przyjemność? Czy wolimy, np.: przedmioty ścisłe czy artystyczne? Musimy pamiętać, aby na studiach rozwijać swój potencjał i zaspokajać swoje własne ambicje. Niestety, nauka czegoś wbrew sobie, może zakończyć się rezygnacją ze studiów. W Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, umożliwiamy naszym studentów wybór jednej z trzech ścieżek: artystycznej, technicznej oraz medycznej. W ofercie edukacyjnej Uczelni znajdują się następujące kierunki:

 1. Na Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu: Kierunek Lekarski i Pielęgniarstwo.
 2. Na Wydziale Budownictwa, Architektury i Sztuk Stosowanych w Katowicach: Architektura, Budownictwo, Architektura Wnętrz, Gospodarka Przestrzenna, Informatyka, Mechatronika, Wzornictwo i Grafika.

PO DRUGIE – Zło konieczne? Czyli kompletowanie dokumentów rekrutacyjnych.

Po podjęciu decyzji co do kierunku studiów, należy uzupełnić dokumentt rekrutacyjne. W Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach trwa to dosłownie chwilę. Można to zrobić w domu, bądź skorzystać z naszej pomocy i uzupełnić je w naszym punkcie rekrutacyjnym.

Musimy pamiętać, aby przygotować następujące dokumenty:

 • świadectwo dojrzałości (kserokopia + oryginał do wglądu)
 • fotografię dowodową: 3 sztuki (format 3,5cm x 4,5cm) + w wersji elektronicznej, w celu wysłania jej na nasz adres mailowy:
 • zdjęcie@wst.com.pl
 • dowód osobisty (kserokopia + oryginał do wglądu)
 • potwierdzenie wniesienia opłaty wpisowej

oraz wypełnić niezbędne formularze (dokumenty rekrutacyjne do pobrania):

 • podanie
 • oświadczenie
 • ślubowanie
 • ankietę rekrutacyjna
 • klauzula informacyjna dotycząca RODO

Opłatę wpisową można uiścić w formie przelewu bądź w sposób tradycyjny – na miejscu w kasie uczelnianej.

PO TRZECIE – I co teraz? Czyli efekty procesu rekrutacyjnego!

Przyjęcie na jakikolwiek kierunek z Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych oraz na Pielęgniarstwo odbywa się na podstawie złożonych dokumentów i trwa do wyczerpania limitu miejsc – innymi słowy ”kto pierwszy ten lepszy” – wystarczy zdana matura! Dajemy szansę każdemu, kto spełni wymogi rekrutacyjne. 

Na kierunku lekarskim - przyjęcie na studiach odbywa się na podstawie przyznanej ilości punktów. Podstawą przyjęcia na kierunek lekarski stanowią wyniki egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów: biologii (przedmiot obowiązkowy), chemii, fizyki lub matematyki (jeden wybrany przez kandydata).

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt telefoniczny: 32 60 72 440 bądź mailowy: rekrutacja@wst.com.pl oraz odsyłamy na naszą stronę internetową – www.wst.com.pl.

Więcej z życia Uczelni na Instagramie oraz Facebooku (https://www.facebook.com/SSWST)

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2020/2021 /

  Rozpoczęła się rekrutacja na studia na UMCS

  Internetowa rejestracja kandydatów na studia na UMCS w Lublinie rozpoczęła się 1 kwietnia 2019 r. i potrwa do 10 lipca 2019 r. Nieco wcześniej...

 2. Rekrutacja 2020/2021 /

  Wychowanie fizyczne – nowy kierunek studiów na UMCS

  Na UMCS w Lublinie powstał nowy kierunek kształcenia – wychowanie fizyczne. Będą to studia I stopnia o profilu praktycznym prowadzone na Wydzial...

 3. Rekrutacja 2020/2021 /

  Politechnika Częstochowska zaprasza na studia 2020/2021

  Politechnia Częstochowska zaprasza wszystkich bez limitu wieku i bez egzaminów na studia w roku akademickim 2020.2021 na poniższe kierunki stud...

 4. Rekrutacja 2020/2021 /

  Politechnika Częstochowska zaprasza na studia 2020/2021

  Politechnia Częstochowska zaprasza wszystkich bez limitu wieku i bez egzaminów na studia w roku akademickim 2020.2021 na poniższe kierunki stud...

Katalog kierunków