KierunkiStudiów.pl

Menu

04.10.2022, 10:14

Studia w każdym zakątku świata

Elab Expo po raz dziewiąty przyciągnęło osoby zainteresowane edukacją za granicą.

W zeszłym tygodniu uczniowie i ich rodzice mogli wziąć udział w dziewiątej edycji Elab Expo - wydarzeniu poświęconemu edukacji międzynarodowej i planowaniu kariery. Po raz pierwszy Expo odbyło się w dwóch miastach w Polsce - Warszawie i Poznaniu. Z uczestnikami spotkali się przedstawiciele uczelni z ponad 20 krajów.

W tym roku organizatorzy chcieli dotrzeć do jeszcze większej liczby uczniów zainteresowanych edukacją zagraniczną. - Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie Expo w dwóch miastach, by z wiedzy ekspertów mogło skorzystać jeszcze więcej osób. Uczniowie i ich rodzice dowiedzieli się między innymi, jak aplikować na studia za granicę i jak wygląda system edukacyjny w innych krajach - mówi Magda Quinto z Fundacji Elab Education Laboratory, która jest współorganizatorem wydarzenia.

- Ostatnie dni były dla nas prawdziwym maratonem, który zakończył się w sobotę w Warszawie. Organizacja Expo w dwóch miastach okazała się strzałem w dziesiątkę. Na wydarzeniu pojawiło się łącznie ponad 1500 osób - powyżej 1000 w Warszawie i niemal 500 w Poznaniu. Opinie uczestników potwierdzają, że program spełnił ich oczekiwania. Chcemy, by jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się jak wygląda edukacja zagraniczna, dlatego po raz kolejny wstęp na wydarzenie był bezpłatny - dodaje Magda Quinto.

Warsztaty, prezentacje i inspirujące rozmowy

Oprócz możliwości porozmawiania z reprezentantami zagranicznych uczelni i liceów, odwiedzający mogli też wziąć udział w warsztacie przygotowanym przez British Council, a także poznać opinie ekspertów biorących udział w panelu dyskusyjnych o zawodach przyszłości, kreowaniu ścieżki kariery i nowatorskich kierunkach studiów.

W trakcie Elab Expo uczestnicy mogli porozmawiać z ekspertami o studiowaniu w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii czy we Włoszech, ale także o kontynuowaniu edukacji poza Europą - w USA, Kanadzie, a nawet w Australii.

Wydarzenie dopracowane w każdym aspekcie

Organizatorzy zadbali o komfort uczestników. Poruszanie się po przyjaznej przestrzeni ułatwiał fakt, że była podzielona na strefy tematyczne. Wszystko po to, by każda osoba mogła bez problemu uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania dotyczące studiowania za granicą.

- Elab Expo to szansa na poznanie najlepszej ścieżki rozwoju dla siebie. Z licznych możliwości przedstawionych przez ekspertów w trakcie wydarzenia, uczniowie i ich rodzice mogli wybrać te, które najlepiej pasują do przyszłego studenta lub licealisty. Edukacja za granicą to szansa na zdobycie praktycznej wiedzy, ale także możliwość współpracy w międzynarodowym środowisku. Jest to niezwykle istotne - także w Polsce wiele firm buduje zespoły projektowe składające się z osób pochodzących z różnych krajów i kultur - zauważa Magda Quinto z Elab.

- W przyszłym roku również przygotujemy coś wyjątkowego. Szczególnie, że będzie to okrągła, dziesiąta edycja. Wierzymy, że przyszłość należy do osób, które właśnie zaczynają planować swoją karierę. Nie bez powodu hasło tegorocznej edycji brzmi: You are the future. The future is yours - dodaje Magda Quinto z Elab.

Głównym patronem medialnym wydarzenia był Onet.pl. Wydarzenie patronatem objęli również: Czwórka Polskie Radio, dlastudenta.pl, kierunkistudiow.pl i pomaturze.pl.

Wydarzenie zostało także objęte Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Miasta st. Warszawy.

Partnerem strategicznym Elab Education Expo jest British Council.

Podobne artykuły

 1. Targi edukacyjne /

  Edukacja za granicą i planowanie kariery - zbliża się Elab EXPO

  Zbliża się dziewiąta edycja Elab Education Expo. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dwóch miastach - 29 września 2022 w Poznaniu i 1 październ...

 2. Targi edukacyjne /

  e-Targi Promocja Edukacyjna 2022 na UMK w Toruniu - 29 marca 2022 r.

  29 marca 2022 roku Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu otwiera drzwi wirtualnego kampusu i zaprasza na targi Promocja Edukacyjna 2022 w nowej, za...

 3. Targi edukacyjne /

  Niemal 2 tys. uczestników Elab Education Expo

  W przedostatnią sobotę - 23 października - po raz ósmy odbyły się największe w Polsce targi edukacji międzynarodowej -  Elab Education Exp...

 4. Targi edukacyjne /

  Jak zacząć studia za granicą? Przed nami ósma edycja Elab Education Expo - największych w Polsce targów edukacji zagranicznej

  23 października 2021 odbędzie się Elab Education Expo. To ósma edycja wydarzenia poświęconego edukacji międzynarodowej i budowaniu ścieżki kari...

Katalog kierunków