KierunkiStudiów.pl

Menu

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach

ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice
tel. 32 207 30 70, 32 207 30 80, 32 207 30 90

Strona www

Informacje

www.wsti.pl

AUTORSKI PROGRAM NAUCZANIA

Studentom Wyższej Szkoły Tesala_komputerowa.jpgchnologii Informatycznych w Katowicach oferujemy innowacyjny i dostosowany do realiów rynku pracy program nauczania,  który  jest  efektem  ścisłej  specjalizacji  szkoły  w  zakresie  informatyki,  technologii  internetowych   i grafiki komputerowej popartej ponad  20-letnim doświadczeniem w branży edukacyjnej. Program został skonstruowany w oparciu o zalecenia Europejskiej Federacji Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich (FEANI), uwzględniając także efekty współpracy z firmami branży teleinformatycznej oraz szeroko pojętego rynku reklamy i mediów.

DOBRZE WYPOSAŻONA UCZELNIA!

WSTI to jedna z najlepiej wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy  i specjalistyczne oprogramowanie uczelni na Śląsku. Dysponujemy m. in. pracownią grafiki komputerowej wyposażoną w 30 komputerów Apple iMac MC812PL/A i tablety graficzne Wacom, oraz laboratorium komputerowym z 30 silnymi stacjami graficznymi.  Na komputerach zainstalowane jest aktualne oprogramowanie (np.  Adobe Master Colleciton CS 5.5). Uczelnia posiada również przestronną  pracownię artystyczną rysunku i  malarstwa oraz pracownię fotografii w pełni wyposażoną w multimedialny sprzęt: aparaty fotograficzne, kamery i profesjonalne oświetlenie. 

PROFESJONALNA KADRA

Skład wysoko wykwalifikowanej kadry naukowo–dydaktycznej stanowią cenieni pracownicy naukowi oraz praktycy posiadający duże doświadczenie branżowe I partnerskie nastawienie do studenta. Wielu wykładowców WSTI to czynni zawodowo graficy i informatycy, dlatego studenci mają możliwość już podczas nauki współpracować ze swoimi przyszłymi pracodawcami.

LOKALIZACJA

WSTI  znajduje się w nowoczesnym budynku zlokalizowanym w ścisłym centrum Katowic –przy ulicy Mickiewicza 29. Siedziba Uczelni jest położona w niewielkiej odległości od najważniejszych punktów komunikacyjnych miasta na skraju płatnej strefy parkowania. Na terenie budynku znajdują się: stołówka oraz restauracja, powierzchnie wypoczynkowe wraz z patio, poczta, kiosk  i przychodnia lekarska.

sala_rysunku_i_malarstwa.jpg
Kierunki studiów:

Informatyka - studia linżynierskie, tryb stacjonarne/niestacjonarne

Specjalności:
 • Grafika komputerowa i budowa multimedialnych serwisów internetowych
 • Inżynieria systemów informatycznych
 • Technologie internetowe i sieci komputerowe
Grafika - studia artystyczne licencjackie,  Czas trwania - 7 semestrów - forma stacjonarna (dzienna) i niestacjonarna (zaoczna)

Specjalności:
 • Projektowanie gier i rzeczywistości wirtualnej – NOWOŚĆ
 • Projektowanie graficzne
 • Multimedia
Studia Podyplomowe:  tryb: niestacjonarne
 1. Fotografia i cyfrowa edycja obrazu
 2. Autocad - projektowanie w środowisku 2D i 3D
 3. Animacja 3D i cyfrowa edycja wideo w grafice reklamowej
 4. Administracja siecią komputerową CISCO
 5. Administracja siecią komputerową Microsoft
 6. Administracja siecią komputerową GNU/Linux
 7. Komputerowa grafika wydawnicza i reklamowa
 8. Wirtualizacja systemów informatycznych w oparciu o MS Hyper-V oraz vMware vSphere
 9. Systemy wymiany informacji w oparciu o MS Exchange, MS Sharepoint oraz Postfix
cisco.jpg
Studia na Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach - dostępne kierunki:

Katalog kierunków