KierunkiStudiów.pl

Menu

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH)

al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa (metro Pole Mokotowskie)
tel. 22 564 60 00, fax 22 849 53 12, rekrutacja: 22 564 77 77

Strona www Email

O SGH

Najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce – jej historia sięga 1906 roku.

SGH oferuje kształcenie dostosowane do wymagań rynku pracy – studia pod okiem najlepszych naukowców i specjalistów wszystkich dziedzin powiązanych z ekonomią, w międzynarodowym otoczeniu, z dużą dawką praktyki dzięki współpracy z firmami i instytucjami publicznymi. Uczelnia zdobyła renomę także za granicą; jako jedyna w Polsce należy do stowarzyszenia CEMS – Global Alliance in Management Education.

Cechą wyróżniającą SGH na tle innych szkół wyższych jest swoboda tworzenia własnej ścieżki studiów, którą umożliwia bezwydziałowa struktura uczelni. Dzięki temu każdy student sam decyduje nie tylko o kierunku studiów, ale także o wyborze przedmiotów i wykładowców. Zgodnie z zainteresowaniami może też swobodnie dobierać zajęcia z innych kierunków.

W ofercie kierunki i ścieżki międzykierunkowe ułatwiające zdobycie certyfikatów ACCA, CIMA i IPMA-Student.

Dzień Otwarty w SGH
Poznaj sylwetki absolwentów

Dzień Otwarty 2023

Zapraszamy gorąco w nasze progi podczas jesiennej edycji dnia otwartego w SGH.

Dzień Otwarty w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się w dniu 14 października 2023 r. (g. 10.00-14.00)

Z myślą o naszych kandydatach z tej okazji przygotowaliśmy dużo atrakcji: warsztaty i wykłady w murach SGH, prezentację zasad rekrutacji na studia licencjackie i magisterskie. Prezentacja główna odbędzie się stacjonarnie o godzinie 12.00. 

Zapraszamy uczestników dnia otwartego SGH, który odbędzie się w najbliższą sobotę 14 października 2023 r. do udziału w konkursie artystycznym #MarzyMiSieSGH na Instagramie.
Termin zgłaszania prac konkursowych do 22 października 2023 r. (do godz. 23.59).
Nagrodami w konkursie za zajęcie trzech pierwszych miejsc są vouchery na kurs przygotowawczy do Testu z Wiedzy o Przedsiębiorczości (WOP).
Vouchery są do wykorzystania w roku akademickim 2024/2025.


>>Program<<

>>Wydarzenie FB<<

>>Konkurs<<

Dla kandydatów

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oferuje od czasu reformy przeprowadzonej w 2006 roku trzy stopnie studiów, zgodnie z postanowieniami tzw. deklaracji bolońskiej:

Studia I i II stopnia oferujemy w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym sobotnio-niedzielnym i popołudniowym.

*Zgodnie z założeniami procesu bolońskiego, studia magisterskie skierowane są NIE TYLKO do absolwentów kierunków ekonomicznych.

>>Odwiedź nas<<

 Oferta SGH obejmuje także m.in.:

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Podyplomowe

SGH oferuje ok. 150 programów studiów dla absolwentów pierwszego i drugiego stopnia, którzy przeważnie rozpoczęli już karierę zawodową i chcą poszerzyć swoje kompetencje zwiększając atrakcyjność na rynku pracy. Studia oferowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie wybiera aż 67% osób w wieku 25-36 lat. Podyplomowe studia w SGH dostępne są dla osób indywidualnych oraz firm.

Ogromny potencjał naukowy SGH doceniają podmioty gospodarcze, dla których uczelnia przygotowuje dedykowane programy nauczania. Każdy program studiów to doskonałe połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych zajęć. Ograniczona liczba miejsc powoduje, że rekrutacja na studia prowadzona jest dwa razy do roku. Uczelnia nie pobiera opłaty rekrutacyjnej, a o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń kandydatów. Studia podyplomowe dostępne są również online.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych programów oraz rekrutacji na studia znajdują się w serwisie: www.sgh.waw.pl/podyplomowe

Oprócz studiów w języku polskim SGH prowadzi również studia MBA, których językiem wykładowym jest angielski. Szczegóły na stronie: www.sgh.waw.pl/mba

Współpraca z zagranicą


Współpraca z zagranicą stanowi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie istotny element rozwoju nowoczesnej oferty  dydaktycznej i badawczej Szkoły. Wpływa na podniesienie jej jakości oraz wzmocnienie pozycji Uczelni wśród światowych szkół ekonomii i biznesu. SGH prowadzi także wewnętrzne szkolenia dla pracowników w zakresie komunikacji i zarządzania w środowisku wielokulturowym. Współpraca realizowana jest w oparciu o umowy bilateralne, programy międzynarodowe, a także indywidualne kontakty pracowników. W układzie geograficznym głównymi partnerami SGH są uczelnie z krajów Unii Europejskiej oraz USA i Kanady. Stałej intensyfikacji podlega współpraca SGH z uczelniami państw azjatyckich, w tym Japonii, Korei, Singapuru, Chin, oraz Ameryki Łacińskiej  i Rosji. W naszej ofercie są także uczelnie z Bliskiego Wschodu i Afryki.

SGH uczestniczy w międzynarodowych programach wymiany studentów i pracowników, co roku blisko 500 Studentów Uczelni realizuje część swoich studiów za granicą, a prawie tyle samo studentów zagranicznych przyjeżdża na studia do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z czego blisko 300 to studenci z programów wymiany. W chwili obecnej Uczelnia wymienia studentów z ponad 300 uczelniami z całego świata.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uczestniczy także w szeregu międzynarodowych projektów dydaktycznych i badawczych, realizowanych we współpracy z partnerami zagranicznymi, np. prestiżowe programy CEMS Master in International Management, QEM - Models and Methods of Quantitative Economics, European Master of Law & Economics, PIM – Partnership in International Management, a także 16 programów podwójnych dyplomów: 4 na poziomie licencjackim i 12 na poziomie magisterskim.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: www.sgh.waw.pl/international

Galeria

Katalog kierunków