KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Dni SGGW. Piknik naukowy na kampusie uczelni - 20 i 21 maja 2022 r.

18.05.2022, 12:09

Dni SGGW. Piknik naukowy na kampusie uczelni - 20 i 21 maja 2022 r.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego powraca z organizacją na terenie kampusu uczelni, otwartych dla wszystkich, stacjonarnych Dni SGGW.  Patronem tegorocznego pikniku naukowego jest Szkoła Doktorska.
Dni SGGW to dwudniowe (20 i 21 maja 2022 r.) święto społeczności akademickiej, zorganizowane głównie z myślą o mieszkańcach Warszawy, sąsiednich województw oraz kandydatach na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. To doskonała okazja do zaprezentowania osiągnięć naukowych pracowników oraz studentów uczelni. Impreza ta od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W ramach Dni SGGW będą zorganizowane stoiska wydziałów, instytutów, studenckich kół naukowych oraz innych jednostek uczelni. Dwudniowy program tegorocznego pikniku naukowego jest wypełniony licznymi atrakcjami. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. W piątek i sobotę (20 i 21 maja) zapraszamy całe rodziny na kampus SGGW.
Na stoiskach będzie wiele pokazów i warsztatów, a na scenie przed Pałacem Ursynowskim (siedziba władz uczelni) odbędą się koncerty: Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW, Ludowego Zespołu Artystycznego „Promni”, Sqer Dance, Chóru Akademickiego oraz prezentacja Zespołu Sygnalistów Myśliwskich AKTEON.

Wytwarzanie sztucznej krwi, pokaz płonącej ręki, warsztaty kulinarne i porady dietetyczne, porady jak kupować sery, spacer dendrologiczny po kampusie, izolacja DNA ze śliny, pokaz zakładania łąki kwietnej, pokaz szkolenia koni policyjnych, pokaz „pszczelich bród”, tor przeszkód do pokonania dronem, prezentacja drobiu, zwierząt egzotycznych i owadów, pokaz zakładania akwarium słodkowodnego, wycieczki do klinik weterynaryjnych SGGW i Muzeum Osteologicznego, prezentacja systemów wytwarzania zielonej energii, warsztaty samodzielnego przygotowania leśnych perfum i olejków eterycznych z igieł sosny i jodły, wystawa technologii zielonych dachów, drony czy kamery termowizyjne to tylko część z atrakcji przygotowanych dla odwiedzających kampus uczelni. Oczywiście nie zabraknie również specjalnych stref do zabawy dla dzieci.

Tegoroczny patron Dni SGGW, Szkoła Doktorska zaprezentuje aktualną ofertę sudiów doktorskich oraz wystawę zwycięskich prac w konkursie na najlepszy poster.

Interesującą ofertę przygotowała Biblioteka Główna SGGW. Dni SGGW to wyjątkowa okazja do obejrzenia cymeliów, czyli starodruków ze zbiorów bibliotecznych. Ciekawie zapowiada się szkolenie „Jak się skutecznie uczyć? Praktyczne metody zapamiętywania” oraz warsztaty „Book folding - sztuka ozdobnego składania stron książek i tworzenia z nich ozdób oraz artystycznych arcydzieł”, a także pokazy naprawy książek.
Swoje stoisko wystawi również Narodowy Bank Polski. Będzie można na nim dowiedzieć się, jak rozpoznać autentyczność polskich banknotów powszechnego obiegu, spróbować złamać szyfr do sejfu, obejrzeć strój konwojenta bankowego, obejrzeć wystawę „Wielcy Polscy Ekonomiści”, i kupić wartości kolekcjonerskie.

Imprezą towarzyszącą Dniom SGGW, zorganizowaną w czytelni Biblioteki Głównej, będzie IV konwent gier bitewnych Gladius. Jest to impreza integrująca środowiska wargamingowe w Polsce oraz niebywała atrakcja dla osób zainteresowanych grami planszowymi. Zapraszamy w sobotę w godz. 10.00-20.00 oraz w niedzielę w godz. 10.00-16.00.

Na Dni SGGW zapraszamy 20 i 21 maja br. (piątek, sobota) na kampus przy ul. Nowoursynowskiej 166, w godzinach 10-16.

Podobne artykuły

 1. Drzwi Otwarte /

  Dzień Otwarty w WSIiZ w Warszawie - 4. marca 2022 r.

  Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zaprasza w dniu 4. marca 2022 r. na Dzień Otwarty, podczas którego kandydaci będą mogli zapoznać...

 2. Drzwi Otwarte /

  Dzień Otwarty w WSIiZ w Warszawie - 3. grudnia 2022 r.

  3. grudnia 2022 r. Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie organizuje Dzień Otwarty, podczas którego kandydaci będą mogli zapoznać się z...

 3. Drzwi Otwarte /

  Dzień otwarty w SGH - 15 października 2022 r.

  Jesienna edycja dnia otwartego w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się w sobotę 15 października 2022 r.W Auli Spadochronowej SGH zaprezentują s...

 4. Drzwi Otwarte /

  Dzień Otwartych Drzwi na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie - 2 kwietnia 2022 r.

  Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w sobotę 2 kwietn...

Katalog kierunków