Gdańska Szkoła Wyższa oferuje swym studentom wiele możliwości atrakcyjnego spędzania czasu również poza stricte nauką. Szkoła organizowała między innymi: paintballową „Bitwę o Wydmy”, konkurencję dwójek w piłkę siatkową, liczne konkurencje sekcji strzelectwa sportowego - z nagrodami Kanclerza Uczelni i Dziekanów Wydziałów. Uczelnia przyłączyła się też do projektu „Students’ Coatitions Festival Juvenalia” - w jego ramach studenci współorganizowali między innymi „Konkurs Filmów Niezależnych i Amatorskich SOFA”, który cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał bardzo pozytywne opinie.
Oprócz imprez kulturalno - sportowych GSW proponuje swoim studentom i pracownikom liczne i zróżnicowane tematycznie sesje naukowe. Dodatkowym ważnym elementem praktycznego przygotowania do późniejszej pracy zawodowej jest samodzielne organizowanie konferencji przez studentów. Tematyka takich spotkań, zarówno pojedynczych, jak i organizowanych cyklicznie zwykle odpowiada profilowi kształcenia, jak na przykład konferencja studencka „Administracja publiczna i jej działanie w dobie XXI w.”, albo też „Aktualne trendy w zarządzaniu i inżynierii produkcji”, ale często rozwija bądź poszerza treść wykładów, jak w przypadku sesji o temacie „Diagnoza pedagogiczna wielofunkcyjnych placówek opiekuńczo - wychowawczych”, albo też organizowanej regularnie przez Uczelnię międzynarodowej konferencji naukowej dotyczącej ochrony środowiska (ich tematy wiodące to między innymi „Globalizacja a problematyka ochrony środowiska”, albo „Globalizacja i regionalizacja w ochronie środowiska”).
Od 2006 roku funkcjonuje przy GSW Biuro Karier. Przygotowane zostało ono do funkcjonowania poprzez uczestnictwo w szkoleniach: „Szkolenia, standardy działania, certyfikacja - szansą na rozwój Akademickich biur karier w Polsce” realizowanych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Jego celem jest udostępnianie studentom ofert pracy oraz informacji o rynku pracy - pomoc studentom i absolwentom w efektywnym wejściu na rynek pracy.
GSW zapewnia Studentom niezbędną bazę socjalną. Na terenie Uczelni dostępny jest bufet, punkt ksero, automaty z napojami i przekąskami, mamy też duży bezpłatny parking.
Na uczelni prężnie działa Samorząd Studentów SGW, reprezentujący interesy całej społeczności studenckiej. Stanowi on naturalna platformę pomiędzy studentami a wykładowcami oraz władzami Szkoły. Ma on możliwość opiniowania regulaminu studiów oraz regulaminu udzielania pomocy materialnej z budżetu państwa. Jego przedstawiciele zasiadają w Radzie Naukowo - Dydaktycznej: maja możliwość obrony praw i interesów studentów. Prócz tego to Samorząd zajmuje się organizacją imprez okolicznościowych, takich jak walentynki, otrzęsiny, połowinki i tym podobne.
Szkoła oferuje studentom bogaty wybór kół zainteresowań, które mają za zadanie poszerzać wiedzę studentów, rozwijać ich umiejętności, pomagać w zdobywaniu nowych doświadczeń przydatnych w późniejszej pracy zawodowej, ale i uczyć współpracy w grupie, budowania relacji koleżeńskich opartych na wspólnej pasji. Wspomniane koła ściśle współpracują z dziekanami poszczególnych wydziałów, a wyniki prac naukowych są publikowane w Zeszytach Naukowych – tym samym służą nie tylko autorowi, ale i pomagają tym, którzy idą w jego ślady.
Studenckie Koło Naukowe Prawa Administracyjnego „Ius Publicum” skupia studentów zainteresowanych prawem administracyjnym i postępowaniem administracyjnym. Jego zadaniem jest pogłębianie wiedzy z zakresu prawa administracyjnego i rozwój naukowy członków. Cel swój realizuje poprzez umożliwienie wymiany poglądów, dyskusje w przedmiocie prawa administracyjnego. Rozwojowi naukowemu studentów służą na początkowym etapie spotkania koła, a później organizowanie wystąpień, konferencji, prelekcji, paneli dyskusyjnych, a także możliwość zamieszczania prac pokonferencyjnych i referatów tematycznych w periodykach Uczelni, materiałach dotyczących danego spotkania i innych podobnych.
Studenckie Koło Naukowe Zarządzania i Inżynierii Produkcji została powołane w celu poszerzania i promowania wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłym życiu zawodowym. Realizuje to poprzez organizowanie spotkań naukowych, konferencji, warsztatów, przedstawianie własnych referatów, prezentacji, prowadzenie badań naukowych w siedzibie Uczelni i poddawanie wyników pod dyskusję wszystkich członków koła, udział w seminariach i targach, zarówno odbywających się na pokrewnych uczelniach jak i tych, których organizatorem są inne instytucje naukowe.

Fot. Zajęcia z mechatroniki – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji - Studenci GSW
Studenckie Koło Menedżerskie organizuje spotkania raz w miesiącu. Na te sesje zapraszani są menedżerowie z przedsiębiorstw działających w różnych branżach na terenie całej Polski, którzy w prelekcji i późniejszej dyskusji zapoznają słuchaczy ze specyfiką swojej pracy, danego resortu, a także ze zróżnicowaniem wynikającym z położenia geograficznego. Organizowane są również wyjazdy do firm z województwa pomorskiego i spotkania z ich kadrą menedżerską, a także wyjazdy integracyjne ze studentami innych uczelni. Odbywają się liczne konferencje naukowe, głównie powiązane tematycznie z członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

Fot. Projekty - Architektura krajobrazu - Studenci GSW
Studenckie Koło Naukowe Public Relations także spotyka się raz w miesiącu. Podczas trwania sesji analizowane są liczne i zróżnicowane artykuły z prasy związanej z PR tj. „Press”, „Brief” oraz stron internetowych. Studenci w dyskusjach i wystąpieniach publicznych na forum grupy pogłębiają wiedzę oraz zdobywają doświadczenie z zakresu PR, komunikacji interpersonalnej i inteligencji emocjonalnej. Podejmują też zróżnicowane działania z zakresu strategii i planowania - współorganizują aukcje charytatywne, działania promocyjne Szkoły, imprezy studenckie. Sukcesem był na przykład udział w VI Ogólnopolskim Sympozjum kół naukowych w Nowym Sączu pt. „Marketing terytorialny w rozwoju miast i regionów”, gdzie członkowie zaprezentowali 3 obszerne referaty na temat aglomeracji miejskich wchodzących w skład Trójmiasta, z których dwa zostały nagrodzone przez organizatorów. Podczas spotkań i dyskusji duży nacisk kładziony jest na etykę w PR i umiejętność komunikowania się w sytuacjach stresogennych i kryzysowych.
Spotkania Studenckiego Koła Naukowego Socjologiczno - Filozoficznego mają głównie charakter dyskusyjny. Członkowie koła organizują wyjazdy na konferencje naukowe, seminaria (takie jak na przykład: „Socjologiczno - filozoficzna podróż po akademickich ośrodkach południowej Polski”), lub serie wykładów (między innymi na Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku - Białej, Kolegium teologicznym o.o. Dominikanów w Krakowie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Spotkania koła odbywają się zwykle raz w miesiącu i skupiają na wybranym ważnym egzystencjalnie aspekcie współczesnej kultury - często mają charakter spotkania z osobami o ciekawych osiągnięciach, dokonaniach. W Uczelni działa też Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki i Medycyny Sadowej oraz Studenckie Koło Naukowe Projektów Unijnych.
W Uczelni prężnie działa Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Koło, jako zrzeszenie Studentów ma na celu pogłębianie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i umiejętności Studentów w zakresie kryminalistyki, medycyny sądowej i nauk pokrewnych. Głównymi zadaniami koła są: prowadzenie działalności naukowej i dydaktycznej, promowanie Uczelni oraz popularyzacja osiągnięć kryminalistyki i medycyny sądowej wśród Studentów. Realizacja zadań odbywa się poprzez: organizowanie spotkań naukowych, warsztatów i konferencji; prowadzenie badań naukowych, przygotowywanie referatów i dyskusji; wydawanie prac naukowo-badawczych Studentów, biuletynów, publikacji, broszur z dziedziny kryminalistyki i nauk pokrewnych; uczestnictwo w seminariach, konferencjach i zjazdach naukowych.
Fot. Gra kryminalna „Zbrodnia w kampusie” - inscenizacja –Kryminologia- Studenci GSW
Studenckie Koło Naukowe Projektów Unijnych. Koło skupia Studentów, którzy przygotowują i opracowują projekty unijne. Zostało ono powołane w celu poszerzania wiedzy o funduszach i o projektach UE. Członkowie koła zdobywają umiejętności niezbędne w przyszłym życiu zawodowym. Rozwojowi naukowemu Studentów służą spotkania koła, organizowanie wystąpień, konferencji, prelekcji, paneli dyskusyjnych, a także możliwość zamieszczania prac pokonferencyjnych i referatów tematycznych w periodykach.

Fot. Projekty UE – Administracja - Studenci GSW
Gdańska Szkoła Wyższa była współorganizatorem ekstremalnego biegu z przeszkodami „Wyzwanie Orła”, osadzonego w historycznej scenerii wydarzeń z września 1939 roku. Bieg odbył się na trasie Szlaku Fortyfikacji Nadmorskich PTTK Parku Krajoznawczego w Gdańsku. Na dystansach 6 i 13 km zawodnicy mięli do pokonania takie przeszkody jak zasieki, okopy, bunkry, barykady, przeszkody linowe i inne. Celem biegu było nie tylko uczczenie pamięci wydarzeń uznawanych za początek II Wojny Światowej, bohaterskiej postawy obrońców wybrzeża, nie tylko kształtowanie postawy patriotycznej i budowanie tożsamości narodowej, ale i propagowanie aktywności fizycznej oraz biegania jako najprostszej i najtańszej formy rekreacji. Bieg cieszył się duża popularnością, wzięło w nim udział ponad 400 osób.
Bardzo istotną inicjatywą, szczególnie dla studentów Zarządzania i Inżynierii, jest darmowy kurs matematyki, którego celem jest wyrównanie poziomu wiedzy, oraz, w przypadku osób mających kilkuletnią przerwę w nauce, odświeżenie i przypomnienie wiadomości nieco zapomnianych - idealne przygotowanie i wprowadzenie do zajęć z przedmiotów ścisłych, które stanowią istotę studiów inżynieryjnych. Kurs ten odbywa się na początku pierwszego semestru.