KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Rekrutacja na kosmetologię w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

13.07.2021, 12:43

Rekrutacja na kosmetologię w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku otworzyła rekrutację na kierunek Kosmetologia.

Celem kształcenia na kierunku kosmetologia jest przygotowanie do profesjonalnego i kompleksowego wykonywania zawodu, nie tylko w zakresie wykonywania zabiegów, dlatego podczas trzyletnich studiów licencjackich Student poza wiedzą z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, zdrowotnej czy leczniczej, zdobywa również niezbędne informację z takich obszarów jak chemia kosmetyczna, aromaterapia, podologia czy chociażby technologia informacyjna oraz psychologiczne uwarunkowania pracy z klientem. Ważny element nauki stanowi również moduł poświęcony wizażowi i stylizacji. Wielowymiarowy aspekt kształcenia zapewnia dobre przygotowanie do pracy w zawodzie kosmetologa i prowadzenia własnego gabinetu, ale także daje możliwość ukierunkowania swojej kariery i dalszego kształcenia w bardziej wyspecjalizowanej dziedzinie.

Współczesny kosmetolog jest poddawany wielu oczekiwaniom. Kluczowym aspektem podczas pierwszej wizyty jest zatem wywiad, który pozwala określić, czy problem, z którym zmaga się klient wymaga jedynie przeprowadzenia zabiegu kosmetologicznego, czy może konsultacji z innym ekspertem, dlatego zawód kosmetologa wymaga holistycznego podejścia do pacjenta, które umożliwi profesjonalne rozwiązanie problemu. Kosmetolog nie tylko oceni stan skóry, rozpozna problem i ustali plan zabiegowy, ale również doradzi, w jaki sposób klient powinien zająć się pielęgnacją. Podczas studiów na tym kierunku Student zdobywa wiedzę niezbędną do rozpoznania stanów chorobowych i umiejętność współpracy z innymi specjalistami w tym zakresie.

Wysoką jakość kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku zapewnia doskonale dobrana kadra, którą stanowią specjaliści zarówno z zakresu nauk medycznych, jak i nauk o zdrowiu. Większość ekspertów Uczelni to aktywni praktycy, wśród których wyróżnić możemy np. lekarzy, ordynatorów, czy też konsultantów z różnych dziedzin. To właśnie zajęcia z ekspertami, stanowią gwarancję dobrego przygotowania do zawodu przyszłego kosmetologa, dlatego Wyższa Szkoła Zdrowia kładzie bardzo duży nacisk na praktyczny wymiar studiów i zapewnia studentom realizację praktyk zawodowych w najlepszych ośrodkach i klinikach w naszym regionie. Studenci mogą wybierać pośród gabinetów prywatnych, renomowanych salonów odnowy biologicznej, a także ośrodków klinicznych.

Dodatkowo Studenci mają możliwość samokształcenia w ramach działającej na kierunku organizacji studenckiej DermoLab WSZ. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku oferuje także możliwość udziału w dodatkowych bezpłatnych szkoleniach, pokazach czy certyfikowanych webinariach.
Warto dodać, iż na terenie uczelni działa Akademickie Centrum Zdrowia. Jest to przestrzeń, w której Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w praktyce mogą wykorzystać swoją wiedzę, a także nabrać biegłości w świadczeniu usług pod okiem wykwalifikowanego trenera. Można tu skorzystać z profesjonalnych zabiegów lub konsultacji kosmetycznych.

Absolwenci studiów I stopnia mają możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia, z jednoczesnym ukierunkowaniem swojego procesu kształcenia zgodnie z zainteresowaniami, poprzez wybór jednej z czterech dostępnych ścieżek kształcenia:

 • anti-aging, która właśnie cieszy się w tej chwili największą popularnością na studiach magisterskich,
 • odnowa biologiczna,
 • podologia,
 • oraz nowość w ofercie jaką stanowi kosmetologia w onkologii.

Absolwenci, którzy nie zdecydują się na podjęcie studiów II stopnia mogą również kontynuować zdobywanie wiedzy rozpoczynając dwusemestralne studia podyplomowe. W tym przypadku mają szansę na rozwój w obszarze kosmetologii bioestetycznej, trychologii lub podologii. Duża liczba naszych absolwentów z sukcesami kontynuuje naukę na studiach doktoranckich, a także podejmuje współpracę z uczelnią jako wykładowcy.

Rekrutacja trwa do 30 września 2021 r.

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2021/2022 /

  Ostatnie wolne miejsca na Uniwersytet Szczeciński

  Nabór dodatkowy na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunkach, na których nie zostały wyczerpane limity, rozpocznie się 1 października 202...

 2. Rekrutacja 2021/2022 /

  Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku rozpoczęła rekrutację

  Wyższa Szkoła Zdrwowia w Gdańsku rozpoczęła już rekrutację na studia na semestr zimowy roku akademickiego 2021/2022.W tym roku, w odpowiedzi na obecną...

 3. Rekrutacja 2021/2022 /

  Nowe studia podyplomowe w WSIiZ w Warszawie

  Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych HI TECH w kosmetologii. Są to jedyne takie studia...

 4. Rekrutacja 2021/2022 /

  SGGW rozpoczyna rekrutację na studia 2021/2022

  7 czerwca 2021 r. ruszył nabór na studia w SGGW w roku akademickim 2021/2022, a wraz z nim uruchomiony został Systemu Obsługi Kandydata (SOK)....

Katalog kierunków