KierunkiStudiów.pl

Menu

19.11.2020, 08:55

Jak rozpocząć studia za granicą?

W ostatnią sobotę - 14 listopada 2020 r. - odbył się Elab Education Festival, największe w Polsce wydarzenie poświęcone edukacji międzynarodowej i planowaniu kariery. Przez cały dzień odbywały się warsztaty i prelekcje, a uczestnicy mogli zadać pytania przedstawicielom uczelni z całego świata.

Festiwal po raz pierwszy odbył się w pełni online. - Był to bardzo duży projekt, nad którym pracowaliśmy od kilku miesięcy. Udało nam się zrealizować festiwal zawierający wszystkie elementy, które pojawiły się w poprzednich edycjach. Przez dziesięć godzin uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mogli zgłębiać wiedzę dotyczącą nie tylko aplikowania na studia, ale tego jak zaplanować karierę czy jak znaleźć swoje talenty - mówi Magda Quinto, Chief Marketing Officer w Elab Education Laboratory.

- Zarejestrowaliśmy ponad 1500 unikalnych logowań na platformę. Wiemy jednak, że w wielu przypadkach webinary i prelekcje oglądano w kilka osób, dlatego szacujemy, że w wydarzeniu wzięło udział ok. 4 tys. osób - dodaje Magda Quinto.

Targi edukacyjne w sieci
Hasłem głównym siódmej edycji festiwalu było Your Education, Your Story. Przemieszczając się po wirtualnej hali wystawowej uczestnicy mogli wybrać stoisko interesującej ich szkoły wyższej, pobrać prospekty informacyjne, porozmawiać na czacie grupowym lub indywidualnie z przedstawicielem uczelni, obejrzeć prezentacje wideo o kierunkach, a nawet wybrać się na wirtualny spacer po kampusie niektórych uczelni. Wszystkie materiały można było zapisać w swojej “swag bag” i wrócić do nich również po festiwalu. Zarejestrowani mogą zalogować się na swoje konto i pobrać je do 13 grudnia.

Z kolei na sali wykładowej przez cały dzień dostępne były webinary i warsztaty. Prowadzili je zarówno przedstawiciele uczelni, jak i eksperci Elab Education Laboratory, firmy doradztwa edukacyjnego, która jest organizatorem wydarzenia. Uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi jak wygląda studiowanie w Londynie i jak spełnić swój amerykański sen wyjeżdżając na studia w USA. Warsztaty z ekspertami Elab były przeplatane anonimowymi quizami pozwalającymi sprawdzić wiedzę dotyczącą studiowania za granicą.

Uczniowie dowiedzieli się jak aplikować na najlepsze uczelnie na świecie, czy można rozpocząć studia w styczniu, dlaczego kierunki związane ze sztuką (np. Design, History of Art, Furniture Design) są dobrym wyborem i dlaczego pewnego dnia przed jedną z londyńskich uczelni wysypano... 29 ton marchewek.

Jak to wszystko zaplanować?
W trakcie jednego z webinarów ekspertki Elab tłumaczyły, jak znaleźć swoje największe talenty, czym się kierować planując karierę, jakie są kompetencje i kierunki przyszłości i dlaczego powstają kierunki łączone, składające się np. z elementów filozofii, ekonomii i nauk politycznych. Wskazały też jak Elab Education Laboratory pomaga uczniom w dostaniu się nie tylko na zagraniczne uczelnie, ale także do szkół średnich poza granicami naszego kraju.

- To już siódma edycja EEF, ale festiwal online to zupełnie nowe doświadczenie i nowe możliwości. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć sporą dawkę wiedzy uczestnikom wydarzenia. Jestem przekonana, że dzięki temu wielu osobom będzie łatwiej podjąć decyzję o swojej przyszłości - mówi Magda Quinto z Elab Education Laboratory.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Więcej informacji na temat studiowania za granicą można znaleźć na stronie organizatora - https://elabedu.eu/.

Podobne artykuły

 1. Targi edukacyjne /

  Jak zacząć studia za granicą? Przed nami ósma edycja Elab Education Expo - największych w Polsce targów edukacji zagranicznej

  23 października 2021 odbędzie się Elab Education Expo. To ósma edycja wydarzenia poświęconego edukacji międzynarodowej i budowaniu ścieżki kari...

 2. Targi edukacyjne /

  Oferta dydaktyczna WAT na Salonie Maturzystów Perspektywy 2020

  Atrakcyjne i przyszłościowe kierunki studiów wojskowych i cywilnych, ciekawe specjalizacje do wyboru podczas studiów, wymagania rekrutac...

 3. Targi edukacyjne /

  Targi Promocja Edukacyjna 2020 - 17 marca 2020 r. - ODWOŁANE!

  Zgodnie z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa Targi PROMOCJA EDUKACYJNA, któ...

 4. Targi edukacyjne /

  X. Targi Edukacyjne Powiatu Cieszyńskiego - 28 lutego 2020 r.

  28 lutego 2020 roku w hali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych przy Pl. Londzina 3 w Cieszynie odbędą się...

Katalog kierunków